Міноборони упроваджує пілотний проект з питань військово-патріотичного виховання допризовної молоді


З метою вдосконалення діяльності військових комісаріатів, приведення їх завдань і функцій у відповідність до сучасних вимог, упровадження новітніх методів роботи, забезпечення виконання Державної програми розвитку Збройних Сил України на 2006 – 2011 роки та зміцнення обороноздатності держави Міністр оборони України Анатолій Гриценко видав наказ № 587 від 27 вересня 2005 року “Про вдосконалення діяльності військових комісаріатів”.

Зокрема, у цьому документі йдеться про необхідність проведення низки заходів, спрямованих на підвищення рівня підготовки та професіоналізму особового складу військових комісаріатів, посилення турботи про військових пенсіонерів, військовослужбовців та членів їхніх сімей, покращання підготовки молодого поповнення для Збройних Сил України, його військово-патріотичного виховання.

У зв’язку з цим у наказі міністра оборони наголошується на необхідності підняття на якісно новий рівень роботи військкоматів з громадськими організаціями та місцевими органами влади. Зокрема, глава вітчизняного оборонного відомства звертає увагу працівників військкоматів на необхідність до 1-го лютого 2006 року провести аналіз підсумків пілотного проекту „Захист України – справа загальна”, що впроваджується Міністерством оборони України та територіальною громадою міста Українка Обухівського району Київської області з метою покращання військово – патріотичного виховання допризовної молоді, формування у неї свідомої громадської позиції та якостей майбутніх захисників Вітчизни, а також поширення досвіду цього пілотного проекту на всі регіони України.

Згідно пілотного проекту, реалізація якого розпочалася в липні 2005 року, після погодження з міським головою м.Українка Павлом Козирєвим та затвердження міністром оборони України Анатолієм Гриценком, на сьогоднішній день проведена низка заходів з патріотичного виховання допризовної молоді цього міста.

Значною подією для допризовників Українки стало відвідування бригади охорони Генерального штабу ЗС України, окремого Новоросійсько-Київського ордена Червоного Прапора полку Президента України, навчального Центру Сухопутних військ у Десні, де юнаки мали можливість ознайомитися з озброєнням і військовою технікою, посидіти за важелями управління бойових машин.

Цікавою формою роботи із допризовною молоддю міста Українка стало проведення практичних занять на базі військових частин, які дислокуються поблизу. Під час цих занять юнаки займалися стройовою підготовкою, вивченням озброєння і військової техніки, історії України та її Збройних Сил, співали стройових пісень, виконували стрільби зі стрілецької зброї.

Перебування у військах учнів середніх шкіл та професійно-технічних училищ міста Українки активно використовують фахівці Науково-дослідного центру Гуманітарних проблем Збройних Сил України для проведення соціологічних досліджень. Зокрема, в ході, одного з таких виїздів було проведено опитування щодо ставлення юнаків міста до військової та альтернативної служби, іміджу Збройних Сил у суспільстві, переваг служби за контрактом.

Суттєву допомогу територіальній громаді Українки в організації та проведенні військово-патріотичних заходів надає Командування Сухопутних військ Збройних сил України, офіцери Головного управління з гуманітарних питань та соціального захисту ЗС України, Департамент гуманітарної політики Міністерства оборони України, Воєнно-музичне управління ГШ ЗС України, Управління фізичної підготовки ЗС України, Обухівський РВК, рада ветеранів міста.

Нещодавно в рамках осінньої призовної кампанії за ініціативи Обухівського районного військового комісаріату та командування двох військових частин відбулися урочисті проводи молоді міста на строкову військову службу. У заході взяли участь ветерани Великої Вітчизняної війни, представники міської влади, військовослужбовці сусідніх частин.

Як свідчать офіцери Обухівського районного військового комісаріату, активізація у місті Українка військово-патріотичного виховання молоді, залучення до цієї роботи командування військових частин, ветеранських організацій, представників місцевих органів влади, сприяли підняттю морального духу майбутніх воїнів, свідомому ставленню до захисту Вітчизни.

Bookmark and Share