Проект, який змінив світогляд 500 старшокласників


19 січня в Києві завершилась перша хвиля національного освітнього проекту «Світ без кордонів». Старшокласники з одинадцяти шкіл столиці відвідали серію тренінгів з лідерства та особистісного розвитку, які для них проводили іноземні стажери з Азії, Латинської Америки та Близького Сходу. Організатором проекту вже дев’ятий рік поспіль виступила міжнародна молодіжна організація AIESEC*.

За два місяці тривалості проекту «Світ без кордонів» близько 500 школярів урізноманітнили своє навчання інтерактивними іграми, тренінгами, англомовними дискусіями на теми лідерства, особистісного розвитку та культурної толерантності. Тренінги проходили в невимушеній атмосфері крос-культурного спілкування, де учасники проявляли себе в ролі активних особистостей, представників власної культури. Близько 10ти занять охопили такі необхідні для розвитку успішної особистості навички, як тайм-менеджмент, вміння презентувати, ефективна постановка цілей та інші.

Ведучі тренінгів - 16 стажерів з Індії, Китаю, В'єтнаму, Сінгапуру, Бразилії, Колумбії, Болгарії, Грузії та Єгипту - відкривали маловідомі широкому загалу культурні подробиці своїх країн, розповідали, чим живе молодь далекого і близького нам зарубіжжя, ділилися власними поглядами з приводу актуальних суспільних проблем. Спілкувалися виключно англійською мовою, допомагаючи школярам подолати мовний бар’єр, а подружившись, разом проводили вільний час, відкриваючи для себе Київ.

Стажер з Єгипту, Пітер, поділився своїми враженнями про українських школярів та власний досвід участі в проекті: «Я був приємно здивований тим, що кожен з учнів обдарований у певній сфері: танці, спів, акторська майстерність, письменницький хист, окремий вид спорту… І вони реалізовують себе творчо, прагнуть ділитися своїм талантом з оточуючими, прагнуть розвиватися.
… Насправді, різниця між нами не така вже й велика. Світ стає все тіснішим, і суспільства різних країн постають перед вирішенням схожих проблем. Мені здається, саме такий досвід міжкультурної взаємодії, який ми отримали беручи участь у проекті «Світ без кордонів», допомагає нам сприймати один-одного по-дружньому і з розумінням».

Будучи вже студентами та випускниками вищих навчальних закладів, іноземні стажери мали чим поділитися зі старшокласниками про власний досвід вибору шляху професійного розвитку. З цією ж метою, у рамках проекту «Світ без кордонів» було проведено одноденну профорієнтаційну конференцію ПрофКо, яка відбулася 17 грудня в приміщенні Києво-Могилянської Академії.

Про свої враження від проекту розповіла учениця 41ї школи Ілона Рибальченко: «Найбільше мені сподобалося знайомство зі стажерами та спілкування англійською мовою. У нас була нагода подружитися майже з усією групою стажерів, які приїхали для участі в проекті. Ми не тільки гарно проводили разом час, а й дізналися багато нового».

Але на цьому навчання не закінчилось, і вже 21 січня стартувала друга хвиля проекту «Світ без кордонів». Іноземні стажери вже повернулись додому, а замість них до Києва приїхали нові тренери, щоб повторити навчальну програму з учнями інших шкіл Києва.

Стратегічний партнер проекту – компанія Ernst & Young, освітній партнер – НаУКМА, розвиваючий партнер - study.ua, чайний партнер заходу – Tess, партнер – Поліграфіст. Стратегічний партнер AIESEC в Києві – компанія «KraftFoods». Інформаційне партнерство надають: www.superjob.ua, studportal.net.ua, ednu.kiev.ua, ed.net.ua. Локальні інформаційні партнери AIESEC в Києві - Job.ukr.net, Платформа, Headhunter, Careerguide, Українські новини, Компаньйон, osvita.org.ua,

* AIESEC – міжнародна молодіжна організація, що об’єднує активну молодь зі 110 країн світу. Члени організації – це студенти та випускники, які кожного дня розвиваються особистісно та професійно на шляху становлення в ролі лідерів, які хочуть та знають як змінювати світ на краще.
АIESEC надає молодим людям можливість розвиватись як лідер завдяки комплексному досвіду, який формується за допомогою трьох основних елементів:
● Досвід лідерства
● Програма міжнародних стажувань AIESEC
● Глобальне освітнє середовище
Офіційний сайт організації у Києві: www.aiesec.kiev.ua

За додатковою інформацією звертайтеся:
Лагошна Тетяна, PR менеджер "World Without Borders"
+38 093 723 44 51
tatiana.lagoshnaya@aiesec.net

Лагошна Тетяна
AIESEC

Bookmark and Share