Львівська обласна організація "Батьківщини молодої" переходить до лав "Нашої України"


Члени Львівського обласного осередку молодіжної організації "Батьківщина молода" заявили про вихід з обласної організації партії "Батьківщина" і вступ до "Народного Союзу Наша Україна". Таку заяву сьогодні зробив в.о. голови регіонального осередку "Батьківщини молодої" Арсен Василів. Текст заяви наводимо повністю:

"У зв’язку з неможливістю подальшого перебування в лавах партії "Батьківщина" та категоричною незгодою з діями обласного керівництва в особі Івана Деньковича та його обласного бюро приймаємо рішення про вихід з Львівської обласної організації "Батьківщини" і всією командою переходимо до "Народного Союзу Наша Україна".

Арсен Василів наголосив, що загалом до лав "Народного Союзу Наша Україна" збираються вступити більше 30-ти членів "молодіжки". Наразі молоді люди не претендують на керівні посади у партії, але переконані, що там вони зможуть успішно впроваджувати в життя молодіжні проекти. Своє бажання вступити саме до "Народного Союзу Наша Україна" вони пояснюють тим, що саме ця партія зараз висловлює прагнення до єдності.

"Ми задоволені політикою Ющенка. Ми так само підтримали б Тимошенко, але те, що відбувається в області, не дозволяє це зробити, — зауважив Арсен Василів. – Молодь хоче відмежуватися від подальших дій "Батьківщини", яка, швидше за все, залишиться існувати".

P.S.:

Одарка Копень, Західна інформаційна корпорація -«Батьківщина молода» просить у Юлії Тимошенко захисту від «сім’ї» Івана Деньковича:

Чвари, неспроможність до командної гри завше були своєрідною візиткою львівських націонал-демократів. Однак ситуація, яка склалася сьогодні навколо партійних представництв «Батьківщини» на Львівщині, виходить за межі місцевого політичного колориту.

Чи можливо уникнути непорозумінь та створити умови для плідної роботи в обласній структурі партії ВО «Батьківщина»? Про це у розмові з кореспондентом Західної інформаційної корпорації розповідають члени Львівської обласної молодіжної організації «Батьківщина молода», котрих віднедавна обласне керівництво партії називає не інакше як «розкольники», в.о. голови «молодіжки» Арсен Василів та члени «Батьківщини молодої» Андрій Яринич і Володимир Герич.


– У суботу, 10 липня, було фактично зірвано засідання Ради представників Львівської обласної молодіжної організації «Батьківщина молода», на якій мали б затвердити голову «молодіжки». Ініціатором перенесення звітно-виборних зборів виступило... обласне керівництво партії ВО «Батьківщина». Як Ви оцінюєте таку ситуацію?

Андрій: – Підготовка конференції йшла начебто нормально. Щоправда, в останній момент керівництво партійної структури зрозуміло, що людина, яку вони рекомендували, а саме Роман Любицький, може не пройти. Отож, для дискредитації в.о. голови «Батьківщини молодої» Арсена Василіва було розповсюджено різні наклепи. Закидали навіть, що він по районах він агітує сам за себе. Але що він мав робити як виконуючий обов’язки голови? Адже спершу партійне бюро рекомендувало кількох осіб. Зокрема, саме Арсена.

Арсен справді особистість, він має юридичну освіту, людина правильна, справедлива, і молодь його поважає. Однак, коли партійна верхівка усвідомили, що Арсен має власне бачення багатьох важливих питань, що він хоче і здатен організовувати діяльність «молодіжки» на вищому рівні, ніж просто виконувати чиїсь накази, то була висунута вимога щодо усунення Василіва. Натомість було знайдено оптимальну для них фігуру – Романа Любецького.


- Чи звертався до Вас, Арсене, Іван Денькович напередодні Ради представників? Можливо намагався вплинути якимось чином на Вашу позицію?

Арсен: – Конфлікт назрівав давно. Молодь незадоволена станом справ, який нині існує у партії, а особливо – у молодіжному середовищі. А все почалося відтоді, коли після першого туру президентських виборів-2004 Іван Денькович вирішив підстрахуватися і повернувся на свою посаду директора школи. Тоді ситуація була невизначеною, а він, на мій погляд, такими діями, воліючи зберегти свої особисті інтереси, вкотре засвідчив, що є людиною без моральних критеріїв. Воднораз Наталія Лаврецька, яка була його вірною ученицею – очолювала обласну молодіжку, також пише заяву про звільнення. Офіційний мотив – перевантаження роботою. Відтак, в.о. «молодіжки» стає Володимир Герич.

