Львівська молодь вшанувала пам’ять Т.Шевченка


10 березня у Львові відбувся вечір присвячений 150-ій річниці від дня смерті українського художника і поета Тараса Шевченка. Дійство було організоване «Молодіжним націоналістичним конгресом» (МНК) і ГО «Українська молодь Христові» (УМХ).

Вечір розпочався із відеоролика, який висвітлював діяльність Т.Г.Шевченка як художника. Всі присутні змогли побачити такі картини як: «Пожежа в степу», «Катерина», «Сама собі в своїй господі», «Католицький чернець», «Сліпа з дочкою», «Свята родина», «Старець на кладовищі», автопортрет, портрети відомих і невідомих людей та багато інших картин.

– Сьогодні я відкрила для себе Т.Шевченка з іншої сторони, як видатного художника. Після перегляду його творів мистецтва залишились хороші враження, - висловилась одна з присутніх після закінчення заходу.

На вечорі декламувались такі вірші як: «Стоїть в селі Суботові…», «Маркевичу», «Великий льох», «Сон», «Причинна», «Садок вишневий коло хати», «Заповіт», «Молитва» та інші.

Як і обіцяли організатори, на вечорі було висвітлено суб’єктивну думку сучасників Т.Шевченка, про нього. Наприклад, цитувались висловлювання І.С.Тургенєва (Шевченко був людиною, яка любила випити) і О.С.Афанасьєва-Чужбинського (добра людина, яка може подати милостиню, незважаючи на те, що і собі могло не вистачати коштів; любив дітей, розповідав їм казки, співав пісень).

Під час перегляду фільму «Сон», в якому розповідалось про молоді роки Т.Шевченка, кожен зміг також побачити і відтворене життя тих років, в яких людина нічого не вартувала, а була у власності пана, який міг продавати її як річ.

По закінченні офіційної частини учасники заходу змогли прийняти участь і в розважальній частині, під час якої відповідали на запитання вікторини, складали рядки віршів поета та змогли відчути себе художниками, малюючи один із вибраних творів Кобзаря.

Прес-служба МНК

Ваше прізвище та ім`я: 
Іванка Сторожук
МНК

Bookmark and Share