Школа молодого політика в Харкові


З 1 березня по 24 травня 2009 року в м. Харкові проходила «Школа молодого політика», яку організував «Східноукраїнський фонд розвитку демократії» за підтримки Міжнародного Республіканського Інституту. 
 
З самого дитинства нас починають навчати великій кількості предметів та матеріалів, які дуже часто нам не цікаві, а дізнатися про управління виявляється вже не таким і легким. Цьому не завжди навчають в інститутах. Ти не маєш змогу отримати практичні навички, а отже і якісно володіти політичним матеріалом. Тому політиками і стають переважно у 40 чи 50 років.
 
Але чи може це задовольнити сучасні умови та молодь? Яка, хоч і має намір навчатися, але не має змоги дістатися до практичної інформації. Тому організатори «Школи молодого політика» взяли на себе цю місію. Було відібрано 25 учасників. Протягом 3 місяців слухачі Школи мали змогу освоїти базові політичні теми, поспілкуватися з політ-технологами та громадськими діячами. Освоєння матеріалу відбувалося у формі діалогу. Для того, щоб всі учасники мали можливість проявити себе якнайкраще та знайти вихід з проблемних ситуацій.
 
Зокрема, під час проведення занять у Школі, велика увага приділялася таким актуальним питанням: ораторське мистецтво та дебати, персональна ефективність, громадянське суспільство, громадські організації, місцеве самоврядування, контактна імпровізація, лідерство, тайм-менеджмент та інші. Тренерами цьогорічної школи стали О. Солонтай (голова Ради старійшин ВМГО «ФРІ»), А. Карташов (консалтингова агенція «Перспектива», м. Київ), З. Борбулевич (ВМГО «Основи свободи», м. Львів), Є. Захаров (співголова Харківської правозахисної групи), О. Мірошник (голова Фонду Місцевої Демократії, м. Харків ), М. Богданова (прес-секретар ХРО ПП «Народний Союз «Наша Україна»»).
 
Учасниця школи, Ангеліна Вертій поділилася враженнями – «теорія та практика тісно перепліталися, завдяки чому ми не мали змоги нудьгувати. Коли нам давали теоретичний матеріал, спершу розуміли далеко не все, але відразу ж після цього слідувала практика, під час якої ми відразу освоювали новий матеріал та знаходили вихід з вельми складних ситуацій, а також давали вихід своїй енергії та емоціям.»
 
За словами Ярослава Маркевича, «Слухачі, які потрапили на Школу, мали унікальну можливість. Адже Школа молодого політика є досить своєрідним проектом, де працюють цікаві викладачі, що дають можливість молодим людям, отримати у комплексі знання, які вони навряд чи отримають у своїх ВНЗ. Тому, молоді люди, що прагнуть реалізувати себе в суспільно-політичному житті країни, але не знають з чого почати, приходять на школу, де ми розповідали як це робити, ділилися досвідом, знаннями, та навичками. Сподіваюсь що після такого навчання вони стануть ефективнішими і безперечно, зможуть себе реалізувати!»
 
24 травня учасники школи були нагороджені дипломами. Але, ті знання, які вони отримали на школі, є набагато ціннішими за дипломи. Тож віримо, що вже за декілька років, молодь, яка пройшла навчання у школі реалізує себе на політичній арені!

Анна Власенко
прес-серкетар ХОО ВМГО "Молодіжний Союз Наша Україна"
anna_vlasenko@i.ua

Bookmark and Share