Українська молодь з країн Європи у Мадриді вшанувала пам’ять жертв Голодомору


23-го листопада українська молодь діаспори з Іспанії, Франції, Португалії, Чехії, Сербії, Боснії та України у столиці Іспанії Мадриді провели вечір вшанування пам’яті жертв Голодомору геноциду 1932-33 рр.

 Участь у заході взяли близько 30 молодих людей та представники старшої діаспори діаспори з Мадриду.
Відкрив вечір Юрій Чопик голова Української громади Іспанії за права честь і гідність українців. Він оголосив хвилину мовчання та запропонував кожному запалити свічки пам’яті, які потім виставили на імпровізовану карту України.
Наступним перед присутніми виступив Секретар з міжнародних питань ВГО «Молодий Народний Рух» Олексій Захарченко: «Голодомор – це одна з найтрагічніших сторінок в історії не тільки України, але й усього людства. За короткий час фізично та психологічно було знищено мільйони українців. Не зважаючи на це, українська нація вистояла і змогла протистояти червоним окупантам. Проте це не сталося б без людей, які жертвуючи власним життям та життям своїх дітей, допомагали вижити іншим. Саме ці люди мають вважатися справжніми героями України».
Історичний екскурс в ті трагічні події зробив депутат Тернопільської обласної ради Степан Барна: «Це безумовно був геноцид української нації. Про це свідчать як дані архівів, так і листи голодуючих. Це був злочин, за який винні мають понести відповідальність».
Також було організовано виставку книг присвячених Голодомору та встановлено інформаційні стенди. Вечір закінчився показом фільму відомого українського режисера з Канади Юрія Лугового «Окрадена Земля».

Ваше прізвище та ім`я: 
Прес-служба Молодого Народного Руху

Bookmark and Share