Одеська молодь протестує проти освітянських нововведень Уряду


Понад 4 тисячі підписів під своїми вимогами зібрали одеські студенти під зверненням на ім'я Прем'єр-міністра, Міністра освіти і науки та Міністра у справах молоді, сім'ї та спорту. Молодь вимагає заборонити скорочення кількості бюджетних місць у системі освіти, заборонити стягнення грошей зі студентів за пропуски занять, дипломи та студентські квитки, та заборонити перескладання іспитів і заліків.

Молодь презентувала підписи 24 червня під час театралізованої акції "Баста", що була організована молодіжною громадською організацією "Колокол" і громадсько-політичним об'єднанням "Справедлива Одеса". Перед акцією біля будинку облдержадміністрації студенти провели конкурс карикатур і плакатів, що зображують Прем'єра та зазначених міністрів. За словами Голови молодіжної громадської організації "Колокол" Антона Давиденка (на фото), організатори акції отримали від студентів взагалі близько 50 карикатур, які відображають анекдотичну ситуацію, що склалася сьогодні у сфері вищої освіти. Але з них було відібрано лише 12 робіт.

"Наші міністри роблять усе можливе, щоб відібрати останнє у студентів. На такі дії уряду одеські студенти відповіли гумором, відобразив в карикатурах ситуацію, яка склалася з молоддю і студентами на Україні", – каже молодіжний лідер.

Під час акції молодь також збирала дрібні монети для символічної передачі чиновникам, які накладають нові побори для студентів. Учасники акції також виготовили солом'яне опудало Міністра освіти і науки Івана Вакарчука і величезну залікову книжку, де поставили чиновникам "незадовільні" оцінки. Зібрані мідяки і звернення з підписами активісти передали через чиновників облдержадміністрації.

Антон Давиденко розповів і про додаткові вимоги, викладені у зверненні: "Студенти пропонують відродити традиції виборності адміністрації вузів, дозволити формування незалежних від адміністрації органів студентського самоврядування, а також зобов'язати державу давати відстрочку в оплаті за навчання студентам-контрактниками у зв'язку з економічною кризою".

Молодіжний лідер також повідомив, що хоч і було повідомлення про скасування постанови №369, в чотирьох одеських вузах - політехнічному університеті, академії зв'язку, економічному університеті і академії харчових технологій - зараз продовжують стягувати побори зі студентів. За інформацією Неофіційної газети, побори зі студентів стягують також у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Під час акції молодь також звернулася до інших молодіжних та студентських організацій України із закликом підтримати їх акцію.

Як вже писала Неофіційна газета, 18 червня Кабінет Міністрів оприлюднив на Урядовому порталі постанову №603 про повне скасування постанови №369, яка значно розширювала перелік платних послуг у державних закладах освіти. Нагадуємо, що студентські та молодіжні організації України добивалися цього протягом майже двох місяців. На думку молодіжних лідерів, постанова №369 загрожувала, зокрема, збільшити рівень корупції у сфері освіти. 4 червня у багатьох містах України відбулася акція протесту студентських та молодіжних організацій проти зазначених нововведень Уряду. Сьогодні студентські та молодіжні організації продовжують боротьбу проти звуження прав та свобод студентства, яке відбулось через останні освітянські нововведення Уряду. Зокрема, молодь добивається відміни постанови №133, яка зробила виготовлення дипломів платним для студентів. Молодь також виступає проти скорочення держзамовлення магістрів та спеціалістів, яке було введене в дію постановою №563. Докладніше про це читайте у статтях "Кабмін повністю скасував постанову №369", "МОН застерігає вузи від встановлення понаднормованої плати за дипломи", "Одеська молодь протестує проти освітянських нововведень Уряду", "Молодіжна рада ФПУ вимагає від Уряду вирішення основних проблем молоді", "ВМО "Молодежь – надежда Украины" планирует митинги в ответ на государственную политику в сфере образования" та "МОЛОДІЖНА ВАРТА": без повної освіти ризикують залишитися близько 30 тис. студентів".

Неофіційна газета продовжить слідкувати за перебігом подій.Джерело: Неофіційна газета, "Погляд з Одеси", "Новий Регіон"

Bookmark and Share