Всеукраїнська ініціатива “За мирний протест!”


11/16/2011 09:26
11/17/2011 09:26
15 листопада розпочинається Всеукраїнська кампанія збору підписів під зверненням до Верховної Ради та Президента України щодо захисту права на мирні протести. Кампанія організована у рамках Всеукраїнської ініціативи “За мирний протест!”.

В Рівному перші підписи під зверненням поставили учасники круглого столу «Громадські організації Рівного: сьогодення та перспективи розвитку» який організувала громадська організація «Молода дипломатія – Рівне» в Рівненському інституті слов’янознавства. В кампанії «За мирний протест» з’явились перші активісти, які виявили бажання долучитись до організації заходів та збору підписів. Заходи відбуватимуться протягом наступних 2 місяців, а  підписи будуть збиратись на вулицях міста, у вузах та інших громадських місцях до середини грудня 2011 року.
 Після старту кампанії в Рівному, планується залучити активістів з Костополя, Дубна, Острога та інших великих населених пунктів області до збору підписів під зверненням. 
Ініціатива об'єднала всеукраїнські та регіональні правозахисні та молодіжні організації, профспілки та окремих експертів та активістів для того, щоб захистити право на мирний протест. Кампанію очолив відомий український правозахисник Володимир Чемерис.
Учасники ініціативи переконані, що мирний протест часто залишається єдиним способом впливу на владу. Люди виходять на вулиці вимагати кращого життя для себе і своїх родин, відстоювати справедливі зарплати, пенсії, стипендії та податки. Сотні тисяч наших співгромадян вже захистили свої інтереси завдяки мирним протестам.
Наразі у Верховній Раді знаходиться проект закону №2450. Цей законопроект встановлює обмеження для проведення будь-яких мирних протестів. Окрім спроб законодавчих обмежень, останнім часом усе агресивніше на мирні протести реагують правоохоронні органи. Дані соціологічного моніторингу Центру дослідження суспільства відмічають, що після обрання Президентом України Віктора Януковича репресії проти активістів збільшились від 14 на 100 протестних дій, до 18. Останні протести біля Верховної Ради також демонструють зростання соціальної агресії.
Саме тому ми виступаємо за врегулювання права на мирні протести на рівні законодавства та практики роботи правоохоронних органів та органів місцевого самоврядування. Таку ж позицію висловлює і ОБСЄ, експерти якої нещодавно відвідали Київ та висловили підтримку починанням громадських організацій з урегулювання права на мирні протести в Україні. Це не на тих вулицях де знаходиться казино, а на інших.
Для того, щоб отримати інформацію про заплановані події в регіонах, відвідайте сайт ініціативи: http://www.zmina.org.ua/
Детальніша інформація про кампанію в Рівному: Кантарія Зураб 0636179756

Створено: 15.11.2011р.

Bookmark and Share