За Герича робота в «молодіжці» закипіла, до «Батьківщини молодої» активно почали вступати нові люди. У Самборі навіть відбулася маленька революція, значною мірою внаслідок якої кандидата від «Батьківщини» призначили головою районної адміністрації – єдиного від партії. Натомість Львівська обласна організація партії ВО «Батьківщина» на чолі із Деньковичем у Львівській області не змогла привести бодай одного свого кандидата на посаду районної адміністрації. А «Батьківщина молода» це зробила. Два тижня у Самборі стояло наметове містечко – і хлопці домоглися свого.

Володимир: – Якщо спочатку обласна «Батьківщина» дуже хвалилася таким досягненням, особливо перед Києвом, то нині вона критикує наші дії, бо, бач, ми нашкодили партії. Так, зокрема, заявляє депутат Львівської облради Роман Гайдучок. Бо їм зараз такі здобутки заважають, позаяк вони хочуть висунути недовіру Олійнику.

Андрій: – Олійник може справедливо заявити, мовляв, чого ви хочете, у вас є один кандидат в області, не верещіть, а краще покажіть, як вмієте працювати. Тут слід повернутися до теми звільнення Наталі Лаврецької. Тепер вона стверджує, що заяву про звільнення писала під тиском з нашого боку. Хоча це, як на мене, неправда. Тоді Наталя казала, що вона цієї посади не хоче, бо щойно влаштувалася на роботу, що їй потрібно дбати про кар’єру, бо вона є державним працівником, який за законом не має права брати участь в якихось мітингах. До того ж, все відбувалося напередодні виборів і вимагалася неабияка активність. Отож, тоді вона нас запевнила, що згодна бути рядовим членом «молодіжки». А тепер керівництво партії все переграло. Почалися звинувачення в організації тиску на Лаврецьку. Словом, повний абсурд. На цьому тлі Лаврецька нині розгорнула активну діяльність, співаючи, звісно, з голосу Деньковича.

Володимир: – Власне, те, що на неї «чинився» тиск, як не смішно, з’ясувалося через чотири місяці.

Андрій: – Тобто, після перемоги Ющенка, коли представники «Батьківщини» закріпилися на місцях, певні люди почали створювати фракцію в облраді, вони вирішили, що треба будувати, як вони кажуть «сім’ю». А інакомислячі стали заважати.


– Іван Денькович під час зборів «молодіжки» неодноразово повторював, що діяльності молодіжного крила як такої начебто не існує.

Андрій: – Це неправда. З мером міста Винники «воював» активіст «Батьківщини молодої» Андрій Шніцер, людина грамотна, досвідчена і небайдужа. Він був одним з ініціаторів групи, яка домагалася відставки мера Винник. Натомість партія взагалі ніяк йому не допомагала. Навіть не втручалася у ту справу. Проте, коли Шніцер отримав дозвіл на створення ініціативної групи, «старшини» партії оголосили, що це зробила «Батьківщина». А зараз Шніцера довели до того, що він був змушений вийти з партії. Йому буквально не давали «дихати».

Володимир: – Обласний суд скасував рішення про реєстрацію ініціативної групи. І зараз справа перебуває у Верховному суді України. Але місяць тому у Винниках під орудою «Батьківщини» проводився несанкціонований мітинг. Організатори заявили, що мітинг організував Андрій Шніцер. Через це хлопця тягали до прокуратури, де він давав пояснення.


– Все ж таки, чи розмовляв з Вами Іван Денькович перед зборами?

Арсен: – Перед зборами була півгодинна розмова, у якій окрім Деньковича взяли участь представники вищого партійного керівництва Василь Лозинський, Олег Канівець та інші. Мене оббріхували та лаяли. Я був зовсім один. Звичайно, тяжко спілкуватися, коли всі навколо проти тебе, конструктивна розмова не вдається. Від мене нахабним чином вимагали не проводити Ради представників.


– Денькович наголошував на нелегітимності делегатів Ради. У чому річ?

Арсен: – Після виступів Деньковича та Лозинського я остаточно визначився щодо необхідності проведення Ради. Бо вагомих причин блокувати її роботу насправді не було. Всі організації були легітимно організовані. Хоча в деяких районах не спромоглися створити своїх молодіжних організацій, тому були змушені взяти на Раду ініціативних людей. Наприклад, у Залізничному районі голова партійної організації просто не зуміла за весь час своєї діяльності організувати молодь. Тому в останній момент прислала двох людей без будь-яких документів, не провівши установчі збори.

Володимир: – Щодо того, як Арсен їздив та агітував. По-перше, це він робив як в.о. голови «Батьківщини молодої». Крім того, обласне бюро його зобов’язало утворити молодіжні організації по районах. За день до того ми голосуємо і приймаємо всі молодіжні організації. Не знаю, що нарахувала команда Деньковича, але за ніч вона додумалася просто до фантастичних висновків. Залізничний осередок був створений, вони створюють ще одну організацію, вимагають від Ради видати їм мандати для голосування.

