Щодо справи по обвинуваченню Мойсеєнко Р.В.


Народний депутат України, голова партії Захисників Вітчизни, Сенатор Міжнародного Парламенту Безпеки і Миру, перший заступник голови комітету Верховної Ради України з питань правосуддя Кармазін Юрій Анатолійович:

«З 05.05.2008 року неповнолітній гр. Мойсеєнко Р.В. перебуває в слідчому ізоляторі, кримінальна справа у звинуваченні якого до теперішнього часу залишається не розглянутою.»

Нагадуємо, що Руслана було затримано працівниками Глухівського МВ та пред’явлено  звинувачення  у вбивстві гр. Л.А. Шестопалової.

В приміщенні Глухівського МВ до юнака був застосований фізичний та психологічний вплив: нанесення працівниками МВ численних тілесних ушкоджень з метою отримання зізнання неповнолітнього у скоєнні вбивства.

«Таких методів отримання доказів не зможе витримати навіть доросла фізично та психічно здорова людина. Тому працівники Глухівського МВ досягли мети та отримали зізнання гр. Мойсеєнко Р.В.

Крім того, допит юнака здійснювався за відсутності одного з батьків, а вимога надати адвоката, всупереч положенням ст. 59 Конституції України, була просто проігнорована.

Відповідно до ст.28 Конституції України ніхто не може бути піданний катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність поводженню чи покаранню.

Крім того, особа вважається не винуватою у вчинені злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду .

Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях.

Незрозуміло, на якій підставі працівники Глухівського МВ порушують не лише норми Конституції України, ст. 3, 5, 7 Конвенції про захист прав і основних свобод людини та інших нормативно-законодавчих актів, а й загальнолюдських, естетичних, духовних та моральних засад.

Низька доказів та показання свідків на користь обвинуваченого взагалі не беруться до уваги, що унеможливлює всебічне, повне і об’єктивне дослідження обставин справи та, відповідно, внесення законного та обґрунтованого рішення по справі судом.

Таким чином, внаслідок зазначених порушень норм кримінально-процесуального права та процедури досудового слідства працівниками Глухівського МВ порушені ст. 3,5,6,7 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст. 55, 62 Конституції України, ст. 6 Закону України «Про судоустрій» щодо реалізації права на справедливий і публічний розгляд його справи на справедливий і публічний розгляд його справи розумного строку незалежним і безстороннім судом».

На сьогоднішній день справа не закрита, Руслан вже більше року знаходиться за гратами. На справедливий вирок в Глухівському суді сподіватися не доводиться, тому вже відкрита справа за номером 21517/09 у Страсбурзі «Moyseynko v. Ukraine».

Будемо вірити, що вищі судові органи будуть більш об’єктивні та допоможуть встановити справедливість у цій не простій справі.

Тетяна Прохода

Bookmark and Share