20 років української миротворчості


Сьогодні, 29 травня, в Україні відзначається Міжнародний день миротворців Організації Об’єднаних Націй, який було затверджено Указом Президента України, враховуючи вагомий внесок України у підтримання стабільності у різних регіонах планети та підтримуючи рішення Генеральної Асамблеї ООН.

Як повідомили у департаменті преси за зв’язків із засобами масової інформації  Міністерства оборони України, миротворчу діяльність Україна, як незалежна держава, розпочала у 1992 році в колишній Югославії. За 20 років близько 39 тисяч військовослужбовців Збройних Сил України отримали бойовий досвід у міжнародних миротворчих операціях на територіях майже двадцяти країн світу. На сьогодні 627 українських військових виконують миротворчі завдання у складі 9 місій ООН і НАТО. Угруповання українських миротворчих контингентів, що включає 562 військовослужбовців, представлено у Ліберії, Косово та Демократичній Республіці Конго. Ще 65 українських військових працюють в якості миротворчого персоналу місій у Південному Судані, Конго, Придністров’ї, Ліберії, Косово та Афганістані.

За 20 років у міжнародних миротворчих операціях загинуло 50 військовослужбовців Збройних Сил України, більше 100 отримали поранення.

Суттєвим аспектом участі Збройних Сил України у миротворчій діяльності є надходження компенсаційних виплат. Зокрема, за участь українських миротворчих контингентів у міжнародних миротворчих операціях у 2011 році до загального фонду Державного бюджету України надійшло компенсаційних виплат у розмірі 156,5 млн. гривень.

Михайло ГРИНЕВИЧ,
регіональний медіа-центр МО України.
Тел. моб. 097-481-25-11

Ваше прізвище та ім`я: 
Створено: 29.05.2012р.

Bookmark and Share