Почесний голова — приклад заразливий ?Новостворювана «молодіжка» ризикує повторити помилки «дорослої» «партії Ющенка»


Сьогодні в Палаці культури Київського політеху відбудеться установчий з'їзд молодіжного крила «партії влади» — громадської організації «Молодіжний союз «Наша Україна». Як і кожна поважна політична структура, НСНУ не уникнула спокуси завести власну «молодіжку». Перше і, здається, останнє засідання організаційного комітету зі створення МСНУ за участю представників регіонів відбулося ще 17 вересня. Тоді було розглянуто проекти статуту і концепції діяльності майбутньої організації молодих «ющенківців» та визначено дату і місце проведення першого загального форуму «Молодіжного союзу...». До речі, «старт» МСНУ перепризначали вже шість разів. Спочатку все планувалося на кінець червня, далі — на 2 липня, згодом — на 2 вересня, потім — 24 вересня, після того — 1 і 8 жовтня і от нарешті — 22 жовтня. Таке довге розмірковування й «устаканювання» мало б означати остаточну згоду у вирішенні організаційних, ідеологічних і кадрових питань. Проте з конфігурацією та заповненням керівних органів напруга зберігалася ледь не до останнього дня.

Відомо, що під час президентських виборів у штабі Ющенка молодіжні проекти реалізувалися в кількох напрямах, які були представлені різними молодіжними угрупованнями. Зокрема, це «Чиста Україна», «Студентська хвиля», обидві «Пори» тощо. Однією з найактивніших була «Студентська хвиля», яку підтримувала «Коаліція молоді «Наша Україна». Ця структура була створена ще напередодні парламентських виборів 2002 року. Головними її співзасновниками були сили, які стоять за нинішнім віце-прем'єр-міністром, представником УНП В'ячеславом Кириленком — «Молодий рух» та Українська студентська спілка. Разом із ними працювала «Християнсько-демократична молодь». Молодіжна партія України на чолі з теперішнім міністром молоді та спорту Юрiєм Павленком хоч і увійшла до Коаліції, але завжди трималась осторонь. Воно й не дивно, бо МПУ була одним із співзасновників «дорослого» блоку «Наша Україна» і чомусь вважала себе більш серйозною структурою, ніж звичайні молодіжні громадські організації.

Останнім часом в організаційному комітеті зі створення МСНУ серед обласних координаторів більшість належала до тих, хто так чи інакше причетний до Коаліції... та «Студентської хвилі», а не до лав Молодіжної партії Павленка (яка, до речі, влилася в НСНУ). Відтак можливостей обрати голову організації з-поміж колишніх «коаліційників» набагато більше. З огляду на це молодіжний міністр, який формально є головою організаційного комітету зі створення МСНУ, запропонував, щоб у нової організації взагалі не було голови. Сам він особисто на цю посаду не претендує, бо нібито не хоче. Вершиною демократії Павленко бачить президію у складі семи осіб на чолі «молодіжки» НСНУ. Члени президії по черзі мають очолювали роботу цієї президії, вважає «молодіжний» міністр, а всі поточні питання хай би вів керівник виконкому, на посаду якого пророкують багаторічну помічницю Юрія — Ганну Федорченко, екс-заступницю голови Молодіжної партії.

Члени організаційного комітету були дещо спантеличені пропозицією «семибоярщини», оскільки перед тим їм було запропоновано проект статуту, в якому передбачалася, окрім посади лідера, ще й посада почесного голови. Почесне головування пропонувалося, як не важко здогадатися, Юрію Павленку (за аналогією почесного головування Віктора Ющенка у НСНУ). Звісно, в кулуарах молодіжного політикуму це викликало не лише сміх, а й певне глузування з боку тих, хто безпосередньо мобілізував молодь у регіонах на Помаранчеву революцію.

А серед альтернативних кандидатів на лідера «Молодіжного союзу «Наша Україна» частіше згадували прізвище Тимура Нагалевського — екс-голови «Молодого руху» та керівника проекту з розвитку студентського самоврядування «Всеукраїнська мережа студентських громад». За нього виступають ті, хто брав участь ще в акції «Україна без Кучми» та громадянському комітеті опору «За правду!».Bookmark and Share