Дні української культури в Любліні відбулися!


Однією з таких ініціатив є фестиваль української культури “Українська Осінь”, який відбувся 13-16 жовтня в Любліні. Цей захід мав на меті наближення полякам культури, історії та звичаїв України. Був то час ламання стереотипів і нового погляду на східного сусіда. Важливим аспектом було підкреслення ролі Люблінщини в процесі поглиблення співпраці польсько-української.
Заходи по популяризації української культури та духовності серед польської молоді та інтелігенції були зорганізовані українськими та польськими студентами, згуртованими при греко-католицькій парафії в Любліні. Серед широкого різноманіття подій в рамках днів культури кожен міг знайти своє: відбулося ряд конференцій на духовні та суспільно-політичні теми в спектрі ролі Люблінщини в подіях на Україні різних періодів, фотовиставки, концерти як для молоді (рок-концерт за участі українських гуртів «Карна»(Івано-Франківськ) та «Інкунабула»(Львів)), так і для більш старшого покоління, була зіграна вистава театру ім. Марії Заньковецької «АРТ», відбувся показ українських фільмів «Мамай», «Нескорений» та «Голод 33-го» за підтримки проекту «Фундації Регіональних Ініціатив» «Наше кіно».
Приємно відмітити, що до організації та участі в заходах «Української осені» долучилися представники влади з польської сторони, зокрема президент м.Любліна Анджей Пружковскі, та організації Польщі та України. Серед них: «Фундація Духовної Культури Пограниччя», «Комісія польсько-українських культурних зв’язків», «DIVITAE ANIMAE», інформаційна підтримка «Вільний молодіжний портал «WWW.FRI.NET.UA».
Основним прагненням організаторів було, щоби Дні культури були голосним сигналом, і що декларації політиків не закінчились лише на словах, але знайшли віддзеркалення в конкретних справах.

м.Люблін Польща
16/10/2005Bookmark and Share