Арсен: – Ми зараз діємо за офіційним статутом, затвердженим ще 2003 року. Згідно з ним не передбачено процедури погодження кандидатури голів молодіжних місцевих організацій з відповідними партійними організаціями. Щоправда, ми йшли на поступки, прагнули більшої співпраці з партією.

Окремо хочу сказати про пана Деньковича. Він в очі говорить одне, а робить інше. Він завжди мені ставив умову, щоб я найавторитетніших, найбільш патріотичних людей не включав у ряди «молодіжки», а просто їх «відшивав». Серед таких неугодних – Андрій Шніцер, Володимир Герич, Роман Поручник.

Андрій: – А це ті люди, які організовували і Самбір, і Винники. А повертаючись до проваленої молодіжної Ради представників, додам: якщо бюро ухвалює рішення про проведення зборів, то скасувати його має право теж саме бюро. Заявивши вчора про те, що голосування не буде легітимним, вони порушили правила, які нам нав’язали.


– Чому партія так ревно відстоює кандидатуру Романа Любицького?

Володимир: – Місяць тому з’явився Любицький. Тобто, людина щойно прийшла в організацію. З огляду на термін перебування у партії він не може навіть претендувати на посаду голови молодіжки. Але незважаючи на це, партія протиправно, порушуючи наш статут, пхає Любицького на голову. Розумієте, голова «Батьківщини молодої» обов’язково буде входити в обласне бюро партії. Тобто, це голос. Але я сумніваюся, що Деньковичу потрібен там голос – все бюро «кишенькове». Любицький появляється перед виборами, бо дехто має амбітні плани і хоче, щоб обласне бюро йшло першим списком в облраду.

Андрій: – Учора Лозинський озвучив досить цікаві речі. Ми, чесно кажучи, не знали і не сподівалися на таке. Лозинський заявив, що «Батьківщина молода» повинна бути молодіжною організацією, зі своїм фінансовим фондом. З його слів, вона буде чи не золотом обсипана. Досі ми просили елементарну підтримку, на бензин, щоб в район поїхати, а сприяння не було. А тут уже членам «молодіжки» обіцяють мало не каруселі кожної суботи. Втім, замість того, щоби консолідувати зусилля, спільно працювати над проблемами молоді, вони намагаються нас прибрати.

Володимир: – До того ж, Денькович заявляв, що Юлія Володимирівна не потребує нашої діяльності. Розумієте, багатьох членів нашої партії не цікавлять ні списки, ні статут. Просто ми на рівні молодіжної організації хочемо щось корисне і гідне робити. А нас шантажують такими речами. Депутати облради з фракції «Батьківщина» своєю чергою заявляють, що коли ми не ухвалимо статут, який вони ж пропонують і котрий, на нашу думку, абсурдний, коли не проголосуємо за їх кандидата на голову «молодіжки», то нас, мовляв, розпустять.

Андрій: – Нас називають екстремістами.


– Як Ви поясните пертурбації, що відбуваються зараз у «Батьківщині»?

Андрій: – Денькович часто говорить про «сім’ю». Однак там не знайшлося місця Мілі Подляшецькій, яка не сподобалася обласному партійному керівнику. Голові міської структури закидали співпрацю з есдеками. Це повна нісенітниця. Як нам ще не закинули співпрацю з Бен Ладеном. А Подляшецька концерти організовувала, вітала молодь під час акцій, проводила неодноразові відпочинкові вечори, акції з озеленення, поїздки у притулки. Подляшецька «вибила» новий офіс із технікою. З іншого боку, вона була у конструктивній опозиції до Деньковича, як і мер Борислава, і голова Яворівського осередку «Батьківщини» Іван Стецькович. Всіх їх позбавлено партійних посад.


– Хто, на Вашу думку, їздив до Києва від «Батьківщини» пікетувати Кабмін?

Андрій: – Невідомо, хто їздив. «Молодіжка» не їздила. Швидше за все, це були підставні люди. По тому з Києва прийшла рознарядка – виключати з лав партії учасників київської акції. От вони, прикрившись цим пунктом, усіх неугодних і позбавляються.

Зараз відбувається ось що. До партії приходять нові люди і відразу на посади. От-як Василь Лозинський. Тепер Денькович активно взявся за «молодіжку». Гайдучок на зборах в офісі сказав «все одно буде так, як ми хочемо». Ну, що тут скажеш. Я не здивуюся, коли одного разу ми прийдемо в офіс, а нам повідомлять, що нас виключили з партії на позачерговому засіданні бюро.


– Думаєте воювати далі?

Андрій: – Ні.

Володимир: – Вже йдуть вказівки по партійній лінії: «розкольників» позбуватися.


