Молодь України відстоює найстаріший кінотеатр


Акція <<Врятувати <<БОММЕР>> на знак протесту проти знищення першого стаціонарного кінотеатру Східної Європи відбулась сьогодні навпроти Кабінету Міністрів у Києві, а також у Харкові, Рівному, Вінниці, Ужгороді, Хмельницькому та інших містах України. Столичний захід молодь адресувала Міністру культури, який приїхав на засідання Уряду. Активісти, здіймаючи полотно із гаслом <<Вовкун, врятуй БОММЕР!>>, просять посприяти занесенню кінотеатру до Державного реєстру нерухомих пам'яток.

Молоді люди скандували <<БОММЕР не вмер!>> та <<Київ і Харків разом!>>, а також презентували журналістам театралізоване дійство, під час якого <<народні обранці>> спершу <<розстріляли>> волю народу, але потім потерпіли поразку через громадський осуд. Окрім Міністра, активісти кампанії захисту кінотеатру сьогодні зверталися до голів відповідних політичних партій із проханням вплинути на депутатів Харківської обласної ради, аби ті на пленарному засіданні нарешті проголосували проти продажу <<БОММЕРу>>.

Ще влітку Харківська обласна рада виставила на продаж будівлю місцевого кінотеатру <<БОММЕР>>, який розпочав свою роботу в далекому 1908 році. За час свого існування кінотеатр жодного разу не змінював свого призначення, показував фільми навіть в роки Великої Вітчизняної війни, був єдиним культурним осередком в місті, де харків'яни могли переглядати некомерційне, інтелектуальне кіно, брати участь у фестивальних показах найкращих українських та іноземних кінострічок, різноманітних соціальних акціях. Зокрема, в <<БОММЕРі>> був організований безкоштовний показ мультиків для дітей до дня Святого Миколая. В холі кінотеатру також діє безкоштовна фотовиставка. До того ж кінозали <<БОММЕРу>> мають єдині у місті умови для інвалідів-візочників. На противагу планам депутатів облради у місті стартувала громадянська кампанія захисту кінотеатру. Активісти встигли провести декілька вуличних акцій та зібрали понад 6000 підписів в підтримку <<БОММЕРу>>. Завтра, 29 жовтня, має відбутися сесія Харківської обласної ради, проте вже зараз активістам зрозуміло – на сесію питання про збереження кінотеатру виносити не збираються. Тому молодь харківських громадських організацій об'єдналася із молоддю інших міст для того, щоб підкреслити цінність <<БОММЕРу>> як національної історико-культурної пам'ятки, а також переконати депутатів Харківської обласної ради зберегти осередок інтелектуального кіно для мешканців міста.

Докладніше про конфлікт читайте тут – http://bommer-ne-vmer.livejournal.com

Михайло Лебедь
Київський осередок Всеукраїнської молодіжної громадської
організації <<Фундація регіональних ініціатив>>

Ваше прізвище та ім`я: 
Марина Цапок
ФРІ - Фундація Регіональних Ініціатив

Bookmark and Share