Вінниця відкрила літній сезон школи лідерів


 

На даному етапі розвитку нашої країни особливо необхідними є навчання у сфері громадянської діяльності, яке дає молоді необхідні знання для вірних і впевнених дій, направлених на розвиток громадянського суспільства, а також, яке підвищує відчуття відповідальності перед державою та її майбутнім. Однією з суттєвих відмінностей виховання наших батьків і нас має бути саме відчуття відповідальності. Якщо бути точнішим, в радянські часи нашим батькам казали, що влада за них потурбується і сама прийме будь-які державотворчі рішення, проте зараз кожний громадянин повинен зрозуміти, що саме від кожного з нас залежить майбутнє нашої країни. Оскільки, маємо досвід того, що влада далеко не завжди є правою і далеко не завжди її вчинки йдуть на користь суспільству. Тому обов’язком громадянина, справжнього патріота України має бути діявчасна, свідома і відповідна до певної ситуації.

Одним з прикладів молоді, що відчуває відповідальність за Батьківщину, є молоді лідери громадського руху, яких вкотре зібрала школа лідерів від Молодіжного Ресурсного Центру та Вінницького місцевого осередку ВМГО «Фундація Регіональних Ініціатив» на навчання цього разу у Вінниці, яке відбулось 13-14 червня 2009р.

 Нагадаю, що дана школа також відбулась у чотирьох містах – Київ (http://mrc.net.ua/osvita/100-persha-zimova-shkola-lideriv-novogo-pokolin...), Львів (http://mrc.net.ua/osvita/176-vesnjana-shkola-lideriv-shljakh-do-samopiznannja.html), Донецьк (http://h.ua/story/195021/) , Ужгород (http://www.fri.net.ua/node/10096) і охопила більше ніж 160 молодих лідерів з різних куточків України. Подібні навчання дають можливість громадським активістам отримати багаж знань і діяти вірно та ефективно, а також такий необхідний обмін досвідом та нові знайомства.

За традицією, низку семінарів та тренінгів було відкрито семінаром «Громадська активність молоді. Приклад Молодіжної ВАРТИ», який цього разу вели – Віталій Шабунін, Голова ВМГО «ФРІ» та Євгенія Малих, волонтер МВАРТИ.

Громадянська кампанія «Молодіжна ВАРТА: Молодь за вами спостерігає!» стартувала 12 грудня 2007 року, по закінченню позачергових виборів до ВРУ та формування коаліції.

 

 

Опісля прикладу вдалої командної роботи МВАРТИ, за програмою йшов тренінг «Командотворення», який проводила Наталка Краснянська (Громадська організація молоді м. Вінниця «Моє життя»). Тренер вдало поєднала теоретичний матеріал з практичними командотворчими іграми і на їх прикладі показала учасникам плюси та мінуси їх роботи в команді. Учасники винесли для себе багато корисних практичних навичок командотворення.

 
Далі вражала своїм тренінгом «Управління конфліктами» Літвішко Олена, Голова правління Київського місцевого осередку ВМГО «Фундація Регіональних Ініціатив». Тренінг був наповнений практичними іграми, в яких учасники навчались себе поводити в конфліктних ситуаціях, управляти своїм емоційним станом. Учасники зрозуміли, що лише від кожного з них залежить перебіг конфліктної ситуації, а також чи буде конфлікт взагалі. Даний тренінг дуже корисний не лише для громадських діячів, а для будь-якої людини, оскільки ми всі постійно перебуваємо у взаємодії з іншими людьми і лише від нас залежить на скільки ефективною буде ця взаємодія.
Цим тренінгом була завершена перша частина школи. Учасники пішли гуляти містом і далі продовжували знайомство та спілкування вже у неформальній обстановці.
Наступного дня «школярі» мали можливість ознайомитись з Міжнародними освітніми програмами, які презентував Олександр Петрянич. Тренер сам постійно використовує можливості даних програм, за рахунок яких поглиблює свої знання та подорожує світом. Далі учасники вчились ефективно презентувати себе і свої організації та проводити PR-кампанії, а вчив їх це робити PR-консультант громадських організацій Петро Волинський, який на своєму досвіді вже має чимало вдало проведених PR-кампанії.
Також на школу лідерів завітав Роман Штогрин, перший заступник начальника Головного управління з питань внутрішньої політики у справах ЗМІ та зв’язків з громадськістю ОДА, який проводив семінар з лобіювання. «Школярі» вивчили основні правила лобіювання та методи лобістських кампаній, а також дізнались про приклади таких кампаній та обмінялись досвідом їх проведення.
І на останок учасники отримали практичні та теоретичні знання з риторики від Назарія Боярського, Президента Київського відділення ВМГО «Дебатна Академія». Дякуючи Назарію учасники вчились готувати свої виступи перед різними аудиторіями, а також дізнались про всі секрети успішного виступу перед різними аудиторіями.
Ось так і пройшла ще одна школа лідерів… Учасники отримали сертифікати, а також висловили свої враження від проведених корисних вихідних. Анатолій Жаборт, представник фонду «Україна -3000», який також проходив навчання, звернувся до учасників і сказав наступне: «Коли ви станете успішними лідерами і керівниками своїх організацій, дістаньте сертифікат Школи лідерів і згадайте, де ви навчились бути справжніми лідерами»
Організатори школи лідерів Христина Коваленко та Олександра Скиба, а також весь оргкомітет школи сподіваються, що знання, які отримали учасники справді підуть не лише на користь самим учасникам, а й матимуть відображення у їхній роботі на благо та розвиток громадянського суспільства в Україні. Якість навчання можна буде перевірити лише діяльністю наших випускників. Тож натхнення їм і вперед, до перемог!

 

 

 

 

Bookmark and Share