Відбудеться засідання громадської колегії з питань молодіжної політики


15 жовтня об 11:00 у приміщенні Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту (вул. Десятинна, 14, каб. № 319, зал засідань) відбудеться засідання Громадської колегії з питань молодіжної політики. Під час засідання буде розглянуто низку питань, зокрема, щодо ходу реалізації Указу Президента України "Про проведення у 2009 році в Україні „Року молоді”.

Інформація щодо реалізації Указу Президента України від 3.07.2008 "Про проведення у 2009 році в Україні Року молоді" (за вересень 2009 р.) (http://www.kmu.gov.ua/sport/control/publish/article?art_id=109796)

На виконання вищезазначеного Указу Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту забезпечується координація роботи міністерств, інших органів виконавчої влади у сфері реалізації державної молодіжної політики.

З метою утвердження патріотизму, духовності та моральності молодого покоління Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту спільно з зацікавленими органами виконавчої влади розроблено проект Концепції національно-патріотичного виховання молоді.

З метою розширення в регіонах мережі установ культурно-просвітницького спрямування та патріотичного виховання молоді, створення нормативно-правової бази їх функціонування розроблено проект Положення про Центр патріотичного виховання. Зазначене положення затверджено наказом Мінсім’ямолодьспорту та погоджено з Міністерством освіти та науки України. На сьогодні, вищезазначений проект знаходиться на державній реєстрації у Міністерстві юстиції України (лист від 17.09.2009 №3.1/11829).

Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України „Про утворення Всеукраїнського центру патріотичного виховання молоді”. Станом на перше жовтня 2009р. цей проект постанови направлено до Міністерства юстиції для отримання експертного висновку проекту.

Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту здійснюється організаційне забезпечення призначення грантів Президента України для обдарованої молоді. На розгляд Експертної ради з призначення грантів Президента України для обдарованої молоді у 2010 році надійшло 126 проектів, які опрацьовано у встановленому порядку. Відповідно до наказу Мінсім’ямолодьспорту від 13.05.2009 №1585 „Про здійснення експертизи проектів, поданих на здобуття грантів Президента України для обдарованої молоді на 2010 рік” до розгляду Експертною радою допущено 91 проект з 20-ти регіонів України. За висновками Експертної ради до призначення грантів Президента України рекомендовано 44 проекти. Підготовлено проект Розпорядження Президента України, який направлено на розгляд Кабінету Міністрів України.

З 17 по 20 вересня 2009 року у Молодіжному дитячому центрі «Артек» в АР Крим пройшов Міжнародний освітній Форум "Артеківські діалоги – 2009", мета якого - виховання у молодого покоління духовних цінностей, створення реальних можливостей для набуття знань, вмінь та практичного досвіду здійснення благодійної діяльності.

З 24 по 28 вересня у АР Крим (МДЦ «Артек») відбувся Всеукраїнський молодіжний мистецький пленер «Мальовнича Україна». Захід об’єднав 50 молодих художників з 25 областей України з метою обміну досвідом і втілення творчих ідей. 27 вересня 2009 року відбулося підбиття підсумків пленеру та організовано виставку кращих творчих робіт переможців. За підсумками пленеру видано буклет ‹‹Всеукраїнський молодіжний мистецький пленер «Мальовнича Україна».

Здійснюється підтримка діяльності молодіжних і дитячих громадських організацій. За рахунок коштів Державного бюджету України у 2009 році підтримано 63 програми 63-х всеукраїнських молодіжних та дитячих громадських організацій, реалізація яких триває.

Так, з 4 по 6 вересня всеукраїнською молодіжною громадською організацією „Нові ініціативи молоді” за підтримки Мінсім'ямолодьспорту в с. Лазівщина Закарпатської обл. проведено фестиваль в рамках програми „Міжнародний етно-фестиваль „Гуцульська ріпа”. Захід має на меті передусім збереження та популяризацію традицій народів Карпатського регіону, звернення уваги громадськості, засобів масової інформації до культурно-історичних пам’яток України та сприяння самореалізації молодих талантів.

З 18 по 22 вересня всеукраїнською дитячою громадською організацією „Федерація „Айкі Те Гатана Рю” за підтримки Мінсім’ямолодьспорту в м. Житомир проведено фестиваль в рамках програми „Здорова дитина – здорова нація”. Мета заходу - сприяння духовному та фізичному розвитку громадян України. Крім того, 22 вересня за сприяння Мінсім’ямолодьспорту відбулося відзначення 5-ї річниці створення всеукраїнської дитячої громадської організації „Федерація „Айкі Те Гатана Рю”.

З 11 по 14 вересня всеукраїнською молодіжною громадською організацією „Совість і Надія України” за підтримки Мінсім’ямолодьспорту в с. Сосниця Чернігівської обл. проведено кінофестиваль в рамках програми „Міжнародний молодіжний кінофестиваль „На хвилях зачарованої Десни”.

