Захаренко: всі проблеми - від непрофесіоналізму


За філіжанкою кави наш гість, прем’єр–міністр молодіжного уряду України, прокоментував останні події у молодіжній політиці України. «Для мене дуже важливим було те, що міністр відверто визнав недоліки у роботі свого відомства, не намагався їх приховати, а навпаки, обрав шлях співпраці з молодіжними організаціями» – зауважив Костянтин щодо зустрічі Ю.Павленка з лідерами всеукраїнських молодіжних організацій.

Нагадаємо, що на засіданні НРМОУ, яке відбулося за тиждень до вищезазначеної події, була гостро розкритикована діяльність Міністерства.

Наразі пан Захаренко зазначив, що «ті проблеми, про які ми згадували, і через які визнали роботу міністерства незадовільною, в багатьох випадках виникли «завдяки» неадекватній реакції заступників міністра і деяких керівників на те, що відбувається в молодіжному середовищі. Багатьом з них, на жаль, незрозумілі ті політичні принципи, які утверджує у своїй роботі сам Юрій Павленко».

Пан Костянтин поділився з нашим кореспондентом своїм баченням майбутніх перспектив розвитку Міністерства і тих шляхів, яких воно має уникати.

«Те, що дуже важливо, і чому потрібно приділяти багато уваги – слідкувати за тим, щоб міністерство не перетворювалося на політичний орган, як дехто наразі намагається зробити. Міністерство має відігравати роль виключно консолідуючу».

«Звичайно, з цим згодні не усі молодіжні організації, – підтвердив Костянтин. – Але наша позиція полягає в тому, що міністерство, як орган державної влади має бути вищий за усі політичні перипетії. Його позиція як державного органу має відповідати інтересам усіх громадян».

Але молодий лідер не погодився, що Міністерство має йти на компроміс. «Розумієте, компроміс – це поступлення принципами, а ми не повинні поступатися принципами у громадській діяльності. Міністерство має відстоювати напрями, важливі для усього суспільства, усієї молоді. Звичайно, політична діяльність має бути. Але поза зоною державних органів влади».

Також Костянтин Захаренко наголосив на тому, що цю позицію підтримує і Президент України, який оприлюднив членам нового Кабінету міністрів «заповідь номер один». Під час засідання Кабміну 5 жовтня Ющенко сказав, що він «дуже хотів би бачити аполітичний український уряд. Іншими словами, жоден з вас не повинен займатися партійною діяльністю, партійним будівництвом».

Наостанок ми поцікавилися думкою пана Костянтина щодо актуального наразі питання чергової реорганізації Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту, а саме щодо створення окремого органу у справах спорту.

«З моєї точки зору, міністерство, як воно є сьогодні, це дуже потужна інституція, і це оптимальний варіант. Я розумію, що спортсмени хочуть відокремитися, але пов’язую це не стільки з бажанням змінити структуру, а з більш суб’єктивними факторами, зокрема, з непрофесійної роботою. Це можна вирішити в першу чергу правильним підбором кадрів».

Ми дякуємо пану Захаренко за те, що він погодився поділитися своїми думками з читачами «Молодіжної Правди». Молоді украй важливо знати, які позиції відстоюють люди, що представляють її інтереси. Тому обіцяємо, що практику запрошення до редакції лідерів та активістів молодіжного руху буде продовжено і надалі. Отже, чекайте наступних коментарів…Bookmark and Share