Cтудентська профспілка зірвала засідання парламентського Комітету з приводу нового Трудового кодексу


Вчора, 8  липня, Громадянський фронт проти узаконення рабства, до складу якого входить мережа незалежних студентських профспілок «Пряма Дія», пікетував проти винесення на друге читання нового Трудового кодексу. Результат пікету –  парламентський Комітет з питань соціальної політики та праці переніс розгляд питання на вересень.

Близько 25 пікетувальників зібралися на вулиці Банковій 6-8 біля входу в Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики та праці, роздавали депутатам листівки, скандували «Ми – не раби!» та «Ні – новому Кодексу!», за допомогою мегафону зверталися до членів Комітету. Протестуючим вдалося загорнути у банер із написом «Ні рабському кодексу» одного з лобістів законопроекту - нардепа Михайла Папієва,  коли той поспішав на засідання.  Активність пікетувальників також змусила вийти з будинку Комітету одного з авторів нового Трудового кодексу, нардепа Ярослава Сухого. Той спробував привернути увагу журналістів, але спілкуватись із пікетувальниками конструктивно не забажав. Інший співавтор законопроекту – нардеп Василь Хара – взагалі відмовився спілкуватись із активістами, обізвав їх продажними, сів у авто і поїхав. Громадянський фронт проводжав його гаслами «Харі – по харі!» 

Відео з акції можна завантажити тут - http://stb.ua/e107_plugins/videotv/videoview.php?view.13635

Нагадаємо, що за прийняття нового Трудового кодексу у першому читанні проголосувала переважаюча більшість – 386 народних обранців. Законопроект одразу викликав неоднозначну оцінку суспільства. Громадянський фронт, зокрема, стверджує, що законопроект полегшує процедуру звільнення (згода професійної спілки на звільнення не потребуватиметься), запроваджує дискримінацію за місцем роботи (працівники «суб'єктів малого підприємництва» користуватимуться меншим об'ємом прав), надає право роботодавцю видавати власні нормативно-правові акти, які зможуть заміняти собою колективний договір і не потребуватимуть узгодження з профорганом.


ДОВІДКА:
Громадянський фронт проти узаконення рабства – коаліція низових рухів, громадських, студентських та профспілкових організацій з метою протидії законодавчому закріпленню поневолення людей в Україні. Створена на початку вересня 2008 року. В лавах Фронту - і мережа незалежних студентських профспілок «Пряма Дія».


Редакція Неофіційної газети пропонує вашій увазі хронологію боротьби громадськості проти проекту нового Трудового кодексу.

Хроніки народних невдоволень

10.09.2008 – в інформаційному агентстві УКРІНФОРМ відбувся Круглий стіл "Новий варіант Кодексу законів про працю – необхідність чи загроза для молоді?" Учасники заходу підписали Угоду, яка призвела до створення Громадянського фронту проти узаконення рабства (ГФПУР) – об’єднання громадських, молодіжних, студентських та профспілкових організацій з метою протидії законодавчому закріпленню поневолення людей в Україні. Докладніше про це читайте у статтях "Кодекс рабовласника. Молоді загрожує 10-годинний робочий день" та "Молодь ініціювала створення Фронту проти узаконеного рабства".

21.09.2008 – у Києві під час матчу "Шахтар" - "Арсенал" відбувся флеш моб. Вболівальники двічі - у першому і другому таймах – розтягнули банер із написом "Ні новому Трудовому кодексу!" Докладніше про це читайте у статті "Флеш-моб проти 10-годинного робочого дня".

24.09.2008 – ГФПУР провів пікетування на вул. Банковій 6-8 проти винесення нового Трудового кодексу на друге читання. Результат пікету – заплановане засідання Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та праці не відбулося. Докладніше про це читайте у статті "Автори нового Трудового кодексу втекли від пікетувальників".

28.09.2008 –на вул. Хрещатик проходить театралізований концерт "Рок проти узаконення рабства". Ціль концерту – привернути увагу громадськості до небезпек проектів змін до існуючого Кодексу законів про працю. Організатор концерту – ГФПУР. Докладніше про це читайте у статтях "Рок проти рабства – влада проти молоді", "Рок против узаконивания рабства. Кто ненавидит депутатов больше?та "Рок проти. Цього разу – проти рабства".

02.10.2008 – на засіданні Комітету Верховної Ради з питань праці та соціальної політики були враховані деякі зауваження громадськості щодо проекту нового Трудового кодексу. Докладніше про це читайте у статті "Громадськість одержала перші перемоги в боротьбі проти нового Tрудового кодексу".

07.10.2008 – ГФПУР пікетує Посольства США в Україні з вимогою припинити тиск на керівництво Верховної Ради. За інформацією пікетувальників, тиск з боку Посольства ведеться задля прискорення прийняття в Україні проекту нового Трудового кодексу. Докладніше про це читайте у статті "Пікетування Посольства США проти 10-годинного робочого дня в Україні".

16.10.2008 – ГФПУР проводить в УКРІНФОРМі прес-конференцію "Чим загрожує остання редакція проекту нового Трудового кодексу в контексті виборів до Верховної Ради", під час якої журналісти та запрошені гості дізналися, які небезпеки продовжують чекати найманих працівників України у разі прийняття у другому читанні останньої редакції нового Трудового кодексу. Докладніше про це читайте у статті "Молоді продовжує загрожувати 10-годинний робочий день".

29.10.2008 – Федерація роботодавців України звертається до Міжнародного бюро праці з проханням надати коментарі до проекту  нового Трудового кодексу. ГФПУР призупиняє акції протесту до появи експертної оцінки МОП проекту Трудового кодексу.

27.05.2009 – Міжнародне організація праці (МОП) презентує коментарі стосовно проекту нового Трудового кодексу, що були підготовлені експертами постійного секретаріату МОП – Міжнародного бюро праці. Докладніше про це читайте у статті "Презентація коментарів МБП щодо проекту нового Трудового кодексу".

Bookmark and Share