У Дубно відбулися Дні Європи


       29 травня у місті Дубно відбувся євро-семінар «Один День у Європі» в рамках всеукраїнського святкування «Днів Європи в Україні», який пройшов у малому залі засідань Дубенської міської ради. Організатором заходу виступила МГО «Дубенська Муніципальна Гвардія» та Дубенська міська рада. Метою семінару було надати об’єктивну інформацію про Європейський Союз та перспективи інтеграційного процесу України. На захід було запрошено представників місцевих громадських організацій, лідерів студентських та молодіжних об’єднань та усіх небайдужих до питання українського поступу до євроатлантичних структур.

Протягом близько чотирьох годин живого спілкування учасники семінару мали змогу прослухати цікаву і надихаючу лекцію Олега Івановича Санжаревського, експерта з питань Європейської та Євроатлантичної інтеграції України,задати йому провокативні запитання та просто подискутувати між собою. На порядку денному також стояло бліцопитування на загальний рівень знань про структуру та функції Європейського Союзу. Проте, чи не найдинамічнішою частиною заходу були т.зв. Оксфордські дебати, проведені Президентом МГО «Дубенська Муніципальна Гвардія» Сергієм Юхимчуком. Як зазначив останній, «правилом таких дебатів є те, що у них не може бути консенсусу, навпаки ­– потрібно неодмінно відстояти точку зору своєї команди, а це створює атмосферу до широкої дискусії і великого різноманіття шляхів подолання тієї чи іншої проблеми». На думку Віце-президента ДМГ Дмитра Панчука, заходи на кшталт «Дня Європи у Дубні» покликані підвищити загальну поінформованість молодого населення країни щодо переваг вступу до євроатлантичних структур і таким чином прискорити цей процес у перспективі.
Насамкінець, учасники «Дня Європи в Дубні» мали змогу переглянути фільм з майже однойменною назвою «Один День в Європі», що в яскравій і захоплюючій формі розкрив різношерсту соціальну структуру і ментальні тенденції країн Східної та Західної Європи, Росії та Туреччини.

Bookmark and Share