Мікро-гранти для підтримки адвокаційних громадських ініціатив Одещини


11/13/2012
Одеська обласна організація ВГО “Комітет виборців України” оголошує відкритий конкурс мікро-грантів для підтримки місцевих адвокаційних ініціатив, в рамках проекту „Посилення адвокаційної спроможності НУО Одещини”, за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Мета та пріоритети конкурсу: сприяти реалізації місцевих адвокаційних ініціатив, спрямованих на представлення та відстоювання прав і групових інтересів мешканців невеликих громад у їх взаєминах із місцевими органами державної виконавчої влади й органами місцевого самоврядування. 

Під адвокаційними ініціативами розуміється процес вирішення конкретних соціально значущих проблем шляхом проведення комплексу громадських, освітніх, правових та інших заходів, спрямованих на осіб, від яких залежить вирішення зазначених проблем або зміна практики застосування законодавчих норм, а також привернення уваги громадськості та залучення зацікавлених осіб, засобів масової інформації. 

У межах конкурсу мікро-гранти надаватимуться у таких сферах: 
- підвищення відкритості, прозорості та підзвітності діяльності місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування; 
- покращення якості надання адміністративних послуг; 
- захист права власності членів територіальних громад, зокрема в земельних відносинах; 
- захист прав членів територіальних громад в сфері ЖКГ, громадського транспорту, благоустрою території; 
- захист соціальних прав та підвищення якості життя членів територіальних громад; 
- захист прав вразливих груп населення. 

В проектній діяльності мікро-грантів основну увагу має бути зосереджено на виявленні певної соціально значущої проблеми; з’ясуванні кола осіб, зацікавлених у її розв’язанні; ідентифікації органів влади чи господарюючих суб’єктів, від позиції яких залежить вирішення проблеми; розробці стратегії її розв’язання та шляхів упровадження її в життя; широкої інформаційної кампанії найкраще із залученням партнерського ЗМІ. 

Учасники конкурсу: громадські організації, благодійні фонди, органи самоорганізації населення, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), ініціативні групи громадян – які є неполітичними, неприбутковими, нерелігійними та працюють в Одеській області. Виконання проекту з партнерським місцевим ЗМІ буде розцінюватися як перевага проектної пропозиції! 

Для участі в конкурсі необхідно надати такий пакет документів: 
Громадським організаціям, благодійним фондам, ОСН, ОСББ: 
- заповнену форму заявки, підписану керівником та з печаткою організації; 
- копію Свідоцтва про державну реєстрацію (легалізацію); 
- листи підтримки від партнерів. 
Ініціативним групам: 
- заповнену форма заявки, підписану особами, уповноваженими представляти ініціативну групу; 
- копію рішення про створення ініціативної групи та призначення осіб, уповноважених її представляти; 
- листи підтримки від партнерів. 

Однією з умов конкурсу є необхідність представити власний внесок в розмірі не менше 10% від запитуваної суми. Кошти мікро-грантів не можна використовувати для придбання основних засобів (офісна техніка, обладнання). Також проект не повинен бути направлений на фінансування передвиборчих кампаній, наукових досліджень та видань, релігійних заходів. 

Проекти повинні тривати не більше 6 місяців, мають розпочатися в грудні 2012 року та завершитися до 20 травня 2013 року. 

Проекти, що претендують на фінансування, будуть оцінюватися незалежною конкурсною комісією за наступними основними критеріями: 
- актуальність проблеми для конкретної територіальної громади; 
- залучення громадян, яких стосується проблема, до діяльності за проектом; 
- сприяння підвищенню соціальної активності й відповідальності населення; 
- вірно та чітко поставлена мета адвокації, комплексність, логічність та системність адвокаційних дій, наявність детального плану діяльності; 
- реалістичні та вимірювані результати; 
- залучення додаткових ресурсів, залучення партнерських ЗМІ; 
- оригінальність та інноваційність проекту; 
- раціональні бюджети, ефективне використання коштів. 

Максимальний розмір міні-гранту — 14 500 грн. Загальний бюджет конкурсу — 101 500 грн. 

Останній термін подання заявки — 14 листопада 2012 року. 

Заявки слід оформити за стандартними аплікаційними формами ООО ВГО КВУ й надіслати поштою на адресу: а/с 209, м. Одеса, 65023, а також електронною поштою на адресу: odesakvu@ukr.net. 

Результати конкурсу будуть оголошені не пізніше 30 листопада 2012 року. 

Аплікаційні форми можна отримати: електронною поштою, надіславши запит на адресуodesakvu@ukr.net, звичайною поштою, надіславши запит на адресу: а/с 209, м. Одеса, 65023, або скачати як додаток до оголошення. 

Контактна особа для запитань і довідок: 
Ігор Бринош, тел.: (048) 716 46 83, odesakvu@ukr.net

Проект „Посилення адвокаційної спроможності НУО Одещини” виконується Одеською обласною організацією ВГО “Комітет виборців України”, за фінансової підтримки Міжнародного фонду “Відродження”.

Джерело : Прес-служба Одеської обласної організації   ВГО "Комітет виборців України"

Створено: 13.11.2012р.

Bookmark and Share