Відкритий лист молодіжних громадських організацій Сумщини


В 2004р. Олександр Царенко, народний депутат України, фракція СДПУ(о), голова обкому СДПУ(О), в.о. ректора Сумського національного університету, намагався об’єднати три сумські вузи, а також був засновником і президентом благодійного Фонду «Розвитку науки, освіти і духовності» (зареєстрований 22.01.2003 р., Сумським обласним управлінням юстиції). Студенти-абітурієнти, що хотіли вступити до СНУ на бюджетні місця мали заплатити від 800 до 3000 грн. у цей фонд, в залежності від спеціальності.

Ми не знаємо, якими принципами керується сумська Прокуратура та УБОЗ при розгляді резонансних кримінальних справ, але 9 місяців більш ніж достатній термін для наведення порядку. Дії щодо притягнення його та засновників фонду до кримінальної відповідальності досі не розпочаті. Розслідується справа лише дрібних здирників батьківських коштів, а особа Царенка в справі мало фігурує. Повернення коштів обманутим студентам також не проводиться. 2,163 млн. грн. (згідно офіційних даних КРУ в Сумській області) - це лише частина здобутків, що обманним шляхом надходила до Фонду, була витрачена не за цільовим призначенням, а на безглузді особисті витрати.
Ми, громадськість м. Суми, звертаємось до всіх небайдужих у цій резонансній справі, з проханням:
- посприяти в лобіюванні інтересів у ВР щодо зняття депутатської недоторканості та позбавлення мандату з народного депутата Олександра Царенка, члена фракції СДПУ(о), члена комітету з питань освіти та науки;
- допомогти в поверненні коштів «обманутим вкладникам» цього фонду: студентам, їх батькам;
- прозорого та публічного розслідування справи.
Це сприятиме притягненню до кримінальної відповідальності і завершенню розслідування цієї справи.
Сподіваємось на Ваше розуміння та професійність підходу у вирішенні проблемних питань суспільства. Корупція та зловживання коштами – одне із наболілих питань сьогодення, що потребує негайного розв’язання.


* * *
«Віддай мільйон». Про Фонд у фактах.

