МОН: на ректорів чекають прокуроські перевірки


Прокурорські перевірки незабаром розпочнуться у тих вищих навчалних закладах, де відбувається стягнення плати за студентські квитки.

Прокурорські перевірки незабаром розпочнуться у тих вищих навчалних закладах, де відбувається стягнення плати за студентські квитки. Про це Неофіційній газеті стало відомо вчора у Міністерстві освіти і науки під час наради з обговорення актуальних студентських питань.

Під час наради лідери студентських та молодіжних організацій розповіли Міністру Івану Вакарчуку про те, що до них надійшли скарги від студентів близько сорока начальних закладів про випадки стягування плати за виготовлення студквитків, що є протизаконним. Кошти, як виявилося, "осідають" або на рахунках вузів, або у кишенях ініціаторів поборів. Зокрема, такі стягнення відбуваються у Київському національному авіаційному університеті, Азовському регіональному інституті управління Запорізького національного технічного університету (Бердянськ) та Кримському державному університеті (Ялта), Тернопільському національному педагогічному університеті ім. Володимира Гнатюка, Харківському національному педагогічному університеті ім. Григорія Сковороди, Луганському національному університеті ім. Тараса Шевченка, Сумському державному педагогічному університеті.

Також, зокрема, було підняте і питання Севастопольського національного університету ядерної енергії і промисловості, де студенти потрапили під надмірне скорочення обсягів державного замовлення на підготовку спеціалістів та магістрів, що відбулося попри нещодавнє відновлення Урядом цих обсягів на рівні минулого року, а також попри обіцянки особисто Прем'єр-міністра.

Молодіжні лідери радять студентам відстоювати свої права та інтереси, і повідомляти про зазначені порушення на "гарячу лінію" Міністерства освіти і науки за телефоном 8 (044) 486-28-49. Звертатися можна, зокрема, і до всеукраїнської молодіжної організації "Українська асоціація студентського самоврядування" (тел.: 8 (050) 980-80-41, 8 (050) 421-00-88), та до всеукраїнської молодіжної організації "Фундація регіональних ініціатив" (тел.: 8 (067) 404-26-46, 8 (068) 121-77-41).

Нагадаємо, що протягом квітня-липня цього року студентські та молодіжні організації України домоглися скасування постанови Уряду №369 (а разом з нею і норми про оплату за виготовлення студентських квитків та дипломів) та відміни скорочення державного замовлення на спеціалістів, магістрів та докторантів. Більше трьох місяців поспіль молодьнаполягала на тому, щоб Прем’єр-міністр, зокрема, призупинила дію скорочення держзамовлення та дію постанов №369 та №133, які значно розширювали перелік платних послуг у державних закладах освіти, а також щоб Юлія Тимошенко провела повноформатні консультації зі студентськими та молодіжними організаціями стосовно цього питання. 4 червня молодь навіть провела акцію протесту у багатьох містах України проти цих нововведень. 18 липня Уряд оприлюднив постанову №603 про повне скасування постанови №369 (докладніше про ці події читайте у статті "Кабмін повністю скасував постанову №369"), а термін дії постанови №133, яка зробила виготовлення дипломів платним для студентів, завершився. 29 липня Уряд відновив обсяги державного замовлення напідготовку спеціалістів, магістрів та докторантів на рівні минулого року, а також скасував скорочення держзамовлення на навчання в навчальних закладах та наукових установах Міністерства внутрішніх справ та Міністерства оборони (докладніше про ці події читайте у статті "В Міносвіти засвідчили відміну скорочення держзамовлення на спеціалістів, магістрів та докторантів").

Під час наради молодь також розповіла Міністру про проблему збільшення вартості плати за навчання та проживання у гуртожитках, проблему нестачі місць у гуртожитках, корупцію у навчальних закладах та гуртожитках, прблему ватості студентських проїзних у Києві. уло запропоновано зробити режим проживання більш жорстким, щоб сторонні особи не мали можливості поселятися у студентський гуртожиток. З цього приводу вже готується відповідний лист Міністра.

"Коли я був ректором, то завжди боровся за те, щоб в гуртожитках університету жили лише студенти та аспіранти. Добре знаю проблему," - зазначив Іван Вакарчук. - "Але зрозумійте, що багато проблем вирішується на зустрічах з ректором. Зберіть ініціативну групу, сядьте з ректором і розкажіть йому про ваші проблеми. А Міністерство може бути задіяне, якщо ректор відмовився з вами зустрітись."

Розглядалися також питання утворення Студентської ради при Кабінеті Міністрів, здійснення студентами оцінки якості освітніх послуг, обговорюватиметься план заходів до святкування Дня студента у 2009 році.

Ваше прізвище та ім`я: 
Неофіційна газета
http://gazeta.univ.kiev.ua

Bookmark and Share