Заява Української Студентської Спілки щодо політичної ситуації в країні


Ідеали Майдану, які ми, українські студенти, чи ненайактивніше відстоювали, все більше і більше перетворюються на засіб спекуляції та об'єкт дискредитації. Обравши шлях, яким повинне йти демократичне суспільство, задекларувавши орієнтацію на національні демократичні цінності, лідери держави, тим не менше, допускають до влади людей, котрі донедавна уособлювали собою режим Кучми-Януковича-Медведчука.


Будучи усуненими від влади в результаті подій 2004 року колишні кучмісти не тільки не отримали заслужене покарання за свої злочини проти української нації та держави, але й руками своїх переможців були реабілітовані. Свідченням цього є хоча б так званий меморандум Ющенка-Януковича, підписаний у вересні цього року.


Також незважаючи на нещодавні події в нашій країні УСС вимагає визнання ОУН-УПА національно -визвольним рухом за незалежність України.


Незрозумілі події відбуваються також і у сфері зовнішньої політики: заявивши, що віднині Україна буде чітко слідувати курсу європейської інтеграції та відмовитися від сумнівної багатовекторності, державні лідери підтримують ідею створення геополітичного, але не життєздатного союзу ЄЕП. Дехто до цих пір їздить в Москву на уклін до „царя" Путіна, в кращих традиціях епохи Кучми.


Всі ці тенденції несуть в собі реальну небезпеку молодій українській демократії. Загроза реваншу політичних аутсайдерів набуває реальних обрисів. Тож в світлі парламентських виборів 2006 року ми закликаємо українських студентів не дати ввести себе в оману, але підтримати тих, хто не на словах, а на ділі відстоює ідеали Майдану та захищає інтереси суспільства.


Минулого року ми всім сказали тверде „НІ" злочинному режимові Кучми, а наступного - ми не повині допустити до влади „перефарбованих" політиків і реанімувати кучмізм. СЛАВА УКРАЇНІ!Звернення Всеукраїнського з'їзду Української студентської спілки до громадськості та студентів


Ми, Українська студентська спілка, започаткувавши в березні 2005 року акцію „Очисти свій вуз" взяла на себе зобов'язання завжди і всюди боронити права студентів. Керуючись засадами „помаранчевої революції" ми об'єднали навколо себе сили, що разом з нами готові були взятися за оновлення керівних кадрів у тих навчальних закладах де ректори, декани нехтуючи чинним законодавством вдавалися до протиправних дій. В першу чергу Українська студентська спілка ініціювала проведення акцій за відставку тих ректорів, у чиїх вищих навчальних закладах під час президентських виборів 2004 року проводилася відкрита агітація за провладного кандидата В.Ф. Януковича, чинився тиск і застосовувалися репресивні заходи проти найбільш безкомпромісних студентів та викладачів.
В результаті нашої акції Українська студентська спілка за підтримки дружніх молодіжних громадських організацій допомогли студентам Черкаського та кіровоградського інститутів усунути від виконання обов'язків своїх ректорів, що дискредитували себе під час президентських виборів 2004 року.
Попри це ми продовжуємо нашу боротьбу проти керівництва тих навчальних закладів де й донині чиняться протиправні дії. Зокрема, Українська студентська спілка вимагає звільнення ректорів Ніжинського інституту, Рівненського університету, Національного авіаційного університету, Київського університету туризму, економіки і права, Одеської юридичної академії, Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка, ректор якого Скопенко В.В., будучи щирим прихильником політики екс-президента Л.Д.Кучми підтримував агітацію за Януковича В.Ф., переслідував студентів, дав згоду на підробку та знищення офіційних документів з архіву, репресії проти студентства і викладачів, спричинив руйнацію цілих наукових установ(зокрема, інститут Українознавства при КНУ ім.. Т.Г.Шевченка).
Ми, студенти, переконані, що люстрація старих кадрів сприятиме покращенню ситуації з освітою в Україні й сприятиме поступовій інтеграції нашої науки й освіти в загальноєвропейський простір.


Звернення Української Студентської Спілки
до Президента України Віктора Ющенка В.А.,
Голови Верховної Ради України Литвина В.М.,
Міністра освіти та науки України Ніколаєнка С.М.

