Європейський парад у Львові став кульмінацією святкових парадів по Україні


У рамках святкування Днів Європи в Україні 13 червня 2010 року у Львові було проведено Європейський Парад, в якому взяло участь близько тисячі осіб. Проведення масштабного параду стало можливим завдяки фінансовій та інформаційній підтримці Міжнародного Фонду «Відродження», Представництва Європейського Союзу в Україні, Компанії «Воля». Організатором параду виступив Львівський міський осередок Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Європейська молодь України», якому сприяла в організації події Львівська Міська Рада.

Європейський парад відбувся у центральній частині міста, на площі Ринок. Численними учасниками події стали школярі, студенти, представники молодіжних організацій та понад 10 культурних колективів. До участі у святковому параді долучилися також і велика кількість туристів, зокрема й ті з них, хто прибув в Україну з-за кордону, особливо з тих держав, символіка, яких була представлена почесними прапороносцями параду. Заклики впроваджувати європейські цінності й стандарти перегукувалися з тими, які звучали і в інших містах, де «Європарад» уже відбувся.

Після завершення урочистої марш-ходи ВМГО «Європейська молодь України» організувала на площі Ринок святковий концерт, початок якого був наповнений виступами організаторів, спонсорів та партнерів Європейського параду у Львові.

Зокрема, Голова ВМГО «Європейська молодь України» Віталій Іляшенко зазначив, що саме завдяки європейським туристам та інвестиціям нам вдасться забезпечити європейською зарплатою українців, а завдяки проведенню таких інноваційних заходів, як Європейський Парад, ми зможемо ще на крок наблизитися до Європейського Союзу, від кордону з яким нас відділяє всього 70 кілометрів.

Представник компанії «Воля» Микола Музала повідомив, що активна діяльність громадянського суспільства є запорукою досягнення будь-якого результату, і саме його взаємодія з європейськими інституціями, поєднана з програмами соціальної відповідальності комерційних компаній, є хорошим прикладом досягнення європейських стандартів.

В свою чергу, представники Виконавчого Комітету Львівської міської ради та ведучі концертної програми під час своїх виступів подякували організаторам та спонсорам проекту «Європейський Парад в Україні».

Розважали глядачів параду та концерту актори Львівського театру історичної мініатюри, барабанщиці міжрегіонального центру професійно-технічної освіти художнього моделювання і дизайну м. Львова, духовий оркестр «Сурми Галичини», прапороносці, народні ансамблі танцю «Полонина», «Первоцвіт», солісти ансамблю «Елінос» грецького товариства «Астеракі» Юлія Ковальська та Даша Клінкова, танцювальний колектив Екологічного коледжу Львівського національного аграрного університету, гурт «К – 402», команда СТЕМ «Адреналін», музичний дует Олега Корнила і Романа Кондура та ін.

Родзинкою комплексу заходів стала виставка ретро-автомобілів автофанклубу «ЗАЗ-КОЗАК», які в першій половині дня були наповнені символікою Європейського Союзу та під час безпосереднього «Європараду» супроводжували його гучними сигналами.

Кульмінацією свята став виступ Генерального консула Республіки Польща у Львові, пана Гржегоржа Опалінського, який подякував організаторам за чудове свято та вручив нагороди учасникам ретроперегонів.

Ваше прізвище та ім`я: 
Надія Петруньок
ВМГО "Європейська молодь України"

Bookmark and Share