В Ужгороді школу лідера зустрічали з хлібом-сіллю


 30-31 травня відбулась заключна весняна школа лідера в м. Ужгород. Славетне своєю історією, гостинністю, природою та архітектурою місто Ужгород стало останнім в серії Весняних шкіл від Молодіжного Ресурсного Центру.  


В Ужгороді з хлібом-сіллю нас зустрічав Ужгородський міський осередок Всеукраїнської молодіжної організації «Фундація Регіональних Ініціатив», що було надзвичайно приємно як організатору, так і тренеру з Києва. 


Після реєстрації учасників почалось навчання. Серію семінарів та тренінгів на школі відкрила Олена Літвішко, Голова правління КМО ВМГО «ФРІ», семінаром

«Громадська активність молоді: приклад Молодіжної ВАРТИ». Олена спочатку провела опитування на тему «Що таке громадська діяльність?» для учасників, а потім порівняла їхні твердження з фактичною діяльністю влади, що вкотре показало розбіжності справ на користь суспільству, що являється справжньою громадською діяльністю, і фактичними справами влади. Також, Олена намагалась пояснити учасникам, що депутати такі ж самі люди, як і всі інші, і що процвітання та добробут країни залежить не лише від влади, а й від простих громадян, від їх активності та усвідомлення відповідальності перед державою. Після такого вступу, тренер перейшла безпосередньо до розповідей про діяльність МВАРТИ як прикладу громадської активності молоді.


Далі учасники мали змогу навчитися елементам фандрайзингу та пройти тренінг написання проектів з фінансовим менеджером РМЕО «Екосфера» Катериною Станкевич. Пані Катерина детально

розповіла про всі складові, що включаються до проектів, а також дала ряд практичних вправ для учасників та відповіла на низку питань, що непокоїли «школярів». 
Потім учасники змогли прогулятися вечірнім Ужгородом та відвідати культове кафе пана Чучки «Деца у нотаря», що славиться своїм неперевершеним дизайном та чудовою кухнею. Після смачної вечері була як завжди її величність «МАФІЯ»  в готелі «Закарпаття».
Наступний навчальний день розпочався тренінгом «командотворення», який провів Роман Молдавчук, голова виконкому Закарпатської обласної організації Європейської партії України. Пан Роман

розповів про наявні суспільні групи та взаємозв’язки між ними, а також про особливості різних типів лідерства. Крім того Роман провів декілька командотворчих ігор, які напрочуд сподобались учасникам. 
Далі «школярам»розповідав про свій практичний досвід у сфері лобіювання закарпатський Че Гевара – Віктор Щадей,

що славиться своїм героїзмом та великою активністю у сфері відстоювання громадянських прав та антикримінальних заходів на Закарпатті. Досить згадати вибори в Мукачево та справи проти Балоги …. Учасникам школи даний практичний досвід був дуже корисний, оскільки сфера лобіювання в Україні лише починає розвиватись. На жаль, громадських лоббістів та хороших тренерів можна порахувати на пальцях . 
Крім Віктора Щадея по темі лобіювання виступив Борис Чернявський, заступник Голови УМО ВМГО «ФРІ».

Борис розповів учасникам про різні види лобістських кампаній
Ось так і закінчилась остання весняна школа лідерів… Учасники отримали свої дипломи, поділились враженнями і поїхали у свої міста, села розповідати друзям, близьким про свої проведені з користю вихідні та працювати над власними проектами…


І на останок Навчальний відділ Молодіжного Ресурсного Центру від щирого серця висловлює подяку Володимиру Феськову, заступнику Голови ВМГО «ФРІ» та Таї Криворучко, Голові Правління УМО ВМГО «ФРІ», а також їх помічникам, за активну допомогу у проведенні школи лідерів в Ужгороді.

 

Bookmark and Share