Аналіз опитування громадської думки мешканців Рівного


РОГО «Комітет виборців України» з 13 по 21 березня 2013 року проводило вивчення громадської думки мешканців Рівного щодо їхньої обізнаності про діяльність депутатів Рівненської обласної ради поточного скликання та найближчі проміжні вибори до облради.

Дослідження проводили студенти-політологи методом випадкової вибірки в місті Рівному. Всього було опитано 225 громадян. З них: чоловіки – 51%, жінки – 49%.
Вікові категорії: 18-25 років – 25,8%; 25-30 років – 26,4%; 30-40 років – 22,5%; 40-60 років – 17%; понад 60 років – 8,2%.

Результати опитування показали, що переважна більшість рівнян (70%) не знають, хто є депутатом Рівненської обласної ради від їхнього округу.
Один из новых видом рекламы который очень актично стали использовать и при проведении выборских компаний и просто в бизнесе - это фигуры и буквы из пенопласта, банально но факт. Они просто бросаются в глаза и имеют очень серъёзный вид.

Лише 3,6% опитаних постійно стежать за діяльністю депутата облради від свого округу. 9,3% рівнян відповіли, що стабільно спостерігають за діяльністю всіх обранців. Час від часу читають (слухають, дивляться) в ЗМІ, чим займаються депутати обласної ради 37,3% респондентів. 13,8% опитаних хотіли б цікавитися, що роблять їхні обранці, але не знають, де таку інформацію можна отримати. А 8,9% громадян вже зверталися до них за допомогою чи з пропозиціями. Зовсім не цікавляться тим, як виконують свої обов’язки депутати обласної ради, 27,1% опитаних рівнян.

Точно знають, що в цьому році відбудуться проміжні вибори депутатів Рівненської обласної ради 39% респондентів. Чули, що вони мають бути, але точну дату не змогли сказати 33% громадян. І 28% рівнян взагалі вперше чули, то такі вибори мають відбутися в цьому році.

При цьому, лише 4% опитаних змогли назвати всі округи (населені пункти), в яких мають відбутися проміжні вибори. По 20% респондентів назвали кілька округів або поінформовані тільки про свій. Відповідно 56% рівнян не знали відповіді на це питання взагалі.

З 225 опитаних рівнян лише 73,3% мають право брати участь у виборах. Тобто, їхня виборча адреса входить у межі округу, в якому в Рівному відбудуться проміжні вибори до обласної ради. Відповідно ці люди відповідали на подальші питання.
Отже, лише 41% з цих виборців відповіли, що стежитимуть за цьогорічною передвиборчою кампанією кандидатів у депутати Рівненської обласної ради. 40% респондентів ще не визначилися. І 19% опитаних не цікавитимуться цим питанням.

43% рівнян заявили, що перевірятимуть свої дані в списках виборців під час цьогорічної виборчої кампанії. 35% поки не визначилися, чи робитимуть це. Відповідно 22% респондентів не виявили бажання перевіряти себе в списках виборців.

Прийдуть проголосувати на свою виборчу дільницю, щоб обрати нового депутата Рівненської обласної ради від свого округу, 56% опитаних виборців. 33% поки ще визначилися з цим питанням. А 11% респондентів взагалі не хочуть голосувати цього разу.

Серед критеріїв, яким повинен відповідати майбутній депутат обласної ради, найчастіше (45,3%) громадяни називали відстоювання інтересів своїх виборців. На другому місці – досвід кандидата (37,3%). Патріотизм назвали важливим критерієм для депутата обласної ради 26,2% опитаних, а його авторитет – 25,3%. 21,8% респондентів вважають, що їхній обранець має бути відомим. Молодого депутата хотіли б бачити 16% виборців. Для 13,8% громадян важливим є те, щоб їхній обранець був висуванцем певної конкретної політичної сили. І найменш важливими критеріями рівняни назвали вміння депутата гарно говорити і мати привабливу зовнішність – відповідно 12% і 10,7% опитаних.

Щодо гендерного питання, то для більшості опитаних (53%) не має значення стать їхнього майбутнього обранця. 35% респондентів надають перевагу депутатам-чоловікам і 12% – жінкам.

Інформаційний відділ РОГО КВУ

Ваше прізвище та ім`я: 
27.03.2013

Bookmark and Share