Для молодих спеціалістів ми створимо необхідні умови - повідомив міністр охорони здоров'я України


Міністр охорони здоров'я Юрій Поляченко, в рамках святкування Дня Національного медичного університету ім. О. Богомольця, провів зустріч зі студентами. Основні питання, що сьогодні хвилюють студентів - це доля Наказу МОЗ №81, котрий скорочує перелік спеціальностей та продовжує термін навчання в інтернатурі. На запитання журналістів міністр повідомив, що над доопрацюванням даного наказу сьогодні працює група фахівців і запросив студентів прийняти активну участь в обговоренні і внесенні змін до нього. Вітаючи студентів зі святом, Юрій Поляченко наголосив, що структурні зміни в галузі будуть продовжуватись, прийнятий Урядом курс на евроінтеграцію буде втілюватись і в охороні здоров'я. Говорячи про сільську медицину, керівник галузі звернувся до студентів:"Нам вкрай необхідні медики на селі, але спочатку, я запевняю Вас, ми створимо всі необхідні умови для їх нормальної праці і проживання, а вже потім в села поїдуть молоді спеціалісти. Держава витрачає кошти на навчання медиків, а борги потрібно повертати, тому студенти будуть відпрацьовувати необхідний термін у сільські місцевості, за нормальних умов проживання і праці". Щодо кількості спеціальностей, міністр повідомив, що їх в медичній освіті України буде не більше і не менше ніж в середньому у Европі. Сьогодні вже збільшено кількість базових спеціальностей до 29. Що стосується термінів навчання в інтернатурі - вони також будуть переглянуті.
Під час зустрічі Юрію Поляченку поступали прохання прокоментувати сумнозвісний Наказ МОЗ №360 (рецептурний і безрецептурний відпуск ліків). „Сьогодні дія наказу №360 призупинена, з 20 жовтня він не вступатиме в дію, - повідомив міністр. - Створено робочу групу, котра працює над змінами до цього документу. На мою думку, нам спочатку потрібно розробити критерії віднесення препаратів до рецептурних чи безрецептурних, а потім вже формувати переліки і визначати кількість."
Однозначно, що ліки, котрі містять наркотичні речовини, сильнодіючі препарати і лікарські засоби, що можуть нанести шкоду людині при самостійному, безконтрольному їх застосуванні повинні продаватись за рецептом. "Я хочу запевнити громадськість, - сказав міністр Юрій Поляченко, - що лікарські засоби щоденного вжитку такі як корвалол, анальгін, валідол, нош-па та інші не будуть продаватися за рецептом. Сьогодні обмеження, котрі мали вступити в силу, відтерміновані, йде обговорення на рівні лікарів, виробників, споживачів та широкої громадськості, і нам разом приймати єдиноправильне рішення, котре: по-перше, зніме соціальну напругу, по-друге, не перетворить аптеку в супермаркет."

Bookmark and Share