– Чи може статися так, що незабаром ми почуємо про існування двох організацій «Батьківщини молодої»?

Володимир: – Звичайно, що може. Оскільки ті люди здатні обійти не тільки норми статуту, а й Закон про молодіжні організації. Я не виключаю, що вони можуть піти у відповідні інстанції і заявити про начебто загублені документи.

Андрій: – Наразі чекатимемо рішення їхнього бюро. Ми б хотіли, щоб цей резонанс дійшов можливо до Юлі, можливо до нашої фракції у Верховній раді України, щоб до нас скерували справді незалежну людину, яка постаралася б адекватно проаналізувати ситуацію. Адже створення другої «молодіжки» допускати не можна. Має бути одна «Батьківщина молода», один лідер, одна ідеологія, одне прагнення і одне спільне бажання щось робити для людей.

Арсен: – Річ у тому у тому, що весь молодіжний колектив організації, більшість правління підтримує нашу позицію. Саме тому обласне бюро партії спершу рекомендувало на голову «молодіжки» мене. Але воно стало заручниками ситуації. Тобто, рекомендували мене, але, як з’ясувалося, насправді вони хотіли лише відволікти увагу від свого кандидата на певний термін. Принагідно додам що, в обласній організації «Батьківщина» немає командного духу, бо Денькович не на своєму місці. Два роки тому його призначили як найбільш компромісну кандидатуру. Однак після цього призначення в партії постійно виникають внутрішні проблеми. Справжні патріоти там не затримуються, залишається лише ті, хто готовий сидіти під ковпаком Деньковича і робити те, що їм наказують.


Роман Любицький, кандидат на посаду голови ЛОМО «Батьківщина молода»:

«Справді, Іван Денькович запропонував перенести засідання Ради представників на більш пізніший термін у зв`язку з тим, що делегованих на конференцію представників районів організації обирали з грубим порушенням статуту "молодіжки", цим самим запобігши відкритому фальшуванню виборів керівництва та членів правління. Я гадаю аналогічно вчинив би і голова обласної організації будь-якої партії.

«Молодіжка» практично не займається ніякою активною діяльністю, яка б піднімала авторитет партії та її лідера Юлії Тимошенко на теренах Львівщини. Вина за це цілком лежить на так званому "конструктивному крилі" – купці людей, котрі за будь-яку ціну прагнуть дестабілізувати ситуацію у партії. Вимога ж відносно партійної неприв`язки членів "молодої Батьківщини" до партії виглядає просто абсурдною, щоб не сказати більше.

Щодо авторитету Деньковича, то давати такі коментарі з боку Арсена Василіва було просто неетично, самовпевнено та підло, тим більше, що реального підтвердження вони не мають: голова ЛОО ВО "Батьківщина" користується довірою як на місцевому, так і на київському рівнях».


Іван Денькович, голова ЛОО партії ВО «Батьківщина»:

«Створення «Батьківщини молодої» було ідеєю партії. Але так сталося, що до цього моменту ми приймали у молодіжну і членів партії «Батьківщини», і її симпатиків. Відтак, у «Батьківщину молоду» прийшли представники інших партій, які хочуть протиставити «молодіжку» самій партійній організації. Цього не можна допустити. Тут, зокрема, зауважу, що двох організацій «Батьківщина молода» у Львові, повірте, також не буде, оскільки бренд цієї організації є суто партійним.

Конференцію, яка проходила у неділю, довелося закрити через низку причин. Від кількох районів на Раду представників прибули аж по дві делегації «Батьківщини молодої», зокрема, з Мостиського та Яворівського районів. Тому я сказав, що треба врегулювати ці питання і перенести конференцію на іншу дату. Цікаво, але за «круглим столом», у якому взяли участь члени обласного та міського бюро, в.о. голови «Батьківщини молодої» Арсен Василів начебто пристав на пропозицію провести у неділю замість Ради представників звичайну нараду з керівниками районних організацій. Але пізніше чомусь передумав.

Крім того, кандидатуру Романа Любецького я не лобіюю. Скажу більше, на засіданні обласного бюро на голову ЛОМО «Батьківщина молода» було рекомендовано три кандидатури: Арсена Василіва, Романа Любицького та Наталії Лаврецької. За словами ж Василіва, я захищаю інтереси і Лаврецької, і Любицького. А це принаймні нелогічно.

Щодо закидів обласному керівництву «Батьківщини» списком йти на вибори до облради, то мені для цього «своя» людина в «молодіжці» не була би потрібна.

І насамкінець. Якби Арсен справді переживав би за долю організації, то не бігав би у різні видавництва і не давав би інтерв’ю, а прийшов би до мене і спільними зусиллями обласне бюро намагалося би вирішити проблему.

Стосовно погроз поскаржитися Юлії Тимошенко, то це їх право».Bookmark and Share