Мартин: Держава має формувати пріоритети


«Наразі найбільшою проблемою постає недостатній розвиток громадських ініціатив, – розповідає пан Петро. – Молодіжні питання має вирішувати держава шляхом встановлення пріоритетів. Сьогодні, якщо у молоді виникає якась проблема, вона створює і реєструє організацію, тобто іде шляхом формалізації своєї діяльності. Це неправильно. Держава повинна формувати пріоритети, відповідно до потреб громадськості, визначати цільову групу, підбирати методи – і все це має робитися прозоро».

Пан Мартин зазначає, що на сьогодні порушуються так звані «предметні зв’язки» у державній сфері.

«Програми мають створюватися на міжгалузевому рівні. Зараз міністерство молоді займається одними проблемами молодіжного середовища, міністерство освіти, міністерство охорони здоров’я – іншими, без огляду на те, щоб пов’язати свою діяльність. Треба діяти злагоджено».

Пан Мартин пропонує своє вирішення цієї ситуації: «Треба, щоб цієї позиції дотримувалися посадові особи органів державної влади. Але не потрібно вимагати від кожного державного службовця бути генератором ідей, добрий працівник – це добрий виконавець. Ми повинні використовувати методи наукового пізнання і наукової думки, і на належному рівні виробляти ідеї та організовувати їх негайне виконання».

Ми запитали у нашого гостя, хто ж, на його думку, має розробляти головну концепцію.
Пан Петро вважає, що це має відбуватися на рівні міністерств. І найголовніше у цьому – прозорість механізмів прийняття рішень.

«Поставили цілі, визначили шляхи їх досягнення. Наприкінці року, чи певного проміжку часу, звітують, як були розподілені кошти і до чого це призвело, вирішили проблему чи ні і що мають на меті робити надалі».


Bookmark and Share