Сьогодні для громадських організацій єдиним способом отримати фінансову допомогу від влади є отримання позитивної резолюції губернатора


Представники обласної влади та громадського сектору обговорили перспективи впровадження конкурсного механізму підтримки соціальних проектів неприбуткових організацій в Чернівецькій області. 09 вересня 2005 року в приміщенні Українського Народного Дому відбулося засідання фокус-групи з питань запровадження конкурсного механізму надання з обласного бюджету регіональних грантів неприбутковим організаціям Чернівецької області. В роботі фокус-групи взяли участь голова депутатської комісії з економіки, бюджету та фінансів обласної ради В. Криган, начальник відділу соціально-культурної сфери головного фінансового управління А.Дякова, начальник відділу головного управління праці та соціального захисту В.Яворський, начальник відділу у справах сім`ї та молоді обласної державної адміністрації В.Паламар, головний спеціаліст відділу міжнародних відносин та зв`язків з громадськістю Чернівецького міськвиконкому Т.Татарчук, голова Центру соціального партнерства у м. Чернівці В.Сороковський, голова "Спілки Активної Молоді" В.Бешлей, голова товариства "Український Народний Дім в Чернівцях" В.Старик.

Учасники засідання висловили своє бачення проблем співпраці між обласною владою та громадськими організаціями, які діють в районах області. Адже на сьогодні для громадських організацій єдиним способом отримати фінансову допомогу від влади є отримання позитивної резолюції губернатора або його заступника на своєму клопотанні. А вже згодом профільні управління та головне фінансове управління ОДА повинні ламати собі голову – де взяти додаткове фінансування на позапланові заходи, як відзвітувати за використання бюджетних коштів недержавними організаціями? Тож прийняття обласною радою місцевих нормативних актів, які регулювали би проведення відкритого та прозорого конкурсу соціальних проектів неприбуткових організацій в Чернівецькій області є тим нагальнішим, що досі не розроблено і не затверджено аналогічних документів на всеукраїнському рівні.
Результатом роботи фокус групи стало вироблення спільної позиції представників обласної влади та громадських організацій щодо необхідності впровадження досвіду проведення Чернівецького міського конкурсу муніципальних грантів на обласному рівні. Всі були одностайні в тому, що необхідно затвердити єдину форму конкурсної заявки, єдині критерії оцінки цих заявок та єдині стандарти звітування громадськими організаціями області за використані бюджетні кошти. Проекти всіх цих документів буде розглянуто під час наступного засідання фокус-групи з тим, щоб вже в 2006 році Чернівецька область запровадила конкурсний механізм надання грантів неприбутковим організаціям.

Контактна особа:
Старик Володимир Петрович
тел.: 52-80-59, 8-0503740705

Bookmark and Share