Прес-реліз кампанії "ПОРА!" від 17.02.2005


Пропонуємо Вам прес-реліз перших результатів діяльності комітету громадського контролю створеного за цініціативою "ПОРИ!"

28 січня 2005 року „ПОРА!” оголосила про початок нового етапу діяльності під назвою „Декучмізація України” та про продовження своєї діяльності у форматі громадської організації. Метою цього етапу є очищення України від решток кучмізму. При цьому „ПОРА!” має намір поєднувати свої зусилля з усіма організаціями, які готові працювати у напрямку декучмізації України.
На сьогодні ми можемо сказати, що нашими партнерами в цьому напрямку є Харківська правозахисна група, Вінницька правозахисна група, Українська гельсінська спілка по захисту прав людини, інтернет-сайт „Майдан” та спільнота, що згуртувалося навколо нього, Радіо НАРТ, одеська кампанія НАДО (Новая Администрация, Достойная Одессы), ірпінський блок „За чесну владу”. Донедавна ще одним нашим партнером було „Донецкое сопротивление”, але зараз воно влилось до „ПОРИ!”
„ПОРА!” створила комітет громадського контролю, функцією якого є контроль дій влади, співпраця з нею в разі знайдення точок дотику та тиск на неї, якщо влада порушує принципи громадянського суспільства.
В рамках громадського контролю за владою була проведена низка акцій прямої дії, найбільш резонансною з яких є боротьба з Ужгородським міським головою Віктором Погорєловим, який не лише всупереч Закону агітував за Януковича, але й іще за радянські часи був засуджений на 8 років за хабарництво, а нині громадськість звинувачує його у розкраданні 21 мільйона гривень виділеної місту субвенції та у бездіяльності, внаслідок якої Ужгород мусив повернути додержавного бюджету 20 млн. грн., оскільки їх не змогли „освоїти”. Боротьба з ужгородським мером, яку „ПОРА!” веде спільно з іншими антикучмістськими силами, супроводжується численними вуличними акціями протесту. На двох активістів „ПОРИ!”, Віктора Щадея та Любомира Лазара заведено кримінальну справу після того, як вони закидали мера яйцями. Було здійснено похід за правдою до Президента у Київ, під час якого до ужгородців вийшов Віктор Ющенко й отримав від них матеріали, що свідчать про злочинну діяльність Віктора Погорєлова.
„ПОРА!” спільно з місцевим блоком „За чесну владу” бере активну участь у відкликанні ще одного мера – в місті Ірпені Київської області. Біля Ірпінської міськради розбито наметове містечко, ірпінчани організували похід на Київ за правдою до президента, зустрілися з Віктором Ющенком й передали йому пакет документів щодо порушення законодавства з боку Ірпінського міського голови, якого звинувачують не лише в агітації за Януковича, тиску на виборців, фальсифікації списків виборців, але й в безконтрольній роздачі земельних ділянок в тому числі й у лісовій зоні.
В Херсоні 2 лютого „ПОРА!” пікетувала обласний апеляційний суд з вимогою перевірити суддів районних судів на предмет корумпованості, оскільки до місцевої „ПОРИ!” надходить багато скарг щодо несправедливо винесених судових рішень.
Черкаський осередок „ПОРИ!” три дні утримував біля міської ради інформаційний намет, протестуючи проти непрозорої торгівлі земельними ділянками міста під будівництво АЗС та повного нехтуванням думки жителів прилеглих районів. Сесія винесла рішення про розірвання договору оренди на будівництво чотирьох АЗС у місті Черкаси. Зараз Черкаська „ПОРА!” проводить широкомасштабну кампанію проти ректора Черкаського національного університету Анатолія Кузьмінського, якого звинувачують в незаконній агітації за Януковича та тиску на студентів та працівників університету. На 22 лютого заплановано студентський страйк з вимогою звільнення ректора.
Вінницький та Чернівецький осередки „ПОРИ!” розпочали реалізацію пілотного проекту моніторингу стану та причин корупції у навчальних закладах, який незабаром охопить всю Україну.
Спільно з кампанією НАДО одеський осередок „ПОРИ!” 13 лютого провів вуличну акцію „Громадський Суд над Боделаном”.
15 лютого „ПОРА!” пікетувала секретаріат Президента України а 16 лютого „ПОРА!”, яку пітримала освітянська громада Львова, провела інформаційний пікет під час зустрічі з Президентом України з вимогою відставки першого заступника державного секретаря Василя Кременя, який під час правління кучмістів був міністром освіти.
16 лютого у Львові відбулася зустріч представників Громадянської кампанії „ПОРА!” з Віктором Ющенком, на якій Президента України було ознайомлено з концепцією декучмізації.
18 лютого у Чернігові відбудеться пікетування обласного відділення УМВСУ з вимогами відставки і покарання керівництва Чернігівської міліції, перегляду кримінальних справ проти активістів кампанії „ПОРА!” та опублікування офіційних вибачень перед незаконно репресованими студентами.
В рамках комітету громадського контролю „ПОРА!” координує свої зусилля з багатьма громадськими організаціями. Так, в Чернігові „ПОРА!” взяла участь у створенні Коаліції з декучмізації „Крила демократії, у Полтаві за участі „ПОРА!” 7 лютого була створена Коаліція представників громадських організацій „За чесну владу”, в Івано-Франківську „ПОРА!” спільно з “Чистою Україною”, “Студентською Хвилею” та Коаліцією молоді „Наша Україна” провела помаранчевий форум.
В найближчих планах „ПОРА!” продовження боротьби за відставку мерів Ужгорода, Ірпеня та Одеси, антикампанія проти начальника управління земельних ресурсів Київміськадміністрації Анатолія Муховікова, який висувається у депутати Київської міської ради і був безпосередньо причетний до масової роздачі земель у Пущі-Водиці, Феофанії та інших заповідних зонах в межах Києва. „ПОРА!” розпочала боротьбу за відставку голови Шевченківської міської райдержадміністрації Миколи Харитончука, який був активним пропагандистом політики Януковича під час передвиборчої кампанії.
Для просвіти громадян та навчання своїх активістів “ПОРА!” відкриває Міжнародну майстерню громадського активіста. В рамках цього проекту проводитимуться регулярні семінари, тренінги, майстер-класи в обласних центрах України з основ громадського менеджменту для всіх, хто хоче брати активну участь у громадському житті. „ПОРА!” обмінюватиметься досвідом з партнерами з інших країн та братиме участь в різноманітних міжнародних семінарах, конференціях та інших зустрічах. Зараз група наших активістів перебуває на такому семінарі в Молдові.
З метою ширшого інформування населення „ПОРА!” розпочинає випуск всеукраїнської газети „ПОРА!”.

За додатковою інформацією звертатися:
Володимир В’ятрович 80979211864
Тетяна Бойко 80501372700

Bookmark and Share