Студентські гуртожитки набувають популярності


Так студенти–авіаційники жили раніше. У такі умови вони поселяються тепер. Раніше ажіотаж був навколо оренди квартир поблизу самого закладу - Національного авіаційного університету. Тепер справжній бум – довкола трьох хостелів. Разом із ними повертається ретро–мода – жити в гуртожитках.

Ігор Кіорогло, студент:
- Я бачив багато гуртожитків і я можу з впевненістю сказати, що цей гуртожиток є номер один. Все вражає, зробили належний ремонт.Все ж таки це студентське життя, хочеться пожити саме в гуртожитку зі своїми одногрупниками.

Вадим Гарчу:
- Взагалі в гуртожитку добре, що є Інтернет. Для студента - це комунікаці, без яких не можна обійтися.

Оптимальна блочна система, сучасна сантехніка, така сама - пральна та кухонна. У кімнаті - телевізор, холодильник, телефон. Крім цього, євровікна як енергозберігальний варіант, ліфти за триста тисяч, централізована телекомунікація. На тлі цього хостел сусідньої Польщі – жалюгідна подоба. Оплата в авіаційних хостелах – доволі стерпна, як для такого комфорту - десять–п'ятнадцять гривень за добу. Студенти твердять: їм це по кишені.

Любов Яценко, комендант гуртожитку готельного типу:
- Цены не кусаются, всех это устраивает. У нас студенты разных категорий, даже дети из сел сюда селятся.

Кожен хостел - на понад триста студентів. Заявок на проживання - втричі більше. Хто проспав, стоїть у черзі на четвертий хостел, що мають звести вже 2006-го. Віталій Бабак, ректор НАУ, каже: коштом закладу щопівроку реконструюють один гуртожиток. Витрати на ремонтні роботи – два - три мільйони гривень. Натомість змушені обмежуватися власними силами.

Віталій Бабак, ректор НАУ:
- Ми заробляємо трошки більше, ніж нам дає держбюджет. В принципі ми за останні 15 років ні копійки не отримали від державного бюджету і розраховувати на те, що ми втримаємо гуртожитки неможливо. Отже, ми фінансуємо студентське містечко, і прекрасно розуміємо, що ці кошти ніколи не повернуться.

Національні університети могли б фінансуватися краще, - визнають у НАУ. Позиція авіаційників: годі мріяти про нобелівських лауреатів. Майбутній науковій еліті - пристойні студентські апартаменти.

Bookmark and Share

Ритуальные услуги на карте киева: ритуальные услуги в киеве цены www.lastochki.com.