Економічна ситуація в країні залишається контрольованою


На думку аналітиків, економічна ситуація в країні є складною, але цілком керованою і контрольованою. Кризові явища в економіці пов'язані як з внутрішніми, так і зовнішніми чинниками.

Безперечно, вкрай негативно на загальноекономічну ситуацію вплинула політична криза, що триває останні три місяці. Це призвело до різкого зниження ділової активності, скорочення купівельного попиту. Припинено реалізацію всіх інвестиційних проектів. Але при цьому жодної економічної катастрофи і загрози дефолту не існує, підкреслюють вони.

 
Аналітики зазначають, що Уряд у цих складних політичних умовах повністю контролює ситуацію в економіці. Пенсії, соціальні виплати і зарплати працівникам бюджетної сфери в лютому вже практично повністю виплачені. Є всі підстави вважати, що не буде проблем і в березні .

 
Так, за даними Пенсійного фонду України, фінансування виплат пенсій та допомог у лютому поточного року здійснюється з урахуванням графіка щоденного фінансування пенсійних виплат. Станом на 20 лютого 2014 року, виплати профінансовано в сумі 16,6 млрд. грн., що становить 77,8% від місячної потреби. Ресурсне забезпечення виплат здійснюється за рахунок законодавчо визначених джерел доходів. З Державного бюджету України на пенсійні виплати, фінансування яких згідно з законодавчими нормами має забезпечуватися за рахунок бюджетних асигнувань, кошти надійшли в запланованих обсягах. Кредит по хорошей ставке можно получить в банке Михайловский http://minfin.com.ua/company/mihailovskiy/ , так же этот банк предлагает высококвалификованное обслуживание и сервис.

 
Експерти Асоціації «Український кредитно-банківський союз» (УКБС) вважають, що на сьогодні відсутні об'єктивні підстави для поширення панічних настроїв серед населення та суб'єктів господарювання. Такого висновку вони дійшли на основі аналізу макроекономічних показників і поточних тенденцій на грошово-кредитному ринку.

 
Так, експерти УКБС зазначають, що в банківській системі істотно знизилися частки валютних кредитів та обсягів міжнародних позик, також скорочується проблемна заборгованість.

 
Вони відзначають, що в умовах достатньої ліквідності банківської системи та з урахуванням діючої системи гарантування вкладів для стабілізації банківської системи достатньо буде попереджувальних заходів Національного банку України.
На їх думку, кроків, спрямованих на підвищення ліквідності та спрощення процедур рефінансування банків, забезпечення своєчасних розрахунків між суб'єктами господарювання, безперебійної роботи банкоматів, а також недопущення спекулятивних операцій на валютному ринку і відтоку капіталу за кордон достатньо, щоб ситуація стабілізувалася.

 
Економічні аналітики відзначають некоректність і непрофесіоналізм заяв про те, що наразі мало не економічний колапс і Україні загрожує дефолт. У зв'язку з цим вони нагадують, що економіка за підсумками 2013 року не впала.

 
Більше того, в грудні 2013 року відзначалося зростання практично всіх економічних показників. Водночас 2009 рік країна закінчила з майже 15% падінням ВВП. І на відміну від ситуації кінця 2013 року в 2009 році країна не була паралізована найважчою політичною кризою за всю сучасну історію України.

 
На думку аналітиків, всі розмови, що Україну в 2014 році чекає дефолт, абсолютно безпідставні. Наявних золотовалютних резервів цілком достатньо, щоб забезпечити повне виконання зовнішніх державних зобов'язань у поточному році.

 
Вони також вважають, що після формування нового Уряду будуть створені умови для отримання невідкладної екстреної короткострокової допомоги з боку Міжнародного валютного фонду (МВФ), які не будуть прив'язані до виконання якоїсь конкретної програми Уряду. Це дозволить стабілізувати ситуацію з платіжним балансом країни і не допустити девальвації національної валюти.

 
З огляду на це є всі підстави вважати, що після подолання політичної кризи можна буде забезпечити відновлення економічного зростання в країні. Якщо, звичайно, новий Уряд не піде шляхом соціального популізму і огульної реприватизації, що може лише спровокувати скорочення ділової активності та відток капіталу з країни, резюмують аналітики.

Ваше прізвище та ім`я: 
info-kmu

Bookmark and Share