Одеські студенти збирають гроші для міністрів


Одеські студенти за ініціативою молодіжної громадської організації "Колокол" розпочали акцію протесту, направлену проти останніх освітянських нововведень Кабінету Міністрів. Студенти збирають дрібні гроші, які збираються відправити міністрам як "фінансову підтримку".

Як відзначив Голова громадської організації "Колокол" Антон Давидченко, постанови Кабміну №369 та №563 фактично зобов'язали студентів "латати діри" в бюджетах  вищих навчальних закладів. Нагадуємо, що постанови узаконили низку платних послуг у державних закладах освіти та значно скоротили державне замовлення у вузах. Як вже писала Неофіційна газета, ці освітянські ініціативи разом з  постановою №133, яка дозволяє виготовлення дипломи за рахунок студентів, викликали неабиякий спротив студентських та молодіжних організацій. На думку молодіжних лідерів, зазначені документи, зокрема, загрожують збільшити рівень корупції у сфері освіти та збільшити рівень злочинності серед молоді.

"І хоча постанову №369 пізніше відмінили, в чотирьох одеських ВНЗ - політехнічному університеті, академії зв'язку, економічному університеті і академії харчових технологій - продовжують стягувати побори зі студентів", - відзначив Антон Давидченко. 

Наголошуємо, що за останньою інформацією Управління у зв'язках зі ЗМІ Секретаріату Кабінету Міністрів рішення Уряду про скасування платних послуг в закладах освіти ще не набуло чинності.

Антон Давидченко також стверджує, що одеські студенти, обурені своїм становищем, вже розпочали збір підписів під зверненням до Міністра молоді і спорту Юрія Павленка, в якому вимагають заборонити скорочення бюджетних місць у вузах, заборонити стягування грошей за перездачі заліків та іспитів, зобов'язати державу давати відстрочення студентам-контрактникам оплати за навчання на період економічної кризи, а також дозволити формувати у вузах органи місцевого самоврядування, за допомогою яких обиратимуться декани і проректори.

"Окрім цього, в Одесі стартувала акція "Баста" - зараз студенти активно збирають дрібні гроші, які ми відправимо як фінансову підтримку нашим "бідним" міністрам. Урочиста передача зібраних мідяків і звернення з підписами через чиновників облдержадміністрації відбудеться 24 червня", - відзначив Голова "Колоколу".

Нагадуємо, що протягом 1,5 місяця студентські та молодіжні організації України боролися проти узаконення низки платних послуг у державних закладах освіти та значного скорочення державного замовлення у вузах. Докладніше про це читайте у статті "Міністр засвідчив відміну постанови №369. Хроніка студентських перемог".

4 червня у Києві, Львові, Кіровограді, Луцьку, Севастополі, Херсоні, Харкові, Донецьку, Житомирі, Ужгороді, Одесі, Чернігові, Ялті, Алчевську та інших містах України організації проводять різноманітні акції та заходи на тему скандальних освітянських нововведень Кабінету Міністрів.

5 червня Управління у зв'язках із ЗМІ Секретаріату Кабміну оприлюднює заяву Прем'єр-міністра: Юлії Тимошенко: "На найближчому засіданні Уряду буде прийнято імперативне рішення, яке остаточно припинить будь-які розмови стосовно доцільності додаткових грошових стягнень зі студентів... Я суворо вимагаю від Міністерства освіти і науки України негайно ухвалити всі необхідні рішення з недопущення будь-яких фінансових стягнень в українських вузах." Прес-служба Міністерства освіти і науки заявляє, що за поданням Міністра Івана Вакарчука в цей день на позачерговому засіданні Уряд скасував постанову №369. Проте в цей же день під час засідання Кабінету Міністрів була прийнята постанова про  зменшення держзамовлення на підготовку фахівців у вищих навчальних закладах на більш як 10% (докладніше про це читайте у статті "Кабмін скоротив держзамовлення у вузах").

9 червня Міністер Іван Вакарчук заявляє, що 5 червня Уряд скасував постанову №369 в повному обсязі.

15 червня Управління у зв'язках зі ЗМІ Секретаріату Кабінету Міністрів оприлюднило на Урядовому порталі наступну заяву: "Рішення Уряду про скасування платних послуг у вищих навчальних закладах набуде чинності найближчими днями. Нагадаємо, питання було розглянуто і прийнято одностайно на засіданні Кабінету Міністрів 10 червня ц.р. Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко наголосила на неприпустимості стягнення зі студентів додаткових коштів у процесі навчання. Станом на 15 червня завершується приведення до відповідності із цим рішенням інших нормативних актів."

Джерело: http://gazeta.univ.kiev.ua/?act=hot_view&id=1199

Bookmark and Share