Стратегічні дебати


Дубати проходили у формі гри, які розкривали цілий ряд актуальних економічних, політичних, соціальних питань, а саме:

• Роль та місце корупції у відносинах влади і бізнесу в Україні, шляхи її подолання
• Нові робочі місця як головний критерій соціально-економічного розвитку країни
• Фінансове забезпечення впровадження інновацій на підприємствах України
• Корпоративна культура як основа розвитку підприємництва та бізнесу в Україні
• Адміністративно-територіальна реформа в Україні

Участь у дебатах приймали команди Сумського державного університету та об’єднана команда ВАТ „Сумихімпром” та ВАТ СНВО ім. Фрунзе. Тобто зустрілися команди теоретиків і практиків.
„Родзинка” дебатів була саме в організації гри. Кожна команда з 25 чоловік розділяється на робочі групи по 5 осіб. Кожна з робочих груп складає програму дій для вирішення запропонованого їй питання. Програма презентується представником групи: розкривається проблема і шляхи її вирішення. Далі, залежно від результатів виступу, в дебатах беруть участь 2 команди: команда „уряд” та команда „опозиція”. Команда „населення” разом з комісією виступає в ролі ігрового журі. Задача команди уряду – довести переваги своєї програми дій з рішення даної проблеми, задача команди опозиції – внести конструктивну критику, запропонувати альтернативні шляхи вирішення проблеми, при цьому переконати „населення” та комісію підтримати програму дій.
Під час дебатів кожне з питань було обговорене дуже детально, а завдяки критиці опозиції – виділені основні тези вирішення відповідних питань. Була присутня атмосфера азарту і здорової конкуренції при обговоренні проблемних питань. Перемогла дружба !

Bookmark and Share