В 2004р. Олександр Царенко, народний депутат України, фракція СДПУ(о), голова обкому СДПУ(О), в.о. ректора Сумського національного університету, намагався об’єднати три сумські вузи, був засновником і президентом благодійного Фонду «Розвитку науки, освіти і духовності» (зареєстрований 22.01.2003 р., Сумським обласним управлінням юстиції). Студенти-абітурієнти, що хотіли вступити до СНУ на бюджетні місця мали заплатити від 800 до 3000 грн. у цей фонд, в залежності від спеціальності.
Кримінальна справа проти цього Фонду порушена лише на початку 2005 року, після однієї відмови Прокуратури області. До Прокуратури надійшло безліч заяв і копій платіжних чеків від постраждалих. За цей час, згідно офіційно оголошених даних Прокуратурою області проведений обшук члена правління фонду Олени Анікеєнко (за ректорства Царенка в Сумському національному аграрному університеті, проректор з організаційно-виховної роботи), помічника-консультанта народного депутата О. Царенко Ірини Ковальової. Вона відповідала за ведення бухгалтерського обліку надісланих коштів. Усього було сплачено 3,5 млн. гривень, із яких 940 тис. грн. було витрачено на купівлю дорогих авто, ремонт приймальні народного депутата О. Царенка. За даними КРУ, і за поданням Прокуратури області, з 1 січня по 16 серпня 2004р. на рахунок фонду надійшло 2,163 млн. грн., витрачено 1, 168 млн. грн. Витрати:
- 368 тис. грн. спрямовані на закупівлю комп’ютерної техніки для СНУ. При чому, за місяці створення СНУ ніхто нової техніки не бачив, а навпаки із держуніверситету та педагогічного університету комп’ютери вивозились до СНАУ;
- ремонт Путивльського аграрного технікуму коштував 203 тис. грн.;
- купівля автомобіля “Опель-Астра” - 95 тис. грн.;
- купівля 3-х автомобілів ВАЗ-2107 – 74 тис. грн.;
- оплата художнього розпису церкви Св. Валентини (побудована на території агроуніверситету) – 226 тис. грн.;
- тощо.
Зараз співробітниками УБОЗ встановлено, що внаслідок протиправних дій з абітурієнтів СДПУ ім. А. С. Макаренка шляхом шантажу отримано 65,6 тис. гривень. Саме 4 члени приймальної комісії університету протягом травня-серпня 2004р., вимагали шляхом погроз від абітурієнтів-бюджетників та батьків 800 грн. з особи. Справа порушена за ч. 4 ст.189 Кримиінального кодексу України. Щодо інших вузів на сьогодні ці цифри невідомі.
За повідомленням прес-служби Генеральної прокуратури, посадові особи СНАУ під час другого туру президентських виборів примушували студентів голосувати на виборчій дільниці №68 ТВО №160 під їх візуальним контролем за одного із кандидатів. За результатами перевірки по відношенню до посадових осіб посадових осіб порушена кримінальна справа за ознаками злочину ч.2 ст.157 ККУ – перешкода посадовими особами вільного здійснення громадянами України виборчого права. Прокуратурою області порушена кримінальна справа і щодо голосування у другому турі на іншій виборчій дільниці СНАУ - №68 ТВО №160. Відео та звуко матеріали справи дають чітко зрозуміти, що посадові особи шляхом психологічного тиску примушували голосувати за провладного кандидата.
Громадська кампанію «ВідДАЙ мільйон», яку ініціювали молодіжні громадські організації м. Суми, спрямована на прозоре розслідування цієї справи, повернення коштів студентам-вкладникам, притягнення до кримінальної відповідальності засновників фонду, зняття депутатської недоторканості, позбавлення мандату з Олександра Михайловича Царенка.
Ніхто не забутий, ніщо не забуте! Царенко – грабіжник, відДАЙ мільйон!


* * *
«Царенко! Віддай мільйон!»

Досягнення перших результатів в кримінальній справі по діяльності благодійно-примусового фонду Царенка – це видатний прорив в роботі правоохоронних структур за останні 9 місяців. Викликає стурбованість той факт, що встановлено особи лише чотирьох дрібних вимагателів батьківських коштів, а тих, хто на чолі з підпільним мільйонером Олександром Царенком, не криючись займався рекетом, досі не спіймано.
Ми не знаємо, якими принципами керується Сумська прокуратура та УБОЗ при розгляді резонансних кримінальних справ, але 9 місяців більш ніж достатній термін для наведення порядку на батьківщині Президента.

Ми звертаємося до Президента, шановний Вікторе Андрійовичу! Майдан починався в Сумах. Сумські студенти стали паростками «Помаранчевої» революції і безпосередніми її учасниками. Тоді ми не шукали правди у владних коридорах, бо її там не було. Чому досі залишаються безкарними ті, хто чинив беззаконня, в тому числі і проти Вас особисто?

Шановні голови парламентських фракцій, та народні обранці! Вас обирав народ. Нажаль, прикриваючись депутатською недоторканістю в Ваших рядах переховуються особи, які своїми діями ганьблять почесне звання народного депутата України. Серед них член фракції СДПУ(о) – Олександр Царенко.
Звертаємось до Вас з проханням - позбавте Царенка депутатської недоторканості!
В свою чергу, ми ініціюємо громадянську кампанію «Царенко! Віддай мільйон!», в рамках якої вимагаємо повернення коштів студентам та притягнення до відповідальності не тільки виконавців але й організаторів здирництва.

Ніхто не забутий, ніщо не забуте!
Царенко – грабіжник, віддай мільйон!

Контактні телефони: (0542) 21-03-29, 050 915-53-24, lajko@ukr.net


Bookmark and Share