Харків: ФРІ-вечір “Право на правду. Ми та влада”


19 листопада в рамках просвітницьких заходів «ФРІ – вечори» у книгарні «Є» (вул. Сумська,3) відбулась відкрита лекція-обговорення «Право на правду. Ми та влада.».

Доповідачами були: Оксана Нестеренко, юрист за фахом, викладач Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого, і Євген Демченко, активний громадський діяч, голова Харківської міської організації «ФРІ». Формат вечора від інформаційних доповідей Оксани і Євгена поступово перейшов у дискусійний діалог з аудиторією. Підіймались питання «Прозорості влади», права на доступ до інформації, законні шляхи отримання інформації, а також болюче питання – побудування відносин між владою та громадськими організаціями. Торкнулись також аналізу ситуації щодо інформаційної політики в Україні від 90-х до сьогодні. Учасники зустрічі наводили приклади з власного досвіду у стосунках з владою. Також молодь цікавилась питаннями зниження рівня корупції в Україні, та відповідно рівнем компетентності владних діячів – як державного рівня, так і органів місцевого самоврядування.

Прийшли до певних висновків, стосовно перешкод на шляху будівництва демократичної України:

1. Недосконалість законодавства;

2. Корумпованість влади;

3. Неосвіченість та пасивність громадськості щодо своїх прав та обов’язків;

Вцілому, зустріч була інформативною та корисною для всіх, кого турбують питання відносин влади і громадськості, становище свободи інформації, якості наданої інформації – і взагалі де ж ця «Правда – собака зарита». Кожен отримав від зустрічі свою частину інформаційної освіченості: хтось мав можливість поділитись власним досвідом, хтось отримав відповіді на певні питання. А хтось послухав, поміркував і, можливо, усвідомив свою соціальну значимість.

Кравченко Ксенія
Харківська ФРІ

Bookmark and Share