Студентська рада Закарпатської області: держава ризикує залишитися без цінних кадрових ресурсів!


14 квітня 2009 р. Кабінет Міністрів України підписав Розпорядження № 416-р «Про особливості формування державного замовлення на підготовку фахівців та науково-педагогічних кадрів у 2009 році», згідно якого держава не передбачить державне замовлення на ряд спеціальностей, які на сьогоднішній день формують джерело доходів та є дуже цінними для економіки краю.

Студентська рада Закарпатської області висловлює занепокоєння наслідками, які може викликати дія Розпорядження.

Зважаючи на регіональні особливості, туризм проголошений пріоритетним напрямом розвитку економіки. В області реалізується Державна програма розвитку туризму на 2002-2010 роки. Ми вважаємо, що зменшення держзамовлення на згадані спеціальності призведе до відчутного зменшення кількості фахівців, оскільки окремі категорії населення не в змозі будуть оплатити своє навчання. А це значить, що неможливо буде забезпечити належний розвиток туристичної сфери у відповідності до вищезгаданої Програми. Це стосується і галузей, які сприяють розбудові туристичної інфраструктури регіону, та згадані у Розпорядженні 416-р (готельно-ресторанна справа, декоративно-прикладне мистецтво, фотомистецтво, реклама і зв’язки з громадськістю, художнє фотографування, організація обслуговування у готелях, організація обслуговування у закладах ресторанного господарства і торгівлі).

У зв’язку з кризовими явищами в економіці ми погоджуємося на зменшення державного замовлення на згадані спеціальності, проте ні в якому разі не скасування його взагалі. В іншому випадку фахівців цих спеціальностей не залишиться, і держава ризикує залишитися без цінних кадрових ресурсів, а туризм так і не стане галуззю, яка здатна вивести країну на передові позиції.

Ми звертаємося до всього студентства країни, а також до передових студентських організацій, підтримати наш протест і висловити свою думку про можливі наслідки у зв’язку із зменшенням державного замовлення на окремі пріоритетні галузі економіки через направлення листів до Міністерства освіти і науки та до КМУ.

Інформаційний комітет СРЗО

Bookmark and Share