Українська Студентська Спілка висловлює своє обурення з приводу прийнятого Верховною Радою законопроекту №3323 „Про внесення змін до Закону України „Про вищу освіту". Цей законопроект є абсолютно неприйнятним, носить яскраво виражений антистудентський характер, суперечить Конституції України та Конвенції №105 Міжнародної організації праці. Подібні факти не мали місця навіть за часів колишньої антинародної влади.


Таким чином, законопроект може повернути українську освіту в соціалістичні часи, загальмувати інтеграцію України в європейський і світовий науковий простір. Положення щодо примусового відпрацювання впродовж трьохрічного терміну для студентів-бюджетників, підняття цін за контрактне навчання, все це суперечить положенню Конституції України щодо прав громадян на безкоштовну освіту. А зміни статті 38 законопроету, щодо дорадчого характеру рішень органів студентського самоврядування, означають не тільки обмеження діяльності органів студентського самоврядування та їх підконтрольність адміністрації вищих навчальних закладів, але й припинення діяльності студентських рад і парламентів взагалі.


Тому ми закликаємо Президента України Ющенка В.А., спікера Верховної Ради України Литвина В.М., Міністра освіти та науки України Ніколаєнка С.М. стати на бік студентів і вимагаємо від Президента накласти вето на цей законопроект, а від депутатів Верховної Ради України - не голосувати за нього повторно. Якщо вето не буде накладено, якщо законопроект №3323 все-таки набере чинності, то це означатиме зраду ідеалів Майдану з боку нинішньої влади та зраду українському студентству, на якому тримався Майдан.

Українська Студентська Спілка заявляє, що ігнорування наших закликів означатиме зраду українському студентству !

P.S. У суботу, 15 жовтня 2005 року, у Пущі-Водиці (м. Київ) відбувся 14-ий черговий з'їзд Української Студентської Спілки (УСС).

На з'їзді було обрано нового голову. Ним став студент 5-го року навчання факультету правничих наук Національного університету "Києво-Могилянська академія", радник Міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту Станіслав КУЦЕНКО.
Першим заступником Голови УСС обрано Олега ШПАКА (м. Київ), заступниками - Світлану ГАРАЩЕНКО (м. Кіровоград), Тетяну ГОСТЄВУ (м. Київ). Станіслав КУЦЕНКО змінив на посаді Сергія Мальованця,
На з'їзд зібралося близько 120 делегатів, котрі представляли студентські середовища практично з усіх регіонів України.
Як було визначено делегатами, пріоритетними напрямками діяльності організації на наступний рік мають стати подальша внутрішня розбудова УСС, підтримка благодійних акцій, розбудова мережі хостелів в Україні (недорогі студентські готелі).
За словами новообраного голови, не менш важливим є подальший розвиток всеукраїнського проекту "Очисти свій університет!", спрямованого на боротьбу з корупцією та зловживаннями у вищих навчальних закладах України. Пріоритетним також має бути міжнародний напрямок діяльності організації, зокрема, активна участь та лідерство в організації "Європейські демократичні студенти" (EDS).

Делегати прийняли ряд заяв. Серед них - заява з приводу політичної ситуації в Україні. Студенти висловилися про необхідність визнання вояків ОУН-УПА учасниками визвольних змагань за незалежність України. Також було ухвалено звернення УСС до правих сил патріотичного спрямування про необхідність об'єднатися в єдиний блок для участі у парламентських виборах 2006 року. Було прийнято і Звернення до Президента України з вимогою накласти вето на законопроект ВР №3323, який передбачає примусове трирічне відпрацювання для випускників та може призвести до безконтрольного підвищення плати за навчання для контрактників. Делегати погодилися продовжувати проект "Очисти свій університет!", який передбачає відставку ректорів, котрі будь-яким чином себе скомпрометували і/або замішані у корупції.

Делегатів з'їзду привітали Віце-прем'єр-міністр України з гуманітарних питань В'ячеслав Кириленко, Міністр України у справах сім'ї, молоді та спорту Юрій Павленко.
Bookmark and Share