Стрітівці - 20 років!

4 липня 2009 року Стрітівська Вища педагогічна школа кобзарського мистецтва відзначає 20-ти літній ювілей з дня створення.

За 20-ть років діяльності школа випустила біля 200 дипломованих співаків бандуристів, знавців кобзарської справи.

В рамках урочистостей з нагоди ювілею 4 липня 2009 року о 12-00 в селі Стрітівка Кагарлицького району Київської області (40 км. По Обухівській трасі) буде проведено фестиваль кобзарського мистецтва «Козацька ліра».

Програмою фестивалю передбачено: виступи найкращих кобзарів України; встановлення рекорду України («Реве та стогне Дніпр широкий» сл. Тараса Шевченка – у виконанні двохсот кобзарів); театралізоване козацьке дійство; народні гуляння; козацький куліш.

Українське кобзарство – унікальне явище народної музичної культури, яке є носієм глибинних джерел українського епосу. Загальновідома роль кобзарів в Україні як просвітителів, носіїв кращих ідей козацтва в народному середовищі.

В Україні здавна існували традиції кобзарських шкіл серед самих кобзарів, а також існували офіційні мистецькі школи гри на кобзі, бандурі, лірі та інших народних інструментах. Переплітаючись історичними коріннями із Запорізькою Січчю, кобзарство впевнено пройшло свій шлях до сьогодення.

В серпні 1989 року в селі Стрітівка Кагарлицького, що на Київщині, на хвилі національного відродження України була відкрита кобзарська школа.

Сьогодні Стрітівська Вища педагогічна школа кобзарського мистецтва є єдиним в Україні навчальним закладом, з підготовки дипломованих фахівців кобзарської справи, яка вирішує коло актуальних проблем національної освіти і культури і робить практичну спробу відновлення та відродження кобзарської традиції в сучасній культурно-освітній ситуації.

 

Довідки за тел.: 8-044-7371-238, 8-067-501-83-19

Директор Стрітівської ВПШКМ Іванова Галина Михайлівна.

 

Bookmark and Share