З 5 по 13 вересня всеукраїнською дитячою громадською організацією „Школа безпеки” за підтримки Мінсім’ямолодьспорту на базі Дитячого центру „Молода гвардія” проведено ІV Міжнародний (ІХ Всеукраїнський) збір-змагання юних рятувальників „Школа безпеки”, який присвячений 10-річчю організації. У зборі-змаганні взяли участь понад 400 юнаків та дівчат з усіх регіонів України, а також з Росії, Білорусі та Польщі.

Одним з важливих питань, яким займається Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту є сприяння соціальній адаптації, зайнятості та розвитку підприємницької діяльності молоді, вдосконаленню її професійної орієнтації відповідно до потреб ринку праці.

Міністерством спільно з Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва, проводиться Всеукраїнський конкурс бізнес-планів підприємницької діяльності серед молоді. Відповідно до наказу Мінсім'ямолодьспорту від 24.01.2009 № 114 "Про організацію та проведення ХІ Всеукраїнського конкурсу бізнес-планів підприємницької діяльності серед молоді», 18 вересня 2009 року в приміщенні Національного університету фізичного виховання і спорту України відбувся фінал Конкурсу.

Цього року в регіональних турах Конкурсу взяло участь близько 800 молодих людей. Для участі у фіналі до Міністерства надійшло 93 бізнес-плани переможців регіональних турів Конкурсу з 23 областей України.

Конкурс проводився за двома номінаціями:

- «виробництво, сфера послуг і торгівля»;

- «соціальний проект».

Всі переможці Конкурсу були нагороджені дипломами та цінними призами від організаторів та спонсорів Конкурсу.

Крім того, продовжується реалізація проекту «Сприяння працевлаштуванню випускників інтернатних установ для дітей-сиріт в Україні», який здійснюється Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту спільно з Координатором проектів ОБСЄ в Україні.

Загальна мета проекту – підвищення рівня обізнаності, спроможності відповідних органів влади та залучення підтримки з боку приватного сектору у протидії торгівлі людьми, що допоможе створити економічні можливості для вразливих, соціально незахищених груп молоді, які мають ризик стати жертвами торгівлі людьми. Зокрема, проект сприятиме:

- підвищенню рівня обізнаності та посиленню інституційної спроможності державних та неурядових установ для надання цільової підтримки особам із числа дітей-сиріт, які закінчують навчання у професійно-технічних навчальних закладах, з метою поліпшення їхньої соціальної адаптації та економічних можливостей.

- залученню приватного сектору до реалізації програм, спрямованих на поліпшення економічних можливостей молоді з уразливих категорій шляхом поширення соціальної відповідальності бізнесу (СВБ).

- забезпеченню співпраці між державними і громадськими організаціями та приватним сектором з метою створення умов для працевлаштування та соціальної підтримки молоді з уразливих груп.

Учасники проекту - працівники Молодіжних центрів праці, Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, соціальні педагоги та психологи.

З 3 по 24 вересня 2009 в рамках проекту проведено серію тренінгів для працівників соціальних служб та служб працевлаштування в Івано-Франківській, Луганській, Запорізькій, Харківській областях України та м. Києві.

Мета тренінгів - у кожному з проектних регіонів створити команди тренерів, які готуватимуть дітей-сиріт, випускників ПТНЗ до трудової діяльності та самостійного життя, а також підвищення їхньої мотивації до легального працевлаштування на місцевому ринку праці.

Тематика тренінгів:

1. «Протидія торгівлі людьми»

2. «Працевлаштування»: загальна характеристика місцевого молодіжного ринку праці; основні норми трудового законодавства, які регламентують виробничу практику та працевлаштування; кроки до успіху та професійного зростання; як закріпитися на робочому місці.

3. «Соціальна адаптація»: самостійне життя – випробування на міцність; закони та особливості домашньої економіки.

Вкрай важливим є реалізація заходів, які спрямовані на формування у молоді усвідомлення необхідності у здоровому і безпечному способі життя, проведення профілактики негативних проявів у молодіжному середовищі.

Так, з метою запобігання алкоголізму в молодіжному середовищі працівники Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту взяли участь у проведенні круглого столу на тему „Обережно, пиво! - тверезий погляд”, який відбувся 23 та 24 вересня 2009 року. Захід було організовано Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі та тижневиком „Аргументи і факти” за участю українських політиків, представників центральних органів виконавчої влади, правозахисників, громадських організацій та засобів масової інформації.

Крім того, Міністерство активно діє і в законодавчому просторі щодо цих питань. Зокрема, з метою утвердження здорового способу життя та зменшення шкідливого впливу на молодь алкоголю, тютюну та слабоалкогольних напоїв, фахівцями Міністерства розроблено проект Закону України „Про внесення змін до деяких законів України” щодо посилення контролю продажу алкогольних та тютюнових виробів, яким передбачено зміни до Законів України: „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, „Про рекламу". В даний час законопроект внесено на розгляд до Кабінету Міністрів України.

Одним з пріоритетних напрямів Державної соціальної служби для сім'ї, дітей та молоді є створення закладів соціального обслуговування – установ (цілодобові та денні стаціонари), що надають на безоплатній основі соціальні послуги та забезпечують соціальну підтримку молоді, яка опинилася в складних життєвих обставинах.

