Воля гартується у вишколах


Кожне покоління виконує своє історичне призначення, несе свою відповідальність перед суспільством. Важливу місію виконує й нинішнє молоде покоління українців, від якого залежить майбутній розвиток нашої молодої держави. Вже традиційно з 1991 року патріотично налаштована молодь проводить вишкільні табори на бережанській землі, овіяній легендами, скропленій кров’ю борців за волю України. Цього літа діють одразу кілька таборів: пластунські та “Лисоня – 2005” ім. І.Гавдиди Молодіжного Націоналістичного Конгресу (біля с. Базниківки).

5 липня одна з чудових лісових полян за Базниківкою, в урочищі Соколиця, поповнилась голосами учасників всеукраїнського молодіжного вишкільного табору “Лисоня – 2005” ім. І.Гавдиди. Сюди вже першого дня прибули до 130 юнаків та дівчат - делегації з Києва, Харкова, Львівської, Івано-Франківської, Волинської, Вінницької, Кіровоградської, Черкаської, Київської, Сумської, Запорізької, Донецької областей. Нові “поселенці” поставили намети, польову кухню, ретельно готуючись до урочистого відкриття табору. У цій важливій події взяли участь чимало гостей: представники Молодіжного Націоналістичного Конгресу (МНК), інших патріотичних організацій, районної влади, ЗМІ.

Лунко звучать накази: “Табір, шикуйсь!”, “Струнко”, “До звіту глянь!” Друг комендант Андрій Клименко – “Клим” (до речі, родом із Криму), приймаючи звіт і оцінюючи, як вишикувався табір, дає відповідні накази, після чого звучить молитва, хорунжі виносять два прапори: національний синьо-жовтий та повстанський червоно-чорний. Всі присутні виконують Гімн України. Учасники вишколу піднімають прапори, що величаво майорять над табором. Писар Олександр Вовк – “Сірий” зачитує наказ коменданта.

Перед юними націоналістами виступають почесні гості, і насамперед – дружина славного сина Бережанської землі, лицаря-патріота Івана Гавдиди Наталія. Пані Наталія щороку приїжджає на відкриття табору з сином Назарієм, свято шануючи пам’ять про свого чоловіка. Ім’я Івана Гавдиди звучало й у інших виступах. Зокрема, відомий громадський діяч, публіцист, журналіст, політик, почесний голова МНК Віктор Рог назвав І.Гавдиду учителем і наставником тисяч молодих націоналістів. Як він наголосив, такі вишкільні табори – горнило для молодого покоління українських патріотів, котрі прагнуть вдосконалити свої навики, зміцнити волю, силу духу і тіла. Пан Віктор передав усім вітання від голови проводу ОУН А.Гайдамахи, згадав найважливіші події, у яких відзначились молоді націоналісти, а це студентське голодування (1990 р.), діяльність коаліції молоді “Наша Україна” (2001 р.), громадський рух “Чиста Україна”, вибори Президента України та ряд інших. До речі, перший намет під час помаранчевої революції у Києві поставили саме члени Молодіжного Націоналістичного Конгресу, першими вони виступили проти беззаконня колишньої влади в Сумах та інших містах України.

Директор представництва Центру національного відродження в області Тарас Гребеняк побажав молоді, щоб цьогорічний вишкіл, як і попередні, вона пройшла гідно, щоби не зламалась у непростих життєвих ситуаціях. Про це говорив і керівник секретаріату ЦНВ Василь Бойко. На урочистому відкритті табору слово мали також голова РДА Віктор Зінчук, котрий привітав присутніх від імені голови ОДА Івана Стойка, голова райради Р.Висоцький, перший заступник голови РДА Володимир Петровський, голова відповідної комісії районної ради Ярослав Горохівський та інші. Шанованими гостями були також голова секретаріату МНК Ярослав Іляш, Юрій Поканевич (Київ), голова Тернопільської облорганізації МНК Христя Равлюк та інші. Вони зазначали, що тут, на Бережанщині, панує дух Степана Бандери, тут у 40-их роках минулого століття велася національно-визвольна війна, тут полягли повстанці, тож невипадково саме тут уже 14 років відбувається молодіжний вишкіл. Юний Назар Гавдида та інші діти, які також були присутні на відкритті табору, одержали подарунки й пообіцяли, що, як виростуть – також стануть членами Молодіжного Конгресу і таборуватимуть у лісі. Варто зазначити, що тут безліч разів можна почути патріотичне “Слава Україні! Героям слава!” та звертання “Друже”. Молодь із різних куточків України прибула сюди для фізичного й морального загартування, здобуття і вдосконалення знань з основ ідеології українського націоналізму.

Життя в таборі легким не назвеш. Молодь слухає лекції з мандрівництва, табірництва, виживання в природі і т.д. Чимало ходять пішки. Іноді рейд складає 50 км на добу, нічний – 35 км. Відвідують могилу Івана Гавдиди в с. Саранчуки, марширують на г. Лисоню, змагаються між чотами в нічному орієнтуванні, проводять теренові ігри в лісі, змагання з місцевими спортсменами. Часто відбуваються психологічні ігри, тренінги тощо. Підряд дівчат “Руса коса” організовує святкування Івана Купала.

Окрім серйозних заходів, є й відпочинкові, де юнаки та юначки мають можливість повеселитись, розважитись. Та все ж не забувають про ті головні цілі, заради яких приїжджають у такі табори. Адже вони – патріоти України, котрі прагнуть сили й величі своєї Держави і хочуть докласти до цього своїх зусиль. Вони цінують життя, повне пригод, цінують справжніх друзів і мудрих наставників, які навчають, як захистити права та інтереси української молоді, як краще пропагувати ідеї українського націоналізму.

Як стало відомо пізніше, в гості до молодих націоналістів завітала делегація українців з Австралії. А ще в таборі очікували на приїзд внука Степана Бандери, голови МНК Олега Медуниці, деяких інших особистостей, знаних у патріотичних колах.

У таборі цінують мудрих виховників, цінують дисципліну й порядок, які тут панують. Ця молодь – цвіт нації, вона - за шляхетний світ, у якому найвищою цінністю є свобода, і прагне, щоби слово “Україна” в усьому світі вимовлялося з повагою.

Тетяна БУДАР, м. Бережани
www.UkrNationalism.org

Bookmark and Share