Міносвіти планує позбавляти стипендій за одну "трійку"


Координатор громадської ініціативи "Студентський захист" Андрій Черних прогнозує, що Кабінет Міністрів позбавить стипендії тих студентів, які матимуть хоч одну трійку за сесію. Такий висновок молодіжний лідер робить, ознайомившись з проектом постанови Кабміну "Про внесення змін до Порядку призначення і виплати стипендій", який розроблено Міністерством освіти і науки.

"На найближчому засіданні уряду буде прийняте рішення про те, що студенти, у яких буде хоча б одна трійка за сесію, - не будуть отримувати стипендію. Згідно зазначеного проекту урядового рішення студенти будуть мати право отримувати стипендію тільки в тому випадку, коли з кожного предмета на сесії вони отримають не нижче 4-х за 5-бальною шкалою оцінювання, або не нижче 7-ми за 12-бальною системою. Основний мотив прийняття такого проекту урядового рішення полягає в тому, що на студентські стипендії в державному бюджеті не вистачає коштів", - зазначає Андрій Черних.

Як розповів Неофіційній газеті молодіжний лідер, лише 37 вузам із 137, які знаходяться в підпорядкуванні Міністерства освіті і науки, додатково необхідно орієнтовно 150 млн. грн. Так, Одеському національному університету імені І.І.Мечнікова додатково потрібно – 6 903 тис. грн., Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого - 5 684,4 тис. грн.,  Запорізькому національному технічному університету - 3 280,2 тис. грн., Сумському державному педагогічному університету імені А.С.Макаренка - 2 950, 7 тис. грн., Одеському державному аграрному університету - 1 360 тис. грн., Харківському національному педагогічному університету імені Г.С.Сковороди - 1 965, 7 тис. грн. Слова Андрія Черниха гарно ілюструють новини про виявлення органами прокуратури фактів фінансових махінацій на декілька десятків тис. грн. у питаннях виплати грошової допомоги та стипендій для студентів та студентів-сиріт у Запорізькій області (читайте статтю "Прокуратура захистила студентів у Запорізькій області"), та у Тернопільскому державному технічному університеті ім. І. Пулюя (читайте статтю "Тернопільска прокуратура опротестувала обмеження виплат стипендій"). Тим часом прес-служба Міністерства освіти і науки стверджує, що фінансування усіх передбачених бюджетом видатків на освіту з боку Міністерства щомісяця проходить вчасно і в повному обсязі. Зокрема, прес-служба запевнює, що Міністерство повністю виплачує заробітну плату та стипендії, видляє кошти на оздоровлення студентів і викладачів, поліпшення умов проживання, дозвілля студентів (читайте статтю "Чи будуть вузи змушені вигнати студентів на вулицю? Дискусія з Міністерством освіти").

У пояснювальній записці до проекту Міністерства "Про внесення змін до порядку призначення і виплати стипендій", підписаній тимчасовим виконуючим обов'язки Міністра освіти Олександром Гребельником, зазначено, що "проект акта не потребує громадського обговорення".

"Не має майбутнього країна, в якій Уряд економить на вищій освіті та "залазить в кишеню" до студента", - підкреслив координатор "Студентського захисту".

Лідер всеукраїнської молодіжної організації "Студентська платформа" Володимир Шемаєв з приводу загрози зазначає: "Разом з іншими молодіжними організаціями ми ведемо роботу по відміні ухвал Кабміну щодо держзамовлення і платних послуг за перездачі. Тепер у нас з'явилася третя загроза. До таких методів боротьби з дефіцитом бюджету не приходив жоден уряд."

Нагадуємо, що вже більше трьох тижнів студентські та молодіжні організації України вимагають повністю призупинити дію постанов №369 і №133 та розпорядження №416-р Кабінету Міністрів, а також наполягають на проведенні повноформатних консультацій з молоддю з приводу зазначених документів. На думку молодіжних лідерів, такі освітянські ініціативи Кабміну загрожують, зокрема, збільшити рівень корупції у сфері освіти та збільшити рівень злочинності серед молоді. Указ Президента призупинив, а Кабінет Міністрів днями скасував дію деяких положень постанови №369, але це не влаштувало молодь, оскільки попередні вимоги були задовільнені лише частково. Докладніше про це читайте у статті "Прем’єр не в курсі того, що підписує. Подробиці останнього освітянського конфлікту".

Микола Фоменко, начальник відділу моніторингу вищої освіти Міністерства освіти та науки, заявив нещодавно, що його відомство буде консультуватися зі студентськими та молодіжними організаціями не стосовно доцільності введення освітянських ініціатив Кабміну, а  лише щодо процедури набрання чинності цих ініціатив. Докладніше про це читайте у статті

"Міносвіти не хоче проводити повноформатні консультації з молоддю. Подробиці останнього освітянського конфлікту"

.

Bookmark and Share