В Чернігові відбувся міжнародний театральний фестиваль


24-26 березня відбувався ІІ Міжнародний Молодіжний Театральний Фестиваль в Чернігові. Вистави проходили в актовій залі Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка. І ми можемо з гордістю сказати, що це було неперевершено. Глядачі були в захваті від побаченого за три фестивальні дні.

24-26 березня відбувався ІІ Міжнародний Молодіжний Театральний Фестиваль в Чернігові. Вистави проходили в актовій залі Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка. І ми можемо з гордістю сказати, що це було неперевершено. Глядачі були в захваті від побаченого за три фестивальні дні. Вони мали змогу відвідати такі вистави, як:
- "Мовчання" тетральної студії "АмаТеа", які відзначилися серією мініатюр про злободенне життя людини;
- "Житейская мелочь" зразкової тетральної студії "АССОЛЬ", смт. Глеваха, що показали нам казкові спецефекти й у той час актуальні соціальні проблеми;
- "Вігвам" студентського драматичного театру "Ілюмінатор", м. Чернігів, які здивували своєю майстерністю передачі ситуації людини в сучасному суспільстві;
- "Портрет мадмуазель Таржи" харківського театру "Наш дом", що зіграли на сцені феєричну й доволі комедійну виставу;
- "Самогубство самотності" львівського народного театру-студія "Хочу", які ввели нас у непередбачену й у той час напружену ситуацію життя героїв, показали перемогу кохання над самотністю;
- "Листи Асперна" київської театральної студії "7" показали вишукану гру дуже молодих, але вже вельми професійних акторів. Їхня гра змусила глядача замислитися над тим, що ж важливіше в житті: кохання чи, можливо, самотність і якийсь матеріальний стан?
- "Маленький принц" донецького музично-драматичного театру "О", де завдяки всього лиш двом акторам ми змогли відчути повну гармонію дорослого й дитячого світів, відчути шалений потік ентузіазму й позитивної енергії;
- "Беда от нежного сердца" полоцького народного студентського театру "Арт", які на фестивалі відзначилися своєю яскравістю й неординарністю;
- і нарешті, наші найдальші гості фестивалю - театр студія "Палепе" Вільнюського Технічного Університету імені Гедимінаса і їх спектакль-концерт "В ожидании письма". Від них глядачі змогли насолодитися повною гармонією душі і прекрасного співу акторів. Хоча й вистава була литовською мовою, це не завадило глядачеві почути знайомі ноти, якими заграли "відкладені в шафу" почуття.
Після всього побаченого на сцені впродовж фестивалю ні в якому разі не можна виділяти когось з поміж інших. Кожен із учасників фестивалю був по-своєму прекрасний і найкращий. Але, як всі помітили, на глядача найбільше враження справили дві постановки. Це театр "О", м. Донецька з виставою "Маленький принц" і театр Палете" зі своїм спектакль-концертом "В ожидании письма". Ці постановки викликали хвилю емоцій і подяку залу. Глядачі довго стояли і своїми оплесками не відпусками акторів за куліси.
Журі фестивалю виступили:
1. Чередник Тетяна ― кандидат філологічних наук, доцент ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка.
2. Вовк Анатолий ― заступник директора з навчально-виховної роботи комунального закладу «Позашкільний навчальний заклад «Центр роботи з дітьми та молоддю за місцем проживання» Чернігівської міської ради
3. Витряховськя Мирослава і Макар Валентин ― провідні майстри сцени, актори Чернігівського молодіжного театру.
Наприкінці відбулось урочисте нагородження найкращих грамотами й пам'ятними сувенірами. Ніхто з учасників не залишився без уваги.
Отже, результати фестивалю:
Гран-прі – Народна театр-студія «Хочу»;
«За найкращий акторський ансамбль» - Театр «АССОЛЬ»;
«За гармонійний акторський дует» - Махович Сергій, Анастасия Воропаєва;
«За найкращу режисерську задумку» - Театральна студія «АмаТеа»;
«За найкращий акторський дует» - Юлія Михайленко та Єгор Молчанов ;
«За найкращий музикальний супровід вистави» - Театральна студія – 7;
«За найкраще сценічне втілення літературного твору» - Народний музично-драматичний театр «О!» ;
«За найкраще пластичне втілення сценічного образу» - Людмила Семенова;
«За найкращу жіночу роль другого плану» - Вікторія Кравченко;
«За найкращу чоловічу роль другого плану» - Дмитро Ковшелев;
«За найкращу жіночу роль» - Юлія Михайленко;
«За найкращу чоловічу роль» - Сергій Щербаков.
Безпосередньо ми поспілкувалися з переможцями після нагородження.
— Взагалі, як Ви потрапили на фестиваль?
— Якщо чесно, навіть випадково : натрапили в інтернеті на об'яву відбору учасників на цей фестиваль. І подумали: чому б не спробувати.
— Які емоції зараз Ви відчуваєте після присудження Вам першого почесного місця переможців фестивалю?
— Саме, що не найпозитивні. Шалені і ейфоричні. Усе всередині кипить. Ми до останньої миті боялися, що до рідного міста повернемось вже ні з чим. А тут така несподіванка : Ми - перші. Ми перемогли!
— Чи плануєте приїхати наступного року на фестиваль?
— Так, звичайно. Обов'язково знову подамо заявку на участь. Будемо готуватися. І щоб не впасти лицем у грязюку, наступного разу ми повинні зіграти ще краще, щоб не розчарувати глядача.
Думаю, що наступного року слід очікувати від представників театрального мистецтва чогось надзвичайного і аж ніяк не схожого на цей рік. Адже, як бачимо, критерії відбору були доволі жорсткі, якщо з 28-ти заявок колективів з різних куточків України, Білорусі, Росії і Литви вибрали лише 9 найяскравіших і найвиразніших постановок. Хочеться подякувати всім театрам, які прийняли участь у цьому міжнародному театральному фестивалі і побажати успіху в наступному році провести не менш яскравий і вражаючий захід.
Організаторами фестивалю виступили: Чернігівський національний педагогічний університет імені Т. Г. Шевченка та ЧОО ВМГО «Студентська республіка».
Спонсорську допомогу надали: «Гранд Флора», ТЦК «Мегацентр» і ВАТ «Базис».

Аборонок Тетяна.
За інф.: http://chernigiv-quest.com/

Ваше прізвище та ім`я: 
Максим Зевако
ЧОО ВМГО "Студентська республіка"

Bookmark and Share