УАСС та ФРІ: "Cтуденти мають бути поновлені, гроші - повернені"


Студентські та молодіжні організації радять студентам відстоювати свої права та інтереси.

Cтуденти-жертви останнього скорочення держамовлення мають бути поновлені "на бюджет", а також мають отримати назад свої гроші. Це стверджують студентські та молодіжні організації.

За інформацією всеукраїнської молодіжної організації "Українська асоціація студентського самоврядування" (УАСС), більшість вузів країни, у зв'язку з нещодавньою відміною скорочення держзамовлення на спеціалістів, магістрів та докторантів, у серпні продовжило зарахування студентів на додатково виділені місця. Разом з тим траплялися непоодинокі випадки відмови у зарахуванні. Днями із цією проблемою до всеукраїнської молодіжної організації "Фундація регіональних ініціатив" (ФРІ) звернулися студенти Севастопольського національного університету ядерної енергії і промисловості.

Також в окремих вузах стягували гроші за навчання зі студентів, які у зв'язку з останнім скороченням не потрапили "на бюджет" за конкурсом і були вимушені продовжувати навчання за контрактом. Молодіжні лідери стверджують - якщо в наслідок збільшення державних місць такі студенти поновили своє навчання за держзамовленням, то їхні гроші мають бути повернені, а контракти розірвані за згодою сторін.

В УАСС та ФРІ радять студентам відстоювати свої права та інтереси, і повідомляти про такі випадки на "гарячу лінію" Міністерства освіти і науки за телефоном 8 (044) 486-28-49, або у зазначені організації за телефонами 8 (050) 980-80-41, 8 (050) 421-00-88 (УАСС); 8 (067) 404-26-46, 8 (068) 121-77-41 (ФРІ). Необхідні для самозахисту документи можна завантажити тут -
http://gazeta.univ.kiev.ua/?act=hot_view&id=1233

Як вже писала Неофіційна газета, протягом квітня-липня цього року студентські та молодіжні організації України домоглися відміни скорочення державного замовлення на спеціалістів, магістрів та докторантів. Більше трьох місяців організації наполягали на тому, щоб Прем’єр-міністр призупинила дію скорочення держзамовлення у вищих навчальних закладах, а також щоб Юлія Тимошенко провела повноформатні консультації зі студентськими та молодіжними організаціями стосовно цього питання. 4 червня молодь навіть провела акцію протесту у багатьох містах України проти, в тому числі, і цього нововведення Уряду. Прем’єр зобов’язала Міністра з питань освіти і науки провести зустріч з молодіжними лідерами, і 9 червня Іван Вакарчук зустріч провів. 29 липня Уряд відновив обсяги державного замовлення на підготовку спеціалістів, магістрів та докторантів на рівні минулого року, а також скасував скорочення держзамовлення на навчання в навчальних закладах та наукових установах Міністерства внутрішніх справ та Міністерства оборони. 5 серпня Міністерство освіти і науки надіслало лист керівникам вузів ІІІ-ІV рівнів акредитації, у якому дозволило продовжити строки прийому документів, проведення вступних випробувань та зарахування на навчання зазначених категорій студентів до 25 серпня цього року. Докладніше про кампанію громадського лобіювання читайте тут - http://gazeta.univ.kiev.ua

Як стверджує директор Департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки Ярослав Болюбаш, таким чином більше 13 тисяч молодих людей отримали можливість продовжити свою освіту у якості магістрів та спеціалістів за рахунок держави.

Ваше прізвище та ім`я: 
Неофіційна газета
http://gazeta.univ.kiev.ua

Bookmark and Share