Україні – український День студента ! Чи український день молоді ?


Тоді українські студенти не злякалися Радянської влади, не побоялися вийти на вулиці зі своїми гаслами. Часи були непевні. За рік до цього влада Китаю вчинила криваву розправу над мирною студентською акцією. І ніхто не знав, чи не повторилася б Тяньаменська трагедія в Україні. Студентів не розуміли, а вони діяли. Творили ланцюги єднання українців в українській державі. Замість того, щоб засуджувати, суспільство почало задумуватися над тим, що рухає цими молодими людьми. За ними не стояла, ні Верховна рада, ні уряд. Навіть не всі депутати з Народної ради підтримали страйкарів. Але студенти відчули себе вільними людьми і вийшли на площу заявити про це. Кожна нація має свої символи. У Європі це студентські страйки 1968 року. Для української молоді знаковою є “Революція на граніті,” учасники якої дали потужний поштовх проголошенню державної незалежності України. У своїх зверненнях до ректорів вони наголошували на зміні назв вулиць з радянських на українські. На декомунізації та демократизації суспільства, свободі думки й слова.

Ми маємо власні українські студентські традиції. Тому ми, українські студенти, воліємо святкувати день, коли наші ровесники перемогли.

У зв‘язку з 15-літтям студентського голодування 2-17 жовтня 1990 року пропонуємо відзначати 17 жовтня як День українського студента та на державному рівні пропагувати його.

Україні – українські символи! Українським студентам – День українського студента!

До ініціативи приєдналися молодіжні громадські організації :

ВМГО “Українська народна молодь” – В.Антошевський
ВМГО “Молодий Рух” – Л.Грицак
ВМГО „Християнсько-Демократична молодь” – О.Ярема
ВМГО „Молодий Народний Рух” – Ю.Криворучко
ВМГО „Українська студентська спілка” – С.Куценко
ВМГО „Студентське Братство” – О.Яценко
ВГО „Український Молодіжний Собор” – С.Березенко
ВМГО „Республіканська Християнська Молодь” – В.Бондарчук
ВМГО „Млода Просвіта” – В.Мороз
ВМГО „Асоціація Трудових об’єднань молоді України” – В.Івченко
ГО „Центр досліджень молодіжного руху” – О.Зварич
ОСМ „Зарево”, Моодіжний іформаційний центр „Євро<26” – В.Генералюк
„Фундація Регіональних Ініціатив” (ФРІ) – О.Солонтай

Bookmark and Share