Прем’єр доручила міністрам розібратись із питанням держамовлень


Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко звернулася до Міністра освіти і науки, Міністра економіки та виконуючого обов'язки Міністра фінансів із проханням опрацювати питання щодо збільшення у 2009 році державного замовлення на підготовку фахівців, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів (післядипломна освіта) для державних потреб. Про це свідчить текст доручення Прем’єра №35740/0/1-09 від 26 червня цього року, яке сьогодні оприлюднив Андрій Черних, координатор громадської ініціативи "Студентський захист". Юлія Тимошенко також доручила міністрам до 10 липня внести до Уряду узгоджені пропозиції стосовно цього питання.


Як вже писала Неофіційна газета, більше двох місяців студентські та молодіжні організації України наполягали на тому, щоб Прем’єр призупинила дію розпорядження Кабінету Міністрів, яке мало ввести в дію скорочення державного замовлення у вищих навчальних закладах, а також щоб Юлія Тимошенко провела повноформатні консультації зі студентськими та молодіжними організаціями стосовно цього питання. 29 травня Прем’єр-міністр дійсно зобов’язали Міністра з питань освіти і науки провести зустріч з молодіжними лідерами. Але вже 5 червня – ще до того, як відбулися консультації з молоддю – під час засідання Уряду пані Тимошенко підписала постанову №563, якою значно скоротила держзамовлення на підготовку фахівців. Міністр з питань освіти і науки Іван Вакарчук 9 червня зустрівся зі студентськими та молодіжними організаціями України, і результатом цієї зустрічі стала Резолюція із вимогою внести зміну в постанову Кабінету Міністрів №563 від 5 червня 2009 року, встановивши таким чином держзамовлення магістрів та спеціалістів на рівні минулого року. Як стверджують молодіжні лідери, дана Резолюція була одразу ж направлена до Уряду, проте на сайті Інформаційної системи "Конкурс" Міністерства освіти і науки України зараз оприлюднені ті ж обсяги державного замовлення, які були передбачені постановою №563. Докладніше про ці події та реакцію на них з боку студентства читайте у статтях "Кабмін повністю скасував постанову №369", "МОН застерігає вузи від встановлення понаднормованої плати за дипломи", "Одеська молодь протестує проти освітянських нововведень Уряду", "Молодіжна рада ФПУ вимагає від Уряду вирішення основних проблем молоді", "ВМО "Молодежь – надежда Украины" планирует митинги в ответ на государственную политику в сфере образования" та "МОЛОДІЖНА ВАРТА": без повної освіти ризикують залишитися близько 30 тис. студентів".

Згідно з тексту доручення, Юлія Тимошенко також просила міністрів  невідкладно підготувати та внести на розгляд Уряду у строк до 3 липня проект рішення про утворення Студентської ради при Кабінеті Міністрів (читайте про це також у статті "Прем'єр-міністр ініціює створення Студентської Ради при Уряді"). Просила опрацювати питання щодо збільшення у 2009 році бюджетних призначень на підтримку діяльності молодіжних організацій та надати Уряду пропозиції стосовно цього питання у десятиденний строк. Просила також у строк до 2 липня опрацювати проект постанови Кабміну "Питання Національного університету "Львівська політехніка" та подати у Міністерство освіти відповідні висновки і пропозиції.

Варто підкреслити, що дане доручення виникло після зустрічі Прем'єра зі студентами та професорсько-викладацьким складом Національного університету "Львівська політехніка", яка відбулася 25 червня.

Джерело:

Неофіційна газета

Bookmark and Share