Націоналісти-комуністи 1:1 (перший тайм). Найбільша бійка з часів березня 2001 року


Почалось все з „антифашистського” походу прогресивних соціалістів під російськими та царськими прапорами – ліві з самого ранку окупували Майдан. З 10 години на різних офісах починають збиратися націоналісти, різними дорогами дістаються Майдану або до Бессарабки. УНА-УНСО збирається на Бессарабській площі, київські МНК та Спас охороняють ветеранів ОУН-УПА по дорозі до Майдану. Водночас з Бессарабки надходить сигнал про протистояння: кількадесят членів МНК та МКУН заблоковані комуністами та ліворадикалами. Київський МНК відсилає групу хлопців на допомогу.
В цей час пару сотень російських шовіністів пробують блокувати УНСО, МНК, Тризуб та групу МКУН на Бессарабській площі – в цьому їм спочатку допомагає міліція, намагаючись головним чином не допустити зіткнення. Однак, самі ліворадикали вирішили піти на конфлікт. І пішли – на кілька хвилин їм вдалося призупинити націоналістів чисельними жертвами серед своїх – були буквально затоптані надто агресивні представники шовіністичних сил, а також зірвано кілька червоних прапорів – ПСПУ, Лівої ініціативи, СССР, руху „Че Гевара” тощо.
З нашого боку втрати незначні: легкий забій, подряпані обличчя та розсічена голова. Сутички періодично тривали аж до Київської мерії. Кілька відчайдух з ПСПУ та Лівої ініціативи, близько 15 осіб, здійснили спробу зупинити ходу – за що і поплатилися. Слід віддати належне УНСО – саме за керівництва їх командирів за короткий час нам вдалося дістатися до Майдану. 1:0.
До серця столиці ми не дійшли – змушені були зупинитись біля шеренг міліції, „Беркуту” і „Барсу”. Саме тому: 1:1.
Перед нами постала дилема, для того щоб з 1:0 зробити 2:0 – викинути шовіністів з Майдану, - ми змушені були б піти на сутички з міліцією, яка так старанно охороняла ворогів України. Якби ми зробили це – рахунок би став 1:2 не на нашу користь.
Декларована участь представників УНП, НРУ, скінхедів з неонацистської партії націонал-трудовиків була надто блідою, можливо через непередбачуваність розвитку подій і бажання потрапити в об’єктиви телекамер, які брали коментарі у ветеранів УПА.
Ввечері націонал-трудовики обіцяють реабілітуватися сутичкою із націонал-більшовиками Росії і прогресистами Вітренко. Ліваки продовжують перебувати на Майдані в надії не потрапити під організовані групи українських громадян.
Отже, націоналістичний футбол продовжується, адже після з’їзду УНА-УНСО, який відбувся сьогодні ж, націоналісти вийдуть на другий, переможний тайм.


Bookmark and Share