Вибори в Польщі закінчились!


24 жовтня польський народ вже вкотре йшов на виборчі дільниці, щоб обрати керівників своєї держави! 25 вересня - вибори до сейму і сенату, 9 жовтня - перший тур президентських, і нарешті 24-го - другий, завершальний тур президентських перегонів. Делегація молодих активістів Фундації Регіональних Ініціатив та Національного Альянсу відвідала "Річ Посполиту" Польща в якості міжнародних спостерігачів з України. Приймала молодих людей Фундація Молода Демократія м.Любліна.
Українська делегація протягом двох днів спостерігала за ходом виборів в м. Люблін, де змогла відвідати та поспілкуватися з представниками обох кандидатів, задати свої запитання, щодо програми та проведення передвиборчої кампанії як Лєха Качинського, так і Дональда Туска. В день же виборів взяла участь у тренінгу по особливостях польського виборчого законодавства та відвідавши ряд дільниць наочно переконатися в європейському рості демократії. Згодом відбулася зустріч з польської пресою, яка поцікавилася враженнями українців від їхніх виборів.http://serwisy.gazeta.pl/wyborcza/1,68586,2982095.html
Та звичайно не обійшлося без пригод. В першу ж ніч на наших хлопців напала місцева шпана, і скажем так, наші себе в обіду не дали.:)Правда прийшлося півночі відчекати, даючи пояснення місцевій поліції, але все обійшлося і хлопців та дівчат любязно відвезли до місця ночівлі. Наступної ж ночі, коли вся делегація слідкувала за перебігом підрахунків голосів, за словами водія, який залишився в нашому бусі на стоянці, знову ж таки місцева шпана, намагалася вірватися в бус, лізли до коліс з всілякими гострими предметами. Такщо було весело, але слава Богу все обійлося і ми в ту ж ніч повернулися на рідну українську землю.Не знаю, що було причиною нападів, чи те що на бусі були українські номери і наші спілкувалися українською, чи щось інше, не знаю!Але сподіваюся,що не те!
А стосовно результатів виборів, то Польща обирала між двома правими кандидатами, програми яких різнилися мало в чому!Можна сказати лише, що Качинський - більщ консервативних поглядів, а Туск - ліберальних.
Що ж Польща зробила свій вибір! Лєх Качинський набрав 54,04 %, а Дональд Туск - 45, 96 %.
Вітаємо Польщу з новим президентом, а Лєха Качинського з перемогою на виборах!
Bookmark and Share