Українські студенти пропонують впровадити кодекс честі в життя університетів


17 травня 2009 р. в конференц – залі ЛНУ ім.. Т. Шевченка відбулась міжрегіональна студентська конференція на тему: « Кодекс честі в вищих навчальних закладах  : від справжніх цінностей до справжнього професіоналізму», в якій прийняли участь представники органів студентського самоврядування вузів Луганської та Запорізької областей та представники ініціативних груп по розробці Кодексу честі студента в українських університетах. 

Конференція була організована ЛОО «Студентське Братство Луганської області» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

     Під час конференції учасники обговорили проекти кодексів честі студента, які були розроблені студентськими ініціативними групами в університетах Луганської та Запорізької областей, а також був представлений досвід США по функціонуванню кодексу честі студента в американських університетах і розглянута стратегія впровадження кодексу честі в життя українських вищих навчальних закладів.

     Практика прийняття кожним студентом кодексу честі дуже розвинена в світі. Кодекс честі – це список етичних норм, які розробляють самі студенти. У цих нормах вказані всі правила поведінки студентів, і коли студент приймає цей кодекс честі, він несе відповідальність за свої дії в рамках  учбового процесу. Принципи Кодексу честі студента не дозволяють студентам списувати; видавати чужу працю за свою (плагіат); давати або пропонувати викладачам хабар ради здобуття гарної оцінки; підроблювати документи, у тому числі міняти титульні листи на письмових роботах; підроблювати оцінки; спізнюватися на заняття і прогулювати. У деяких університетах України діє подібна практика, але вона не настільки розвинена, як в США. У нас студенти, залежно від правил Вузу, приймають «присягу», але це носить формальний характер. Українські студенті переконані, що необхідно корінно змінити ситуацію в українських вузах та впровадити Кодекс честі. 

     Учасники конференції були одностайні в своїй думці, що впровадження Кодексу честі студента в українських університетах сприятиме боротьбі з корупцією у сфері освіти і підвищенню правової свідомості молоді. Під час проведення конференції була створена мережа ініціативних груп, яка буде лобіювати впровадження кодексу честі в українських університетах та було прийняте звернення до адміністрації вищих навчальних закладів з пропозиціями проектів кодексу честі студента та з проханням від українського студентства затвердити кодекс честі в вищих навчальних закладах, співпрацюючи з відповідними студентськими ініціативними групами.

Прес-служба

  громадської організації «Студентське Братство Луганської області»

Стоянова Ю. С

Bookmark and Share