На сьогодні в Україні створено 79 закладів соціального обслуговування: 23 центри соціально-психологічної допомоги – цілодобовий стаціонар, 18 соціальних гуртожитків для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 16 соціальних центрів матері та дитини, 15 центрів соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді з функціональними обмеженнями та 7 центрів для ВІЛ-інфікованих дітей і молоді.

Упродовж 2009 року створено 2 центри соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями у Донецькій та Закарпатській областях.

Мінсім’ямолодьспортом вживаються відповідні заходи щодо реалізації молоддю свого конституційного права на забезпечення доступним житлом.

З метою удосконалення механізму забезпечення молоді житлом на засіданні Кабінету Міністрів України 22 липня 2009 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України „Про спрямування коштів Стабілізаційного фонду на часткову компенсацію відсоткової ставки кредитів комерційних банків молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла”, яка надасть можливість збільшити на 50 млн. грн. видатки державного бюджету на часткову компенсацію, погасити існуючу заборгованість перед молодими сім’ями та до кінця 2009 року виконати зобов’язання держави перед молодими сім’ями у повному обсязі.

Відповідно до цієї Постанови Міністерству у справах сім’ї, молоді та спорту доручено погодити вищезазначений перерозподіл з комітетами Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності та з питань бюджету.

Станом на 1 жовтня 2009 року перерозподіл коштів Стабілізаційного фонду погоджено лише Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.

Комітетом Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності вищезгаданий перерозподіл коштів Стабілізаційного фонду включений у порядок денний засідання комітету на 7 жовтня 2009 року.

Крім того Фондом розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про спрямування коштів Стабілізаційного фонду на надання пільгових довгострокових державних кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла».

На даний час цей проект постанови погоджено без зауважень Мінфіном та Мінекономіки і знаходиться на опрацюванні у Мін’юсті.

Орієнтовний термін внесення проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про спрямування коштів Стабілізаційного фонду на надання пільгових довгострокових державних кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) та придбання житла» до Кабінету Міністрів України до 10 жовтня 2009 року.

Крім того, здійснюються заходи щодо міжнародного молодіжного співробітництва України з іншими країнами світу, які спрямовані на інтеграцію української молоді до європейської та світової молодіжної спільноти. Проводяться різноманітні культурно-інформаційні заходи в переважній більшості країн світу, в яких бере участь українська молодь.

Так, 1-3 вересня 2009 року відбувся візит до України делегації Федерального міністерства у справах сім'ї, людей похилого віку, жінок та молоді Федеративної Республіки Німеччини на чолі із заступником начальника департаменту міжнародних молодіжних зв’язків Федерального міністерства паном Альбертом Кляйн-Райнхардтом.

Під час візиту фахівці з Німеччини провели зустрічі з заступником Міністра Ростиславом Драпушком, керівництвом департаменту сприяння соціальному становленню та розвитку молоді Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту та Державного інституту розвитку сім'ї та молоді.

За підсумками зустрічей було підписано Програму двостороннього співробітництва в галузі молодіжної політики між Міністерством України у справах сім'ї, молоді та спорту та Федеральним міністерством у справах сім'ї, людей похилого віку, жінок та молоді ФРН на 2010-2011 рр.

8 вересня 2009 року в Міністерстві України у справах сім’ї, молоді та спорту відбулася зустріч заступника Міністра України у справах сім’ї, молоді та спорту Р.Г. Драпушко з делегацією Обласної адміністрації регіону Венето, Італія, яку очолює Міністр соціальної політики регіону Венето Стефано Вальдегамбері.

Під час зустрічі в Міністерстві українські та італійські фахівці обговорили стан та перспективи двостороннього співробітництва. Зокрема, були розглянуті питання щодо реалізації програм у рамках міжнародного молодіжного співробітництва, стажування, навчання та працевлаштування молоді, а також співпраці у галузі дитячого оздоровлення.

У ході переговорів сторони дійшли згоди про створення робочої групи для реалізації проекту щодо допомоги дітям-сиротам, які перебували на оздоровленні в італійських сім’ях і закінчили навчання в інтернатних закладах України. Зокрема, цим проектом передбачається створення в Україні бази даних таких дітей з метою надання їм допомоги у працевлаштуванні в Україні та організації їх стажування, навчання і працевлаштування в регіоні Венето, Італія.

25 вересня у приміщенні Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту відбулася робоча зустріч представників Міністерства на чолі із заступником Міністра Іваном Крульком з делегацією Республіки Киргизії, яку очолила перший заступник голови Державного комітету з питань фізичної культури, справ молоді та захисту дітей Нуржан Бардінова.

У ході зустрічі сторони обмінялися досвідом щодо реалізації молодіжної політики в своїх державах. Зокрема, були обговорені проблеми формування єдиної молодіжної політики в державі, розвитку системи підготовки молоді до самостійного життя та її активного залучення до державного управління на всіх рівнях. Крім того, сторони обмінялися думками щодо ролі молодіжних громадських організацій у патріотичному вихованні молоді та розбудові держави.

Виконання Указу Президента України від 3.07.2008 № 616 „Про проведення у 2009 році в Україні Року молоді” триває.

Ваше прізвище та ім`я: 
Kostya

Bookmark and Share