Рятуймо місто !


В залі міськвиконкому відбувся круглий стіл, скликаний міською радою під гаслом „Любімо наше рідне місто Чернівці”, де зібрались представники молодіжних та громадських організацій, були запрошені Шумейко Олександр Михайлович – директор департаменту житлово-комунального господарства, Коцур Наталя Іллівна – начальник відділу справ сім’ї та молоді. Засідання вів секретар Чернівецької міської ради Єремійчук Троян Миколайович. Основним темою обговорення був незадовільний екологічний стан міста, можливість його поліпшення та ще деякі проблеми, що потребували нагального розгляду. Розпочалося засідання демонстрацією фотографій „найвизначніших місць” нашого міста. Найбільшу увагу до себе привернули фотографії Театральної площі, зроблені напередодні: переповнені смітники, поламані лавиці з купами недопалків та порожніх пляшок під ними та інші ознаки перебування людей у цій місцевості. Саме це і викликало найбільше обурення, адже Театральна площа споконвіку є культурним обличчям нашого міста.

Після коментарів Наталі Іллівни одразу ж розпочалася дискусія, що подекуди нагадувала з’ясування стосунків. Думки у всіх були різні: дехто звинувачував комунальне господарство у недбалій роботі, дехто покладав вину на правоохоронні органи. На це представник Шевченківського райвідділу міліції зауважив: „Кожного вечора на весь Шевченківський район виїжджають лише дві патрульні машини, на які виділяється по 10 літрів бензину”... Стало смішно й сумно, що в нас так забезпечують правоохоронні органи усім необхідним. Проте більшість погоджувалась, що перше місце тут займає проблема виховання: „ ...Ми не здатні дотримуватись законів демократії, ми забруднені зсередини – яка тут екологія? ”.

Від обговорення екологічного стану вулиць міста та його жителів перейшли безпосередньо до пошуків шляхів вирішення. Тут знову ж таки пропозиції були різні: створити екологічний патруль або схожий спец підрозділ, збільшити кількість урн, двірників, поширити агітаційні заклики зберегти своє місто в чистоті на зразок: „ Хочеш бути чистим? – Не плюй на своє місто ”.

Але найбільш перспективним шляхом більшість учасників назвала пряме залучення молоді до екологічних проектів, на зразок тогорічних акцій „Екологічного вибуху” (нагадаємо, що того року добровольці зібрали більш, як 10 тон різноманітного сміття). До речі, Чернівецька міська учнівська рада знову ініціює акцію під вже знайомою назвою „Екологічний вибух-3”. „Цього разу треба побажати учасникам, а їх буде понад 150 осіб, щоб вони назбирали якомога менше сміття, навіть попри все їхнє завзяття, а краще було б, якби вони взагалі його не знайшли! - заявив новообраний голова ЧМУР Дан Грицку, учень 29-ої школи. - Цього року ми співпрацюватимемо з іншими організаціями і покладаємося на їхню підтримку”.

А для того, щоб громадськість мала змогу більше дізнатися про різні молодіжні організації та спілки, було вирішено провести спільний захід, на якому вони змогли б представити себе. Цей ярмарок молодіжних організацій відбудеться 20 листопада, у День студента, на Соборній площі. Тут кожна бажаюча організація зможе презентувати себе 10-ти хвилинним виступом, до того ж планується встановити намети перед сценою, на якій також відбуватимуться виступи естрадних артистів, де кожен бажаючий зможе заповнити анкету, ознайомитись з програмою того чи іншого товариства або просто здобути цікаву та корисну інформацію. Цей захід має зблизити городян, керівництво міста та молодіжні організації, активізувати роботу над здійсненням спільних проектів на благо Чернівців та його жителів.
Учасники круглого столу провели понад півтора години в безперервній дискусії, однак домовились лише в одному: ми можемо усвідомити важливість збереження чистоти та її ціну лише тоді, коли докладемо власних зусиль у цю нелегку справу, коли на власному досвіді випробуємо смак бруду і збагнемо – кинути папірець легко та ніби безневинно, а от прибрати...

ЧЕРНІВЕЦЬКА МІСЬКА ГРОМАДСЬКА МОЛОДІЖНА ОРГАНІЗАЦІЯ «ЧЕРНІВЕЦЬКА МІСЬКА УЧНІВСЬКА РАДА»
58000, м. Чернівці, вул. Ломоносова,2,
тел. (0372) 528059, E-mail: chmur.ndim@west.com.ua
Bookmark and Share