В Україні збираються обмежити свободу мітингів і зібрань


Інформація з прес-конференції про законопроект № 2450 "Про порядок організації і проведення мирних заходів".

Законопроект № 2450 «Про порядок організації і проведення мирних заходів» загрожує істотно обмежити свободу зібрань. Це стверджують учасники прес-конференції, яка відбулася вчора в Центрі національного відродження (Київ).

В заході взяли участь народні депутати Юрій Гнаткевич та Андрій Парубій, політв’язні акції «Україна без Кучми!» Ігор Мазур,та Руслан Зайченко, а також керівник «Української Інформаційної Служби» Андрій Левус.

Проект закону № 2450 вже був прийнятий в першому читанні Верховною Радою 3 червня цього року. Ним, як стверджують учасники, передбачено ряд обмеження прав і свобод громадян і громадських об’єднань, зокрема, обмеження місць для мітингів, встановлення термінів для проведення акцій, збільшення повноважень міліції та чиновницького апарату для перешкоджання волевиявлення громадян. Як пояснюють в Українській Гельсінській спілці з прав людини (УГСПЛ), проект закону взагалі забороняє проведення спонтанних мирних зібрань, оскільки без попереднього повідомлення мирні зібрання, згідно з законодавчою ініціативою, не дозволяється проводити. В законопроекті також передбачено, що організатори мирних зборів зобов’язані нести відповідальність за людей, які беруть в них участь - всупереч Цивільному кодексу України, проект покладає відшкодування усіх збитків, завданих учасниками мирного зібрання, на його організаторів.

"Оскільки на Україну невдовзі чекають президентські, а, можливо, і дострокові парламентські вибори, караючі положення цього законопроекту можуть призвести до політичних репресій і появи нових політв’язнів. Положення про те, що тепер згоду на проведення акції буде давати не суд, а представник місцевої адміністрації, фактично дає можливість окремим політичним силам через своїх представників забороняти громадянам проводити мітинги," - висловив свої побоювання учасник акції «Україна без Кучми!» Ігор Мазур.

"Положення проекту закону порушують норми Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка вже давно ратифікована Україною. Абсолютно ненормальним є підтримувати законопроект в його нинішній редакції, адже він може стати засобом для реалізації політичних задач двох найбільших політичних сил в Україні," - наголосив народний депутат Андрій Парубій.

У пояснювальній записці до проекту №2450 сказано, що нововведення пропонуються "для розвитку положень Конституції". Суб'єкт законодавчої ініціативи - Кабінет Міністрів України.

Інший представник депутатського корпусу, Юрій Гнаткевич, під час прес-конференції повідомив, що, крім фундаментального доопрацювання зазначеного законопроекту, конче необхідно внести поправки до Закону «Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні», через який фактично поза законом є багато колишніх політв’язнів, а учасники акції «Україна без Кучми!», які відсиділи за неї декілька років за гратами, взагалі є прирівняними до кримінальних злочинців.

Цікаво, що обидва депутати-учасники прес-конференції свого часу голосували за прийняття проекту закону №2450 в першому читанні.

Проти прийняття законопроекту днями виступила Українська Гельсінська спілка з прав людини, яка надіслала до народних депутатів та комітетів Верховної Ради правовий висновок щодо проекту закону, разом з пропозицією про проведення спеціальних комітетських чи громадських слухань. "Проект №2450 загрожує призвести до соціальних напружень в суспільстві, а також суттєво загрожує міжнародному іміджу України," - стверджують в УГСПЛ.

Норми проекту непокоять і молодіжні організації. Як стало відомо Неофіційній газеті, Національний комітет всеукраїнської громадянської кампанії «МОЛОДІЖНА ВАРТА: молодь за вами спостерігає!» створив робочу групу, яка зараз досліджує законопроект.

Докладніше про законопроект №2450 можна прочитати у статтях "Больше трех не собираться!" , "Право молчать в тряпочку",   "Власть боится нового Майдана",  "Закон о мирных собраниях хотят принять вопреки Конституции" та подивитися у відеосюжеті "В Україні можуть обмежити свободу мітингів і зібрань".

Текст законопроекту №2450 можна завантажити тут - http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=32431

Ваше прізвище та ім`я: 
Неофіційна газета, Українська Інформаційна Служба, Інтер
http://gazeta.univ.kiev.ua/?act=hot_view&id=1239

Bookmark and Share