Юрій Павленко не погодився з прогнозом Інституту демографії та соціальних досліджень про те, що у 2050 році населення України становитиме 34,8 млн


Участь у ній взяли: Прем’єр-міністр України Юрій Єхануров, міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко, міністр праці та соціальної політики України Іван Сахань, голова Державного комітету статистики України Олександр Осауленко, директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Сергій Пирожков, провідні науковці України та світу.

Мета конференції – об’єднати зусилля та знання науковців та практиків у вирішенні демографічних проблем України.

Під час свого виступу міністр України у справах сім’ї, молоді та спорту Юрій Павленко не погодився з прогнозом Інституту демографії та соціальних досліджень про те, що у 2050 році населення України становитиме 34,8 млн. Адже це, як підкреслив Юрій Павленко, може статись лише за умови збереження нинішніх темпів соціально-економічного розвитку, що мають місце в Україні протягом останніх 10 років.

Міністр впевнений, що подібної ситуації можна уникнути за умови комплексного державного підходу та цілісної демографічної політики.

Сьогодні, як зазначив Юрій Павленко, Уряд працює над тим, щоб ситуація змінилась на краще. Зокрема, для цього Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту спільно з Інститутом демографії та соціальних досліджень розробило Стратегію демографічного розвитку України на 2006-2015 роки та Державну програму підтримки сім’ї на 2006-2010 роки. При цьому Юрій Павленко запросив науковців до активної співпраці, наголосивши, що змінити ситуації в країні можливо лише за умови створення цілісної державної демографічної політики.

Міністр зазначив, що одним з головних об’єктів демографічної політики є сім’я та виконання нею основних функцій - виховної та демографічної. Тому, у перше чергу нам треба створити умови, які покращать якість життя української сім’ї через надання якісних соціальних послуг, якісного медичного обслуговування, якісної освіти, створення безпечних умов праці. "Становище сім’ї як структурної соціальної одиниці значною мірою відображає всі суперечності й наслідки процесів, що відбуваються у суспільстві", – наголосив міністр.

p.s.
Чому ж нас буде більше на думку Юрія Павленка. Щоб зрозуміти його позицію слід ознайомитися із документом "Стратегія демографічного розвитку України на 2006-2015 роки".
Портал надалі опублікує аналіз даного документу, а наразі його текст можна знайти за адресою:
http://mms.gov.ua


Bookmark and Share