Молодь не може бути поза політикою ! Частина 4


Учасникам круглого столу було презентовано результати опитування щодо політичної орієнтації чернівчан напередодні виборів 2006 р. яке провила Спілка Активної Молоді. Саме, «відсоткові» вподобання мешканців столиці Буковини викликали жваву дискусію серед представників політичних сил щодо майбутнього складу місцевих рад. Відомі політологи міста відзначили професійний підхід до проведення опитування та висвітлення зібраної інформації молодими політологами Спілки Активної Молоді.


###
РЕЗУЛЬТАТИ ОПИТУВАННЯ «Політичні орієнтації чернівчан напередодні виборів 2006!»

Об`єднання молодих політологів Спілки Активної Молоді провели опитування чернівчан з метою з’ясування політичної ситуації в місті, політичних уподобань та визначення ступеню активності громадян на виборах 2006. З 23 вересня по 28 вересня 2005 р. молодими політологами було опитано 500 чернівчан, які в своїх відповідях висловили свою позицію щодо актуальних політичних процесів напередодні виборів 2006.
Результати показали, що 92% опитаних цікавляться політичними процесами, які відбуваються в країні. Найбільшу частину політичної інформації чернівчани отримують завдяки телебаченню (93%), а також газетам (58%), радіо (39%), повсякденному спілкуванню (27%) та Інтернету (15%). Обізнаність громадян міста стосовно того, що майбутні вибори до місцевих рад та до Верхової Ради України будуть проходити за пропорційною системою складає 66%; до такого нововведення позитивно ставляться 42% виборців, негативно та байдуже ставляться, відповідно - 21% та 37% респондентів.
Рейтинги політичних партій серед чернівчан наступні:
I. Народний Союз Наша Україна 20%;
II. Батьківщина 18%;
III. Соціалістична партія України 8%;
IV. Регіони України 8%;
V. Народна партія України 7%;
VI. Соціал-демократична партія України (об’єднана) 6%;
VII. Комуністична партія України 6%;
VIII. Народний рух України (4%);
IX. 19% чернівчан не визначилися із своїми партійними уподобаннями.
На запитання: „Чи візьмете Ви участь в голосуванні на виборах-2006?” ствердно відповіли 90% чернівчан.
Чернівчани бажали б бачити Чернівецьким міським головою після виборів 2006 року:
- молодого лідера – 23%;
- підприємця – 18%;
- держслужбовця – 15%;
- громадського діяча – 14%;
Мешканцям столиці Буковини було запропоновано вписати в анкету прізвище особи, яку б вони підтримали на посаду Чернівецького міського голови на виборах 2006. Побажання чернівчан розподілилися таким чином: за М. Федорука проголосували б 36%, за В. Забродського - 6%, за В.Чинуша - 4%, за І.Васійчука - 2%.
Анкетування проводилося згідно квотної статистичної вибірки за віковими та гендерними категоріями.

58000, Україна, м. Чернівці, вул. Ломоносова, 2 , тел. 528059.
E-mail: beshley.ndim@west.com.uaBookmark and Share