МІЖНАРОДНА МОЛОДІЖНА КОНФЕРЕНЦІЯ "СЛУЖІННЯ ЗАРАДИ МИРУ"


Цього року близько 40 молодіжних організацій надіслали свої проекти на конкурс, - більшість з них стали учасниками фінальної стадії конкурсу в м. Києві. Хлопці і дівчата протягом 3 днів, крім конференції, брали участь у лекційних і тренінгових програмах, благодійному концерті, організованому для пансіонату ветеранів праці.

Напередодні, у рамках фіналу конкурсу в тому ж Університеті проходив форум неурядових громадських та молодіжних організацій. На форумі досвідчені лідери неурядових організацій України, Європи та Японії провели як теоретичні, так і практичні заняття щодо ефективної роботи НУО і організації проектів. Почесним гостем форуму був Массімо Тромбін - регіональний директор Міжнародного благодійного фонду допомоги та дружби (МБФДД) в Європі, який організовував проекти, програми та дослідження в більш ніж 43 країнах і є членом більш ніж 9 європейських організацій, а також організатором мережі 600 організацій у 70 країнах. На форумі розглядалися ефективна робота неурядових громадських організацій і ефективна організація молодіжних проектів.

У конференції взяли участь понад 300 молодих людей. Заступник директора департаменту молодіжної політики Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту - Тетяна Іваненко передала привітання учасникам від міністра Юрія Павленка. Оргкомітет конкурсу на попередньому захисті проектів визначив 7 переможців у таких номінаціях: "Найкраща пропаганда здорового способу життя", "Найкращий проект, спрямований на встановлення культури миру та толерантності", "Прояв милосердя стосовно дітей", "Прояв милосердя стосовно дорослих", "Патріотично-виховний напрям", "Громадянин світу", "Громадянська освіта (права дитини, культура спілкування)". Три найкращі роботи - Одеського Національного Університету , Харківської ЗОШ N 76 та Станиці
Дніпропетровськ Пласту (Національної Скаутської організації України) - були представлені на конференції, розповідаючи присутнім про свої конкретні дії по роботі організації у досягненні миру. Крім того, особливий приз дістався "Новій генерації лідерів" від поважного журі, яке складалося з відомих громадських діячів, діячів освіти та культури. 7 організацій-переможців конкурсу отримали дипломи від оргкомітету та призи від спонсорів. Не залишилися без подарунків інші учасники конкурсу, які не зайняли призових місць. Наймолодші учасники з творчої майстерні "Мозаїка" були відзначені призом глядацьких симпатій, а інші були відзначені спеціальними призами від організацій членів оргкомітету. Після урочистої промови генерального директора МБФДД Чонг Джин Паля всі учасники отримали дипломи Юного Посла Миру та яскраві футболки із символікою конкурсу. На завершення програми Центр культури та мистецтв Європейського університету підготував чудовий концерт. А на прощання кожен міг розважитися на дискотеці і відчути особливу енергію молоді.

Цей конкурс, що проводиться в рамках проголошеного ООН міжнародного Десятиріччя культури миру та ненасильства над дітьми світу 2001-2010 рр., - це спроба об’єднати зусилля міжнародної ініціативи "Служіння заради миру” з проектами служіння в Україні. Ряд відомих громадських організацій, серед яких Міжнародний благодійний фонд допомоги та дружби, Міжнародна Ліга "Матері і сестри - молоді України", Українська Рада Миру, Асоціація Сприяння ООН в Україні, Фундація моральної та духовної освіти, Український Рух "Педагоги за мир і взаємопорозуміння", Київська міська організація Всеукраїнської асоціації викладачів історії та суспільних дисциплін "Нова доба", асоціація "Нова генерація лідерів", Єврейський фонд України, Міжнародний благодійний фонд "Співтворчість", Товариство тверезості і здоров'я та інші, розуміючи важливість виховання в молодого покоління миротворчих навичок у повсякденному житті, вирішили започаткувати конкурс молодіжних проектів.

Всеукраїнський конкурс проектів "Служіння заради миру" спрямований на заохочення молодих людей до конкретних вчинків по допомозі тим, хто цього конче потребує (інвалідам, літнім людям), спонукання до дій, що допомагають подолати перешкоди суспільства на шляху до миру. Заохочується також просвітницька робота з профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі, у сприянні через конкретну дію у вирішенні проблем: голоду, поширення хвороб, безпритульності, бідності, насильства над дітьми, ескалації насильства, зневаги моральних, загальнолюдських, етнонаціональних, сімейних цінностей.

Сьогодні, коли суспільство перебуває на межі морального занепаду, що створює надзвичайно нездорове середовище для дітей та молоді, виникає потреба побудови системи виховання в площині поєднання освіти, культури, духовності зі збереженням ціннісних орієнтацій моральності, толерантності та прагнення до миру. Саме цього прагне оргкомітет Всеукраїнського конкурсу учнівських та студентських проектів "Служіння заради миру".

Всеукраїнський конкурс учнівських та студентських проектів "Служіння заради миру"
Тел./факс: +38(044)410 7825
Ел. пошта: info@sfp.org.ua
Інтернет-сайт: www.sfp.org.uaBookmark and Share